Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Laganica.

Kupiš tanke kore, ili još bolje razvučeš svoje.

Svaku koru namažes rastopljenim puterom. Poredaš pet kora, urolaš pa isečeš na po dva cm. Poredaš u pleK, pospeš mlevenim lešnicima i mlevenim orasima(ja ne smem orahe pa ne stavljam) i zaliješ puterom. Pečeš na 150°C oko 15 minuta.

U međuvremenu kuvaš 15 minuta 750g šećera, 750g vode i jedan limun.

Zaliješ dok je vruće.

Link to comment

jela sam juce rabsku tortu. mnogo dobro, umalo su mi suze krenule niz obraze od ushicenja. ocekivala sam preslatko sranje za turiste, kad ono uopste nije slatka, punog ukus badema i svezine limuna, prekrasna kombinacija.

jedino to jebeno ime sto ne moze da se izgovori... :D

Edited by darling
Link to comment
  • 2 weeks later...

ekler sa cokoladnim kremom i slanim puterom u izvedbi finih (www.fini.rs) je trenutno jedan od najboljih kolaca u gradu. old school ekler sa vrhunskim punjenjem i genijalnim slanim touchom koji se vise nazire nego sto se oseca, cisto da ne bude bespotrebno slatko. nova adresa je svetozara miletica 7, ispod gundulicevog venca, ima veliki sto napolju da se konzumira na licu mesta. 150 din komad.

Link to comment
  • 2 weeks later...

jedva cekam da probam taj ekler. prica se da je i krempita super. provericu.

 

a ja sam upravo stukla parce reforme iz ipaneme. perfektna, ko i uvek. 

Link to comment

krempita je totalni klasik, the best of fini, ali nije za one koji ocekuju da budu kao na bledu, zanr krempite detinjstva. ovo je jedna futuristicka krempita, a ja zamolim da mi daju bez prah secera sto preporucujem i drugima.

Link to comment
  • 2 weeks later...

guli: ponuda slatkog dosadna, mislim, jeste to korektno, ali brate dosadno, narocito u guli ide cesce. al evo trecu godinu zaredom u septembru, dok ima smokava, prave mus od bele cokolade s makom i smokvama kuvanim u portu. to je veoma lep slatkis. jedite dok ima :)

 

 

joooj, jos se nisam odvukla do finih. svedocenje uzivo mi je dopunilo gazzinu recenziju eklera da je zapravo u pitanju ekler sa slanom cokoladom i da je spektakularan. valjda cu ga zabosti ove nedelje...

Edited by darling
Link to comment

Iskreno, meni taj sa slanom cokoladom nije bio bas prijatan. Moguce da im se omaklo kad su dodavali so za tu turu, ali fil je bio isuvise preslan da bi se napravio taj fini kontrast sa cokoladnim prelivom koji je sladak i filom koji je umereno slan. Meni je fil bio preslan i nije mi bilo prijatno dok sam jeo kolac. Mada je zato i ekler sa lesnikom i ekler sa  pistacem bio vrhunski, tu nemam zamerke, kao i za ostale stvari koje sam probao kod njih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...