Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

istina, i meni malo neprijatno  :blush: , ali sam jos vise radoznala  ^_^

 

znam da si se interesovala za količinu šećera koju unosim;

 

pojeo sam pola juče uveče, a ostatak ostavio za danas, e sad, zašto to na meni ne ostavlja toliko traga - pa zato što se stalno krećem, pretrčim četrnaest kilometara;

 

da sam yolove konstitucije kojim slučajem, ne bih mogao ovako da se iživljavam

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

juce na krejvingu, danas na tortama i kolacima: torta od maka i cokolade bez brasna

kod mene i bez secera. nisam imala ni kardamoma, malo samo malo sam ga premazala razvodnjenim dzemom od kajsija. fantastican recept, treba mu promeniti ime u torta od endorfina i oksitocina, toliko mi je srece proizveo. pre di van. mislim da bi recept super funkcionisao i s orasima i pecenim lesenicima. 

24wc8qw.jpg

Edited by darling
Link to comment

juce na krejvingu, danas na tortama i kolacima: torta od maka i cokolade bez brasna

kod mene i bez secera. nisam imala ni kardamoma, malo samo malo sam ga premazala razvodnjenim dzemom od kajsija. fantastican recept, treba mu promeniti ime u torta od endorfina i oksitocina, toliko mi je srece proizveo. pre di van. mislim da bi recept super funkcionisao i s orasima i pecenim lesenicima.

24wc8qw.jpg

recept mi dala drugarica i kad god treba nešto brzo, a provereno to je taj mak :)

 

ja pravila kolač od griza i šljiva

 

kora: 300gr brašna, 200gr putera, 1 jaje, malo šećera - umesiti glatko testo, uviti u providnu foliju i u fridž, pola h.

 

fil: 600 ml mleka, 100 gr griza, narendana kora limuna, štap vanile i štap cimeta, 100 gr šećera, 3 jajeta - mleko provri sa limunom i začinima, skinuti sa vatre... dodati griz, mešati do ponovnog vrenja i ostaviti da upije. kada se prohladi umešati žumanca, pa umućen sneg od belanaca.

 

600 gr šljiva isečenih na šnite, med

 

razviti koru, njom obložiti tepsiju i izdignuti joj ivice kao za tart, izbušiti viljuškom, preko sipati fil, odozgo šljive, peći 25 - 30 min na 180c. potom pitu premazati medom i služiti sa sladoledom od vanile.

 

*ja sam stavila brašno od celog zrna spelte, braon šećer, zaboravila sam da stavim med i mislim da sam ipak mogla šljive na pola il četvrtine... mada, gostima se dopalo. drugarica koristila breskve i takodje je super ukusno. dc9505279d3cd921ea1a25152e0be4d2.jpg897f568eeef353f8f8386e5a4409d424.jpg5f3760ce1fe9a9abd99aecb483c7f532.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

ja sam se vec ubio, kupio sam veceras mak :(

a jesam vam reko da ja ne jedem slatkise? al ovo moram da probam...

 

 

ihaj, pa ovaj se ni ne racuna u slatko, vidis da je bez secera :D

 

koristila sam crnu coksu 65 posto i meni je bilo sasvim dovoljno slatko. sledeci put dizem na 75 posto. ulje za preliv maslinovo. odlicno bi iso uz ulupanu slatku pavlaku bez secera sa strane i verovatno uz limun krd, takodje sa strane. to ako izostavis ovaj dzem od kajsije odozgo. odlican je kad je topao, odlican je i na sobnoj temperaturi. nije za (sitnu) decu. 

 

 

recept mi dala drugarica i kad god treba nešto brzo, a provereno to je taj mak :)

 

 

pa zeno, sto cutis nego moramo da cekamo tamo neke nepoznate da postave na blog :)

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...