Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

a sad odo' da se samobanujem jer volim ciz kejk (ali peceni), i sampite, i indijanere, i reform tortu, i baklave, i tulumbe.

ovde ce masovan kikiriki da nastane, kako je krenulo :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

ja sam na kritu jela divan kolac sa kadaifom, ekmek, kadaif kao osnova pa na njemu divan krem od vanile i puuuno pecenih lesnika i jos neka slatka pavlaka i zbog tog sam se kolaca vracala u isti restoran vise puta, kad sam im rekla zbog cega sam jos uvek na ostrvu (bio je januar, a ja sam vec deseto vece za redom jela u tom restoranu) spakovali su mi kilo da imam za put  :lolol:

 

a sad odo' da se samobanujem jer volim ciz kejk (ali peceni), i sampite, i indijanere, i reform tortu, i baklave, i tulumbe.

 

jao kud me podseti.

ja to zovem grčki kadaif jer sam ga jela kod grka ali van grčke, a nikada nisam pitala za pravi naziv kolača.

poslednji put pojela pola tepsije. :piggy:

za divno čudo ove godine nisu pravili :rolf:

Link to comment

Usavrsila recepat za medenjake, onako krckavi na povrsini, rupicasti iznutra, balans zacina, jos lepsi posle par dana u kutiji  .... sve super samo jos da uspem da ponovim :)). Moracu da prestanem da pravim stvari po sistemu koliko upadne u ciniju.  Mogu samo da navedem otprilike> bilo dva jaja, jedna solja manja secera, onako dve oveca kasika masti, cetvrt putera, dve jako velike kasike meda /skoro pola tegle/, jedna kasika milerama + cimet, djumbir+ muskat i karanfilic to sve mesalicom dobro umutila rucno, dodala brasna sa jednom kasicicom sodabikarbone i malo sunula praska za pecivo /ni pola kesice/. Umesila testo onako osrednje cvrstoce i u frizideru ostavila jedno dva/tri sata. Bude bas dosta testa. Pravila kuglice velicine oraha. Pola sam ispekla prosle nedelje, sad ispekla ostatak. 

CAM00938.jpg

Link to comment

hvala, hvala ... evo ja otela od drugara dva poslednja, dosao pojeo celu kutiju, odgledao film i otisao :))

 

Sigurno si ga zvala na film i medenjake... i covek sta ce.

Link to comment

Bio sam u radnji koja prodaje cupcake-ove u Kneza Miloša, pored kafane Šumadija. Mislim da se zove Cupcake Z, nešto mi je mozak zakrečio pa ne mogu da se setim. Cupcakeovi koštaju 200 dindži, probao jedan, ukus jagoda-šampanjac i stvarno je ukusan, sad da li je cena ok, nisam siguran, ali koliko koštaju kolači kod nas, čini mi se da je i ok. Imaju još neke razne kolače od po 100 din, koliko sam uspeo da vidim. Radnja je fino picnuta, cupcakeovi lepo izgledaju, mislim da je gazda neki stranac, pričali su nešto na engleskom.

Link to comment

@ darling

 

Kako bese savrsena glazura? Secam se da treba dosta ulja u odnosu na cokoladu al se ne secam tacnog odnosa.

 

Danas cu da pravim ledene kocke i uvek ispadnu savrsene al me glazura zeza.

 

edit: ovih dana sam negde procitao da se majonez mnogo bolje druzi sa cokoladom od uljja al ne bih eksperimentisao. 

 

edit 2: verovatno nije to bez pameti al ja ne mogu

 

https://www.google.com/search?q=chocolate+mayo&oq=chocolate+mayo&gs_l=serp.3..0l10.33145.36968.0.37559.14.10.0.4.4.0.174.1216.0j10.10.0....0...1c.1.64.serp..0.14.1231.tp7LrPn427U

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...