Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

250 grama slatkog vrhnja
125 grama maslaca
200 grama kokosa

istopiti vrhnje i maslac, zagrejati, al da ne provri, pa u to usuti kokos. izmesati.
utapkati u silikonske kalupice za praline, zamrznuti. umakati u rastopljenu cokoladu, po odnosu:

100 grama crne cokolade + 3 zlice maslinovog ulja rastopiti na pari.

potrosila sam 200 grama crne cokolade i dobila 64 praline. 

to je jednostavan nacin. komplikovaniji nacin je da se smesa utapka u plasticnu posudu i dobro ohladi. onda se izvrne, reze i oblikuje prstima, posto se kokos mrvi. kad se dobije konacni oblik bauntica, staviti u led, pa kad se smrzne, potapati u cokoladu: bauntic na viljusku, potopis, iscedis, pa na papir za pecenje da se stvrdne, sto ide relativno brzo, jer je bauntic iz zamrzivaca. cuvati u frizideru.

 

eto to je fitnes bauntic. meni je dovoljno slatko i svima koji su jeli, a jeli su ljudi svakakvih navika. mozes da stavis malo secera ako nisi navikla na neslatke slatkise. 

 

inace, od ovog se dobije bas puno. probaj s pola za pocetak. :)

Edited by darling
Link to comment

mandarina ozbiljno zakiva, za taj kvalitet kolaci su im jeftini. kupio sam neku torticu sa crnom cokoladom, musom od maline i susenim borovnicama - imala je oko 400 grama i kostala je 1200 din. mislim da je prilicno neizvodljivo da napravite ovako nesto dobro a malo kod kuce.... pored toga sam jeo jos par nekih drugih, nesto sa kestenom, maskarponeom, kupinama i djumbirom i nesto drugo sa maskarponeom i kitnikezom unutra, brutalno. komad je prosecno 340 din.

Link to comment

ovde cemo se pozdraviti. meni je mandarina onako, nista posebno, bolji je provod u malom princu. nijedan kolac mi nije izazvao ushicenje. pre mesec dana sam jela redom nekoliko njihovih kolaca i nijedan nisam pozelela da uzmem vise od zalogaja. takodje, ne ide da "dizajnerska" poslasticarnica prodaje sasusene kolace il da ne umeju da skuvaju vocni zele na onom kao posnom kolacu, pa umesto zelea zvaces kaucuk. a i na fejsbuku sto gledam prezentaciju, torte su im ruzne. ne vidim ja tu nikakvu strast...  

 

dakle, cekamo da neko otvori strastvenu poslasticarnicu u beogradu.

 

ko oce da se profesionalizuje, mandarina kalupe i modle za torte i kolace kupuje od ovih. kupis kalup, nalijes malo malo belog musa, malo crnog, izrendas djumbira i kurkume, ubacis sloj vocnog kaucuka, odozgo miror glejz i svi padnu na dupe. :D

 

 

sad sam toliko pala u vatru, da sam u fazonu da u kucnoj radinosti izazovem mandarinu na okrsaj, a ti yolo da budes vrhovni sudija :D

Edited by darling
Link to comment

250 grama slatkog vrhnja

125 grama maslaca

200 grama kokosa

 

istopiti vrhnje i maslac, zagrejati, al da ne provri, pa u to usuti kokos. izmesati.

utapkati u silikonske kalupice za praline, zamrznuti. umakati u rastopljenu cokoladu, po odnosu:

 

100 grama crne cokolade + 3 zlice maslinovog ulja rastopiti na pari.

 

potrosila sam 200 grama crne cokolade i dobila 64 praline. 

 

to je jednostavan nacin. komplikovaniji nacin je da se smesa utapka u plasticnu posudu i dobro ohladi. onda se izvrne, reze i oblikuje prstima, posto se kokos mrvi. kad se dobije konacni oblik bauntica, staviti u led, pa kad se smrzne, potapati u cokoladu: bauntic na viljusku, potopis, iscedis, pa na papir za pecenje da se stvrdne, sto ide relativno brzo, jer je bauntic iz zamrzivaca. cuvati u frizideru.

 

eto to je fitnes bauntic. meni je dovoljno slatko i svima koji su jeli, a jeli su ljudi svakakvih navika. mozes da stavis malo secera ako nisi navikla na neslatke slatkise. 

 

inace, od ovog se dobije bas puno. probaj s pola za pocetak. :)

 

'fala!  moracu da probam kol'ko vec za vikend!

Link to comment

Neko mi reče da "Mandarinom" gazduje poslastičar iz "Square Ninea". Inače, slažem za Gazzom u svemu. Omiljen mi je Creamy Nougat i drugi sa čokoladom, kruškom i začinima tipa cimet, karanfilić, anis, ako sam dobro zapamtio... Tipično zimski dezert. 

Edited by rezwalker
Link to comment

otvorilo u Novom Sadu nešto što se zove Slatki dan, na Limanu

 

ljudi prodaju par torti, tri vrste eklera i makarunse

 

kao ne preterani ljubitelj slatkog, ja nikad u životu ništa bolje na temu eklera i srodnih kolača nisam stavio u usta, a makarunse takvog kvaliteta sam jeo jedino iz Francuske, iz neke slastičarne 200 godina stare

 

ono je jedan vrh vrhova, go puter, vanilai prava čokolada, kažu mi posle da tip dovlači sastojke sam iz inostranstva

 

ekler košta 150 dinara, makarun 70 i vredi svaki cent

 

samo se plašim da neće da izdrže dugo u tom gradu, gde se ide u staaaaaari Carigrad i još staaaariju City poslastičarnicu <_<

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...