Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

novo iznenađenje iz unilevera:

 

5zitaJn.jpg?1

 

testo ipak liči na ono pravo lisnato za razliku od onih frikomovih ogromnih kroasana koje prodaju kao pite;

dakle mara iz sombora nije loša, još je prodaju u verzijama sa jabukom (to ne bi trebalo da je loše), sa makom (u čiji kvalitet sumljamtm), i već poznato šumsko voće sa kremom od vanile

Link to comment

Ja za prosecnu tepsiju kolaca glazuru pravim sa kockicom putera (velicine kutije za sibice), 4 reda cokolade, 3 kasike secera i jedno 4 - 5 kasika mleka, mozda i malo vise. I kasicicu vanil secera.

Link to comment

@ darling

 

Kako bese savrsena glazura? Secam se da treba dosta ulja u odnosu na cokoladu al se ne secam tacnog odnosa.

 

 

1 mera ulja, dve mere cokolade. :) rastapa se na pari!

 

litar ulja, dve kile cokolade, i tako dalje. 

 

@ mayday tenks, raspitacu se u tribeki. 

Edited by darling
Link to comment

moras kolac staviti u zamrzivac, da ti se krem stegne. bez tog ce ti se cokolada uvek umuljati u krem. to je poslasticarska tajna. sve se zamrzava, a onda se ladno zaliva cokoladom. :)

Link to comment

moras kolac staviti u zamrzivac, da ti se krem stegne. bez tog ce ti se cokolada uvek umuljati u krem. to je poslasticarska tajna. sve se zamrzava, a onda se ladno zaliva cokoladom. :)

:ziga:

 

Bukvalno ovog sekunda treba da pravim glazuru i dosao sam da ponovo vidim koliko ulja da stavim

 

kakav spas u zadnji cas

 

1 mera ulja, dve mere cokolade.  :) rastapa se na pari!

 

lenj sam covek pa cu je rastopiti u mikrotalasnoj. Ne verujem da ce bilo sta pokvariti.

 

edit: 200g cokolade (stavljam duplo vise) sto ce reci 100g ulja po tvom savetu sto ce reci nesto manje od pola solje 

 

tako kaze ovaj konverter

 

http://convert-to.com/550/sunflower-oil-measures-conversion-plus-nutrition-facts.html

Edited by katamaran
Link to comment

kolimo me secanje sluzi, rekla bih da ta cokolada sa sladoleda ima dodatnu aromu vanile ili neku vestacku aromu cokolade - sve u svemu, mislim da je zbilja imala neke dodate arome... 

Link to comment

U onom mom receptu za ledene kocke predlazu ulje da cokolada dobije sjaj.

 

Glazura mi se sjaji al mi se opet umuljala u slag i krem jer nisam dovoljno cekao da se stegne  :cry:

 

Ukusu nista ne fali ali vizuelno savrsenstvo nikako da postignem.

Link to comment

katamarancicu, sledeci put zaledi kako treba i imaces savrseno razlivenu i sjajnu glazuru. 

 

 

A to za čoko glazuru, baš ulje ne puter, ne margarin?

 

napisacu i treci put ulje. bas ulje. ja koristim maslinovo, a moze da se koristi koje oces.

 

 

evo vam primer glazure s uljem. ovi bauntici umakani su u cokoladu s uljem

 

http://kuhinjica-mignone.blogspot.rs/2011/01/bounty-cokoladice.html

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...