Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ne znam da li je kasno, ali ovo je pomorandža & čokolada:kore:10 belanaca umutiti sa 10 kašika šećera, dodati 200g mlevenih badema, promešati, ispeći u rerni, pa iseći na 3 delafil 1:5 žumanaca + 5 kašika šećera + 1 pomorandžu skuvati na pari pa dodati 100g putera i dobro promešatifil 2:5 žumanaca + 5 kašika šećera skuvati na pari pa dodati čokolade po želji (ja stavim 3 štangle ali ja sam malo čokoladni manijak) + 70g putera i dobro promešatifilovati naizmenično braon pa narandžasti fil

Link to comment

Izdao si HC i Bosnu :P osim ako nisi sve to djuture ubacio u serbet. Kevine i tetkine tufahije, tu nema zaustavljanja, dok se ne sklupcam par sati dok ne svarim sve to. Jedino jos knedle jedem dok mi ne pozli.

Link to comment

ja sam resila sledece za tortu:da napravim koru po uzoru na devil's food cake, onda jedan sloj karamel/lesnici sa one pavlove torte, pa onda jos jedan sloj kore, pa gore neko voce.da ispostujem sve zelje kakvu tortu slavljenik hoce, a sad kakva ce da ispadne... well...

Link to comment

i na kraju, devil's food cake.a nemam slike, lepo izgleda, jos je nisam probala, deluje da ce biti ukusna.nego, imam pitanje.posto mi je ovo bila prva torta u zivotu [ne racunam cheese cake :) ], negde jesam pogresila, meni se nesto cini da sam se zajebala sa temperaturom.recept kaze 35-40 minuta na 180 stepeni, ja sam pekla pola sata na 180, a onda na 150 jos 20 minuta, posto sredina nikako da se ispece.a i na sredini je narasla i malkice ispucala, nista strasno, ali dovoljno da joj izmeni oblik, sto me malo nervira.tip za sledeci put?

Link to comment

nema tipa za sledeci put. to se desava i profesionalnim poslasticarima, takva je priroda testa. al ono sto razlikuje prof. poslasticare i nas, domacice, je to sto oni nozem odsecaju viskove i ravnaju povrsine, a nama u kucnoj radinosti to je bahato rasipanje, pa smo u fazonu sta ima veze sto je kriva, pojesce se. cestitke na prvoj torti :)

Link to comment
nema tipa za sledeci put.
upravozavisi od rerne, zavisi od testa, uvek može da se desia to kako si ti radila je sasvim okinače ovo je tačno:
al ono sto razlikuje prof. poslasticare i nas, domacice, je to sto oni nozem odsecaju viskove i ravnaju povrsine
samo bih dodala da oni te mrvice ne bacaju nego još kako iskoriste za neke druge kolače, tipa nekih kuglica i sličnogšto možemo i mi obični smrtnici raditi :)
Link to comment
samo bih dodala da oni te mrvice ne bacaju nego još kako iskoriste za neke druge kolače, tipa nekih kuglica i sličnogšto možemo i mi obični smrtnici raditi :)
kad sam bila mlada, segrtovala sam u poslasticarnici. otad ne jedem bombice :Da ima jos nacina da se iskoriste stari i suvi kolaci...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...