Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

uh sto dobro izgledaju :)

 

ubedila si me da napravim ovih dana. izvesticu kako je bilo. 

 

odoh sad da eksperimentisem: zuti kolac s vocem, al samo s obicnim kokosom iz supermarketa i bez secera. mora da ce ispasti sranje :D

Edited by darling
Link to comment

darling nabavi pravo kokosovo brasno,ima ga sad i po boljim ,,zdravim hranama,, 

to ce se tebi svideti i bice ti pun pogodak,veruj mi  ;)

a jel kokosovo brashno ima neki varijetet kao da bude sitnije mleveno ili samo onaj nama dobro poznati klasik koji zapada i za mozak?

Link to comment

a jel kokosovo brashno ima neki varijetet kao da bude sitnije mleveno ili samo onaj nama dobro poznati klasik koji zapada i za mozak?

 

 

taj klasik je mleveni/rendani kokos klot,znaci obican kokosov kao takav orah kao takav a udri na rende

a pravo kokosovo brasno je sitno brasno koje se dobija mlevenjem pogace koja ostane posle cedjenja ulja od kokosa..jako ukusno,pije tecnost ko lud,za ceo kolac dovoljne 4kasike,koristi se kao telo kolaca umesto nekog drugog brasna,potrebno je malo upoznavanje sa svojsvima jer su malo specificna..

 

znaci ovo prvo je masno i krupno a ovo drugo je odmasceno i sitno

Edited by ivy
Link to comment

:lolol:

 

(posto je sad?)

 

 

 

aj voz rajt. ovo moj zuti kolac s kokosom elcehaefoldvej bez secera je ispao sranje, najvise lici na proju sa kokosom. nije ni cudo da se na lchf mrsavi kad je odvratno pa covek jede kolko mu je potrebno da prezivi  :lolol:

Edited by darling
Link to comment

taj klasik je mleveni/rendani kokos klot,znaci obican kokosov kao takav orah kao takav a udri na rende

a pravo kokosovo brasno je sitno brasno koje se dobija mlevenjem pogace koja ostane posle cedjenja ulja od kokosa..jako ukusno,pije tecnost ko lud,za ceo kolac dovoljne 4kasike,koristi se kao telo kolaca umesto nekog drugog brasna,potrebno je malo upoznavanje sa svojsvima jer su malo specificna..

 

znaci ovo prvo je masno i krupno a ovo drugo je odmasceno i sitno

pa to te pitam :D

 

hvala hvala.

Link to comment

 

 

ako neces da pravis onu s makom, evo ti ova. nisam je pravila, al ocu kad tad. 

 

 

 

pravila sam ovu sa malim izmenama..stavila sam 200g cokolade i nisam imala lesnike pa sam htela orahe ali me mrzelo da ljustim pa sam stavila 2 kasike pravog kokosovog i zacinila rumom i medenjackim zacinom,kad je bilo peceno presekla na pola pa namazala slag od pavlake sa 100g istopljene cokolade ..ispalo super samo je jako ko djavo,pravicu opet

Link to comment

daj sliku. e vidis, kokos je odlicna ideja. jel baca na kokos kocke. probacu s mojim jeftinim kokosom kad tad. 

 

ja sam od onih sto ne znaju sta je jak kolac. koji ne moze da se pojede :D

Edited by darling
Link to comment

2 kasike pravog kokosovog brasna se pored cokolade uopste ne osete,a i pravo kokosovo brasno nema jak miris na kokos (moze se korstiti i za slana jela i peciva)

 

e da zaboravila sam da kazem da sam u sredinu isekla jednu krusku koju sam isprskala sa malo ruma da malo razbije jakost cokolade

 

evo slika koja je grozna  :lolol:

 

002_2.jpg

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...