Jump to content

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Za novogodišnje praznike pravim žito sa šlagom, ali veću količinu žita u vangli, a posle samo da se dodaje svež šlag.

 

Koliko može da izdrži kuvana mlevena pšenica sa orasima i šećerom u frižideru, a da ne uskisne?

 

drndaces se s pravim zitom pored forumskog fantasticnog recepta za zito od psenicnih pahuljica za pet minuta? 

Edited by darling
Link to comment

ne secam se kad smo diskutovali, al ovako idu razmere:

 

200 grama psenicnih pahuljica

100 grama mlevenih oraha

secera po ukusu

muskatni orah

 

pahuljice naliti vodom da ogreznu i kuvati, kad prokljucaju smanjiti i mesati, dolivati vode po potrebi. bice kuvane za par minuta. regulisati gustinu ispravanjem i dolivanjem. lepljive su, pa je najbolje kuvati ih u nelepljivoj serpi. zaseceriti po ukusu. umesati mlevene orahe, muskatnog oraha. rashladiti. najbolje da prenoci. sutradan niko ne moze da provali razliku izmedju "pravog" zita i ovog. 

 

od 400 grama pahuljica i 200 grama oraha dobije se zavidna kolicina gotovog proizvoda. 

 

ja umesto secera stavim med i dodam vanilu, jer tako volim. 

Edited by darling
Link to comment

drndaces se s pravim zitom pored forumskog fantasticnog recepta za zito od psenicnih pahuljica za pet minuta? 

Hoću, treba mi malo celih zrna tj. koljiva, a i pšenica od kuvanja napravi onaj gusti slatki "sok" i to dvoje  obožavam.

Edited by halloween
Link to comment

drndaces se s pravim zitom pored forumskog fantasticnog recepta za zito od psenicnih pahuljica za pet minuta? 

 

Sve je to fino, može da ti zameni pravu stvar ako te spopadne iznenadni krejving, ali ne može da zameni pravo žito nikako.

Link to comment

naleteo na neku cuši koja pravi neke severnoafričke varijacije na temu punjenih urmi, kilo je 2500 dindži a odlično izgleda. to inače volim da pazarim kad me put nanese u neki emiratski djutić, malo je jeftinije ali jbga, ova domaćica se pravo potrudila. 

 

12345664_10205245440526516_5004440414987

Link to comment

ja sam musko 

 

 

yolo, kad si tu, da te pitam jel zito od psenicnih pahuljica cak i bolje od "pravog"?  :fantom:

skajhajtriste, na blajnd testu zitoa bih ti uzela pare. 

Edited by darling
Link to comment

skajhajtriste, na blajnd testu zitoa bih ti uzela pare.

Ma kaki. Narajcao sam se kad si prvi put postovala recepat, napravio i razočarao se toliko da sam sutradan kupio šenicu bjelicu i napravio žito kako treba, olckul :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...