Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Sori, zaglavio u Dž, evo recept

Pravim dve kore koje presečem po pola u velikoj tepisji od rerne

2x6 belanaca 2x200g oraha i šećera Ispečeš pa prepoloviš

fil kuvaš 12 žutih sa 250g šećera u prahu na pari, kad osetiš da je dovoljno čvrsto dodaš 150g čokolade i 200g putera, i koju kap ruma. Pustiš da se fil ohladi i filuješ

Link to comment

hm, nikad pravio, a nikad ni jeo, vec vidim problem sa tim prepolovljavanjem... da ja probam sa 4 kore? i koliko stepeni, koliko minuta?

 

i da, belanca pretpostavljam prvo umutim u cvrstu penu?

Edited by aram
Link to comment

može četiri odvojene kore, naravno, ja to da ubrzam proces, inače seče se po y osi, ne po x, nije teško prepoloviti

Umutiš belanca pa dodaš orahe i šećer.

temp 180°C oko 15 minuta, izliješ na papir za pečenje, to se podrazumeva

Link to comment

auu brate voda mi na usta...ja sam kao najveca stoka prosli petak pojela 3 parceta torte, na nos mi cokolada izasla. i sada je sanjam kako je lepa bila.....torta. ne znam kako se zove ali je bila od cokolade a kao da je sladoled. 

Link to comment

može četiri odvojene kore, naravno, ja to da ubrzam proces, inače seče se po y osi, ne po x, nije teško prepoloviti

Umutiš belanca pa dodaš orahe i šećer.

temp 180°C oko 15 minuta, izliješ na papir za pečenje, to se podrazumeva

Aaa "po dužini a ne po visini" ????.

Moja pokojna tašta to radila maestralno sa koncem oldskul...

Mada sam video i jednu varijantu sa "koncem za zube"...

Ja sa 2-3 puta to zajebao kad sam sekao sa nožem, ode ukrivo...

Link to comment

ha, pa renne napis'o da se seče po osi y, pa nisam shvatila da je po visini, jerbo onda bi trebalo da je to osa ''z''  :fantom:

 

ja reformu pravim sa seckanim orasima, to mi je must, tako da nema šanse za to sečenje po debljini, nego pravim duguljasto, tj, sečem po dužini

 

inače, htedoh vam reći, nisam nikad probala da pravim, ali sam probala da jedem i zbilja je dobro

neka moja rođaka filuje reformicu sa filom dok je još sasvim tečan, čak vruć

onda taj fila nekako prodre unutra u kore, skroz nekakva drugačija torta ispadne, ali prilično spektakularna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...