Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

tenks. jos se nije profesionalizovala? fala, dobro je da se ima u steku.

 

 

 

 

@ skajhajtrist   jel ti palo na pamet da nije do recepta ;)

Edited by darling
Link to comment

Naravno da nije do recepta, nego do konzumenta.

Kao što rekoh, možemo da se složimo da je moguće napraviti neku half ass zamenu na brzaka, ali da je isto - nije.

Link to comment

To nije ni puna kila, ne može punjena urma da ima više od 50 gr osim ako je ne puni olovom. Ali pošto, kako vidim, meće unutra bademe i pistaće obilato, razumljivo da košta.

 

@darling hasao žito od pahuljica po ovom receptu u bar tri inkarnacije po forumskim kućama (i svojoj) i kul je to, dobro, ukusno, ali nije "ono" žito. I ne mora da bude, ali nekad se pravi i oriđiđi

Link to comment

To nije ni puna kila, ne može punjena urma da ima više od 50 gr osim ako je ne puni olovom. Ali pošto, kako vidim, meće unutra bademe i pistaće obilato, razumljivo da košta.

 

@darling hasao žito od pahuljica po ovom receptu u bar tri inkarnacije po forumskim kućama (i svojoj) i kul je to, dobro, ukusno, ali nije "ono" žito. I ne mora da bude, ali nekad se pravi i oriđiđi

Ovaaaj 40x30gr = 1200  recimo... ako je 30...

Link to comment

Ovaaaj 40x30gr = 1200  recimo... ako je 30...

 

puhahaha, kakav sam magarac!

a jesam se zabroj'o, računam, ne znam zašto, sa x 20, iako sam jasno pročitao

 

:frust:

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 2 weeks later...

New york-style cessecake /ispecen/ sa narandzom i millefiori esencijom /dobila iz italije/. Nikad bolji sir za kolace nisam ubola: mastan, kao krem, cak i mikserom izradjen nije se pretvorio u vodnjikavu masu, neki privatni proizvodjac sira iz okoline. Zadovoljna jer nisam preterala sa aromama :) ... taman dovoljno da ga preliv od naranze dopuni. 

CAM00872.jpg

CAM00876.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...