Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Napekla dve vanglice bakinih kolaca, prvi put koristila mast umesto putera /margarin kod mene nije opcija :)/. Ispalo savrseno hrskavo, obicno budu debeli i malo brasnavi. Ok, nije zdravo ali su babe znale zasto :)).Zagrabila onako dve prepune kasike masti /oko 300 grama/, izrendala limunove kore od celog limuna, jedan malo veci grumen djumbira izrendala na sitno da ne bude zilica, dodala secera /onolko koliko je slucajno ispalo iz kese /oko 100/150 gr./, malo mutila pa dodala dva cela jajeta i pola praska za pecivo, i konacno brasna da se napravi testo gustine kao za kekse, onako da se vadi kasicicom ali moglo bi i rukama da se mesi. Pekla sam, naravno, u vafel aparatu.Ispalo super, sad imam keksa za kafice do nedelje :)CAM00130.jpgCAM00132.jpg

Link to comment
jeo sinoc sakura mochisakura-mochi-5.jpgbogtemazo sto je to dobro!
meni se bas zbog tog lista nije nesto svidelo. ali su mi zato green tea mochi zakon. ovo je jedna od obaveznih stvari koje donosim kad dolazim u Beograd:rf-royal-mochi-green-tea-7-4oz.jpg
Link to comment
  • 2 weeks later...

ipak ce biti ovaj iz edita,izvini darling imam 3oje normalnih,koji jedu sve i svasta, ljudi na veceri a ja cu vaditi pecene jabuke :D...dobro izgleda za sada...plus sto kuvam u tudjoj i nepoznatoj kuhinji i zato je bolje da pijem dok kuvam!

Edited by ivy
Link to comment
  • 7 months later...

Pravila sam jutros princes krofne. Po receptu za domacice pocetnice. Uvek uspe i vrlo je jednostavanuploadfromtaptalk1406456201860.jpg

250 ml vode

125 ml zejtina

Prstohvat soli

3 kasicice secera

Stavi se da prokuva

Izmakne se sa ringle i doda

150 gr brasna

Mesa se i pusti minut dva da se ohladi

Na kraju se doda 5 celih jaja. Prethodno se razbiju i dodaju iz 2-3 pita

Ja pleh ne podmazujem, samo stavim papir za pecenje. 30 minuta na 200 C

 

Meni je ovaj krem idealan

http://www.coolinarika.com/recept/rolice-s-kremom-od-vanilije/ i uvek njega spremam, ali ne znam koliko ce se dopasti ljubiteljima old school princezica koje su nase majke spremale

Link to comment

napravih gospoDŽi za rođ ovu tortu, odlično ispade

 

EGIPATSKA TORTA

 

Potrebno za tri patišpanja:

15 belanaca

15 kašika šećera

3 kašike brašna

300 g mlevenih lešnika

Fil I:

15 žumanaca

15 kašika šećera

8 kašika brašna

3 vanil šećera

500 ml mleka

250 g maslaca

Fil II:

200 g šlaga

500 ml mleka

grilijaž

200 g mlevenih lešnika

 

Grilijaž: 200 g šećera

Grilijaž: Šećer istopiti zatim izručiti što tanje na pleh, na koji smo stavili papir za pečenje. Ostaviti da se ohladi zatim ga izlomite i stavite u jaču kesu a onda oklagijom usitnite.

Patišpanj: 5 belanaca umutiti sa 5 kašika šećera u čvrst šam. Dodati 100 g lešnika i kašiku brašna zatim varjačom lagano promešati.Sipati u pleh veličine 28-30 cm ( ova torta na slici je od 30 cm). Peći 13-14 minuta na 200 °C. Na isti način pripremiti i preostala dva patišpanja.

Fil I: 400 ml mleka sa šećerom i vanilom staviti da provri. Sjediniti žumanca, brašno i preostalo mleko ( 100 ml). Najbolje izmiksati da nema grumuljica zatim sipati u provrelo mleko i skuvati fil. Ohladiti ga i sjediniti sa maslacem.

Fil II: Šlag umutiti sa mlekom zatim dodati grilijaž i mleveni lešnik. Na tacnu staviti prvi patišpanj zatim premazati I fil a onda i drugi. Staviti i drugi patišpanj zatim ponoviti postupak sa oba fila. Staviti treći patišpanj i ukrasiti po želji. Možete odvojiti malo od filova i premazati tortu, a onda posuti odvojenim grilijažom ili ukrasiti šlagom. Pogodna je i za fondan ali mora da prenoći pre presvlačenja torte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...