Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Jasno je meni gde gresim l trebace mi jos jedno deset puta da skroz eliminisem umuljavanje.

 

Sledeci put ce da prenoci u zamrzivacu pre glazure. Ovaj put me prevarise sa "ma dosta je 5 minuta jer to samo treba malo da se stegne". Ja u startu nisam bio ubedjen u to al sam nadglasan jedan prema jedan pa smo pristupili nalivanju glazure.

Edited by katamaran
Link to comment

ovo za ime sam se zjbvla, al svi kolaci i torte tog tipa, s korom (koja moze biti natopljena secerom i vodom, tako je u ledenim, jel da) i kremovima s maslacem (tako je u ledenim, brasno u mleku, eventualno neko jaje, masnoca?!) se u poslasitcarnicama zamrzavaju i ostavljaju se da stoje koliko treba. dan pred sluzenje se iznose van, zalivaju se glazurom, vrlo jednostavno se manipulise tim ledenim blokom, tortu drzis u ruci u zraku, a drugom rukom je zalivas cokoladom, ukrasavaju, seku i u frizider. 

Edited by darling
Link to comment

Ma jasno mi je sve :)

 

Jednostavno ne moze nista da se stegne za 5 minuta. Vremenom cu putem trial & error metode utvrditi tacno koliko je potrebno.

Link to comment

moji messy bounty naravno bez secera a nema ni potrebe..

 

 

recept je slican kao darlingkin.sa slatkom pavlakom i puterom samo sam pravila pola mere..razlila na papir posle nekoliko sati u fridzu sekla i na viljuski potapala u glazuru,malo je messy ali ovo su svakako moji pms bounty a meni mess ne smeta,naprotiv :D

 

2016_03_17_1049.jpg

Link to comment

sakrij od sebe par komada u frizideru. sto duze stoji, to je ukusniji. cetvrtog dana je bio bozanstven. naravno da sam to otkrila sasvim slucajno :D

Link to comment
  • 1 month later...

Belgrade Blackout torta G-dje Mirkov je čoko san snova. Super intenzivna, a svilena na jeziku i nepcima.

 

2nhdums.jpg

 

Total success za veći broj gostiju!

Mau,

Vidim da ti se svidela,

E koliko košta ova torta? Jel imaju stalno ili mora baš nešto ranije da se naruči?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...