Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

biće maxividin sufle od dunja sa penom od lešnika

ali tek pošto se steknu uslovi tj pošto se baždarim na zimski režim življenja

 

dunje9s.jpg

Edited by beta kentauri
Link to comment

ceo vikend jedem fantasticne breskve, moja breskvarka tek nacela sortu, velike, zute, veoma slatke, guste. ne skladisti ih u hladnjaci, nego bere i donosi na pijacu. zao mi ih u kolace.

imam litar slatke pavlake kojoj je isteko rok. dakle, ove nedelje nesto kremasto  :lolol:

 

inace, onaj cokoladni s makom, sto duze stoji na sobnoj temperaturi, to bolji. 

Edited by darling
Link to comment

oprezno sa breskvama

 

to je voće koje mora da se prska maksimalno, da bi uopšte opstalo (lilčno iskustvo, iščupali dva stabla breskvi nakon tog saznanja)

ne smem ni da pomislim koliko se tek prskaju one što se prodaju na pijaci, tj. one koje izgledaju lepo i ''zdravo''

Link to comment

300 gr mlevene plazme, 4 banane, 4 rendane jabuke, malo braon šećera, 200 gr putera. sladoled vanila.

b0d3e17d84e1f46d0995a0d0bf35a144.jpg

pet minuta potrebno za spraviti, a mnoooogo ukusno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

pravila kolace po ovom receptu i kao nusprodukt dobila najbolji sladoled koji sam ikada jela /u kucnoj varijanti, naravno :-) dakle, ostalo mi malo fila od pomenutih kolaca, a i preteklo mi kokosovog mleka u konzervi, pa resila da smuckam malo zamrznutih banana i aronija sa tim ostatom fila /a fil sadrzi potopljene pa samlevene indijske orahe, sok od cedjene pomorandze, malo arome vanile, kokosovo mleko i malo stevije/. tog fila je bilo otprilike 1/5 ukupne mase. savrsena konzistencija, uopste nije trebalo u aparat za sladoled, a ukus je mmmmm.... a za sutra cu potopiti chia semenke u koziji jogurt, pa sjediniti to sa ostatkom sladoleda, i imacu lep puding u teglici za uzinu :-)

Link to comment

super je ovaj recept. kakve su bile korpice? ja pravila ovo bez secera u kori, i kora mi se raspala, rasula. ova iz tvog recepta mi se cini ko da bi mogla da drzi cokoladu, a i da bi se super slozila s cokoladom, jesam u pravu? 

Edited by darling
Link to comment

super je ovaj recept. kakve su bile korpice? ja pravila ovo bez secera u kori, i kora mi se raspala, rasula. ova iz tvog recepta mi se cini ko da bi mogla da drzi cokoladu, a i da bi se super slozila s cokoladom, jesam u pravu? 

 

 

raspalo se jer je pola kile kokosa samo skoro bez icega,85g malsaca je premalo da veze suvi kokos,po mom iskustvu sa kokosom treba tu jos monogo tecnosti,masnoce a najbolje neka jaja...osima ako taj njen americki nije onaj krupno rendani,mokri taj se mozda bolje vezuje...a i brate pola kile cokolade...

 

 

a da ti neznanovina kora ne bude preslatka?

 

 

 

nego daj iz arsenala neku cokoladnu bez secera i brasna da pravim sad :p

Link to comment

pa nisam stavila pola kile, nego 200 grama, a ni pola kile cokolade, nego 200 grama. a i ovu belu sam izbacila. prilagodila sam mere. i meni se cini da treba belance. najbolje bi bilo da sam sve smuljala u pravila kuglice. bilo ukusno, al dezintegrisano. 

 

ako neces da pravis onu s makom, evo ti ova. nisam je pravila, al ocu kad tad. 

Edited by darling
Link to comment

evo, korpice su super ispale :-)  lako se zamesilo sve to, a posle sam od testa napravila valjak, pa ga nozem isekla na 12 delova i od svakog pravila korpice. ovo punjenje su zaista dobro, nisam sigurna da bih ja bas cokoladu stavila, cini mi se da bi bilo pretesko, zbog urmi, ali bi mozda sa visnjom i cokoladom bilo ok...mislim da bi fil mogao i sa bananom, a mozda i neki fini fil sa limunom ne bi bio los... sve u svemu, recept je skroz ok i zaista trpi brojne izmene :-)

img20151007164406.jpg

 

 

img20151007164416.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...