Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

uuuuu, otvorio sam pandorinu kutiju...

 

priznajem mau da sam i sam imao stanovite predrasude (zapravo, traume iz detinjstva) ka reform torti, ali sam to prevazišao kada sam probao stvarno dobru reformu, sa puterom a ne margarinom, pravom čokoladom a ne kremsimo tablom i mešavinom lešnika, badema i oraha u kori

Link to comment

rozen torta je najdivnija torta na svetu ako se pravi from skrec, s korama s belim vinom, koje su toliko suve i deformisane da torta mora da stoji pod teskim teretom najmanje 4 dana da bi kore razmeksale od vlage iz fila, da bi torta dobila pravilan oblik i da bi mogla da se sece. jela sam je dvaput u zivotu u detinjstvu i ostala mi duboko urezana u nepcanom secanju. (ako neko ima sacuvan taj recept, dajte, pliz, nikad nigde nisam uspela da ga nadjem)

za rozen s kupovnim korama slazem se da je njesra, mislim, moze da se pojede, al bzvz. najgora je kad je prave s margarinom za posne slave.  

reforma ima svojih cari ako je s malo secera i crnom cokoladom. 

 

najgori je ciz kejk, odmah posle sampita i svega s belancima sa secerom.  :fantom:

eh sad :fantom:

 

banujte Darling u paketu s Banatjaninom. Hoste, taman se vrtis ovuda, deluj.

Link to comment

Stvarno ne znam šta da kažem. Kod mene u kući, u familiji i kod kućnih prijatelja kod kojih sam jela od detinjstva, prosto se ne praktikuje korišćenje margarina. 

Postoji nešto kod te dve torte, valjda najčešće pravljenih u onom periodu kad sam bila u osnovnoj školi i kad sam mrzela svu hranu, da mi nikako ne idu. 

A volim orahe, volim i čoki, ali evo povraća mi se kad pomislim na njih.

Link to comment

banujte darling, slažem se  :lolol:

 

elem, pravitm čizkejk, što će reći oriđiđi nemački, ili moderno rečeno njujork stajl, znači pečeni, je vr'

ne ova neka talijanska mućena sranja

 

takođe se slažem sa banaćaninom, prava reforma je torta nad tortama

 

znači banujete i mejdejku  :fantom:

Link to comment

elem, pravitm čizkejk, što će reći oriđiđi nemački, ili moderno rečeno njujork stajl, znači pečeni, je vr'

 

Ni ja nisam bila fan toga dok nisam probala Käsekuchen/Quarkkuchen, i sad vrlo rado kradem zalogaje od dragog..

 

(Nije bas atraktivnog izgleda vecini ljudi)

 

PW_Kuchen_Kaesekuchen_da.jpg

 

kaesekuchen.jpg

Link to comment

znachi zna se da se kolachi sa sirom peku i ne vidim shta ima tu da se raspravlja. banujte josh nekog :D

eh gospa bubo, to mi znamo koji smo stara škola, ovi mladi bi sada sve popreko pa izmislili neke što se samo mućkaju

 

znači još jednom, sve banovati  :D

 

@imwtp to je to  :thumbsup:

Link to comment

Baklava. Mnogo je volim.

 

Prošle nedelje čovek naiđe kroz Đeram pijacu, seti se mene i kupi nam pola kile baklava.

Donese kući, otvorimo kutiju i zapahne nas predivan miris užeglog ulja. 

I to nije ubilo moju ljubav prema baklavama. Samo ću neko vreme izbegavati kupovne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...