Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

pričala sam nekad negde da mi se mnogo jede nešto od čokolade i od limuna te da ću morati izmislitii ništa, juče napravila <uspeli> eksperiment:po 3 cela jajeta sa 6 kašika šećera umutitiu jedan krem dodati sok od 2 limunau drugi 2 kašike kakaaskuvati oba na pariu drugi krem ubaciti i jednu štanglu crne čokoladeu oba krema ubaciti oko 50g putera (bolje malo manje u čokoladni a malo više u limunski jer čokolada već dosta stegne)sipati u duguljastu plitku činiju prvo čokoladni pa preko njega limunasti krem, i staviti u frižiderposle par sati fljp.gif

Link to comment

Napravih onaj cmrljov čoko-kolač s kruškama.Hvala mu za recept onoliko!Da se oladi, pa disečem i kačim vam foto-dokaz.Ja ću se već nekako snaći s kolačem.Ako uznemognem, podeliću po komšiluku.

Link to comment
ja mislila da je to obicno mleko za kafu, jer sam ga kupovala u grckoj sto u limenci sto u flasi, i nije ni nesto slatko ni gusto. al je dobro. javi sta je
Nije slatko ni gusto, piše kondenzovano evaporizovano, 7,8% mm, ima karamel boju i bezveznog je ukusa.Treba neko posebno brašno za kolač tre leće, pokušala sam sa mešavinom oštrog brašna tip 400 i griza nije ispao onako kako sam zamišljala (u prevodu- propao mi je eksperiment). Sad sam ubeđena da čak i da je ispalo sve kako treba to je jedan bezvezan kolač kome ukus popravlja jedino Dr Oetker karamel tofi preliv, inače bi bio slatka proja u mleku.Kulinarsku sujetu spasila mi je pita sa šljivama. Šljive su neopravdano potcenjene u pravljenju pita na račun višanja. Obične kore za baklavu pa za jednu "rolnu" treba 4 nauljene tanke kore u koje umotati fil koji posle pečenja bude divne ljubičaste boje: 12-tak prepolovljenih šljiva očišćenih od koštica, 2-3 kašičice mlevenih oraha, malo cimeta, kašičica šećera i 1/2 kesice vanilin šećera. Edited by halloween
Link to comment

@sirolivereeee kako je ispao? i jesu li ti ovo kruske pale na dno, vidim da je dole svetlije. meni kora suvlja nego sto sam ocekivala kad sam citala recept, mada je ukusna, pa ako su uletele kruske u koru mozda je bila bolja. ja razmisljam da ukinem ili smanjim brasno sledeci put, ovog puta sam samo prepolovila secer, nije bilo neslatko. na dobrom je tragu recept, mora samo malo da se unapredi :D

Link to comment

Po mojim standardima, koji nisu nešto visoki - skroz ok.Dakle, jestivo :DDonja kora mi je bila tanka, jer sam se plašio da neću imati dovoljno za gornju,te su kruške pale na ''dno''. Neiskustvo.Trebao sam samo dodati još malčice tople vode.Dno posude sam podmazao margarinom, a ne maslacem ( prodali).Takođe, nisam imao šećer iz recepta već običan,te sam se plašio da ne bude preslatko, ali nije.Možda bih samo smanjio količinu čokolade za glazuru i to bi bilo to.

Link to comment
  • 3 weeks later...

:Dbiće opet ovih dana, možda bude i slikanego, u kolače i torte sa bademima dodajte uvek malo koštica od kajsijaintenzivno povećava ukusnost i interesantnost

Link to comment
  • 4 weeks later...

Može li omoći broj telefona žene koja ih pravi i isporučuje na kućnu adresu? :)Švarcvald tortu, njenu, preporučujem svima. Višnje i čokolada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...