Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

pravila sam ovo http://247lowcarbdiner.blogspot.com/2014/10/pumpkin-fudge-mini-loaf.html

 

umesto golden flax samo stavila obicni,umesto brasna od kokosa ove nase ljuspice kokosa i umesto zasladjivaca secer..povecala kolicinu za 4x...ispalo je suuper,dobar je recept ..pravice se opet

samo sto cu sledeci put dodati jos neko suvo voce ili kakao ili kasiku dzema od necega da malo popuni ukus jer se ocigledno sa secerom nisam bas snasla a i ne bih ga povecavala(a izmerila sam kasiku za kasiku zasladjivac-secer pa jos malo smanjila :D) a i bundeva je bila malo vodena i ne bas slatka..ugl ostavlja lepog prostora za eksperimentisanje..bitno je da je bez brasna i hranljivo :P

Edited by ivy
Link to comment

počela sa pripremom kolačića za slavu

 

napravila jedan srpski i jedan španski :s_d:

srpski ni ne znam kako se zove, ali jebe kevu, nadmašila sam samu sebe, prijavljujem to ovde čisto da se ima u vidu :fantom:

dakle, to su neke školjkice sa pekmezom, okolo je najklasičnije masno teso a unutra šljivov pekmez sa orajima

ali testo ispalo apsolutno fantastično, prhko i topi se istovremeno (sa mašću, ofkors)

majstorica  sam, realno :fantom:

 

španski su almendradosi, oni su i inače spektakularni, ispali dobro

 

večeras pravim orasnice

 

uslikaću sve na kraju, kada posložim na tacni, biće cenim 5 vrsta

 

umesto torti ove godine baklava sa suvim šljivama 

Link to comment

koja je to poslasticharnica? :unsure:

 

ako je ona na pola zmajovine, preko puta pozorishta, za kiflice i vanilice daj sve shto traze. ako nije, nemam pojma ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Ja sam kod Irene kupovao ranije stalno slavske kolače , a i žito, dok su imali onaj šalter, bili su skroz jeftini . Posle su se preselili odmah u komšiluk, ali posle sam dugo dobijao sms-ove da su se preselili u neki drugi deo grada. Jeste li sigurni da su još u Zemunu?

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Tako sam je razumeo preko telefona, a čini mi se da nije precizirala adresu a rade i dostavu. Minimum dve kile treba za dostavu i to im dođe 2000 dindži. Mislim da je pre 3 do 4 godine bilo petsto kinti kilo.

Link to comment

Pa da, a to je već mnogo skuplje, ne znam da li ću ubuduće da uzimam onda kolače od njih, ako ne vrate cene. Mada kapiram da su sad to neke cene iste kao i kod ostalih.

Link to comment

et gospa buba

 

Ti govoriš o onoj maloj pekarici što prodaje štrudlice (mak, orasi, slatki sir), kiflice i male rol viršle. "Irena" je drugo i bila je u Gajevoj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...