Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

guli: ponuda slatkog dosadna, mislim, jeste to korektno, ali brate dosadno, narocito u guli ide cesce. al evo trecu godinu zaredom u septembru, dok ima smokava, prave mus od bele cokolade s makom i smokvama kuvanim u portu. to je veoma lep slatkis. jedite dok ima :)

 

 

joooj, jos se nisam odvukla do finih. svedocenje uzivo mi je dopunilo gazzinu recenziju eklera da je zapravo u pitanju ekler sa slanom cokoladom i da je spektakularan. valjda cu ga zabosti ove nedelje...T

To fini to oni sto prave makrone?Ja mislio da kod njih moze samo da se naruci?

Link to comment

nema unutra. samo napolju, tako da birajte da je vreme iole pristojno, pre svega bez padavina.

 

ekler, spektakularan. pa ne znam, to je jedno od onih jestiva u koje kad zagrizes, doceka te okus zbunjenosti i zabezeka. ali zelis jos, pa zagrizes ponovo. i onda negde oko cetvrtog, petog, svakako poslednjeg ugriza, u fazonu si da je to bas dobro. 

 

inace su pojacali kolicinu soli u filu. simpaticna pekarka mi se poverila da su imali isporuku u novi sad i da se zena javila da kaze da im se omaklo da stave so umesto secera u fil  :lolol: .

Link to comment

uf, bice gadna ova godina za te namirnice koje stoje preko zime u ''izvornom obliku'' poput maka, susama, oraha ... ja od proleca nisam jos naisla na susam a da nije uzegao...uzas! kupovala i po zdravim hranama, i po maxijima, univerima, i bas svugde je bio uzasan. mnogo je vlazno bilo leto, pretpostavljam da je to razlog...

Link to comment

jel si ikad uspela da kupis neuzegao mak kod nas? meni se to uvek oseca...

 

jbt, doneću vam ja neužegli i to baš od Slovakinja (aradačkih, suncokret i mak se kupuju samo od njih)

 

sad je fora, sad se prodaje mladi (novi) mak.

a opet, ako se mak čuva kako treba, može da stoji dugo. mleveni jako brzo užegne, to ne kupujte nikad, ni od koga. osim ako majstor melje a la minut, pa nosite kući i odmah pravite.

Link to comment

ne znam da li mu dođe na isto kada je na meru, ali mislim da su oni standardni makroni na komad 75 dinara

 

ne dodje. kilo je 25 eura, a u kilu ima sedamdesetak komada, sto ce reci da je komad, kad se kupuje na kilo, cetrdesetak dinara. po kaficima su ti isti makroni tih 75. 

 

 

moji roditelji su obrali mak, al jos nisam kupila masinu, pa kupujem uzegli. ali ni to neposredno pred kupovinu mlevenje nije garancija, jer, kazem, kupovala sam mak i u bio spajzu na kalenicu, melju pred mojim ocima, ali je mleven veoma krupno i gorak je!

Edited by darling
Link to comment

jaoooooo - prave jevreji pekari (ortodoksni) blizu mene neke nevidjeno dobre kiflice (rugelach) punjene makom I cokoladom. testo je kao za one njihove pletenica hlebove, belo, mlecno, jajasto, strukturom podseca na panatone a pune ih mesavinom maka I cokolade. a svaka je taman zalogaj - nisu vece od 5cm. koja je to boles', ne smem da pridjem pekari. kad god udjem, kupim punu kutiju za cipele. doduse, dosta su site, ne moze ih se mnogo prozdrati odjednom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...