Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

pravila sestriću kolač sa šljivama,najprostija stvar na svetu300g brašna,ja imala neko T950150g šećerasode bb i malo cimeta2jaja3,5dl mleka1,5dl uljaumutila mokre pa dodala suve sastojke,u tepsiju papir za pečenje izlila testo pa preko toga gusto poredjala i malo utisnula šljive isečene na polovine sa kožom na dole prema testu i malo još posula šećerom sa cimetom..pekla oko 30min na 200 u zagrejanoj rerni..šljive se sdžemale a sočne,skroz dobro a gotovo za 20min+pečenje :)

Link to comment
suvi puter keksi, raznih vrsta, odlicni u italijanskoj poslasticarnici na vracaru.
aaa overili ste? jel ste probali onu napolitansku krostatu ili kako se vec zove?
Link to comment

nisam, sve se lozim ako kupim trista grama keksica i mini kolaca, da je to manje zlo od jedne napoletane sa zitom :Dsledeci put cu, kad krenem na tu stranu... tacno se oseti da je kolac s maslacem. fini su, jako su fini. al ne mogu da ne primetim da je ambijent tuzan. mnogo vise me inspirisu pune vitrine od praznjikavih, razumem zasto su praznjikavi, mali promet, da ne bacaju kolace, al ko udje, ako vidi malo kolaca pitace se dal su svezi, ako se pita, nece ni kupiti, promet ce biti manji, kad sutradan budu pravili kolace, opet ce praviti malo, da se ne suse, ja cu se iznervirati, jer ih je malo, volim kad ima puno kolaca, al cu ih razumeti, i tako ukrug...italijani ionako nisu poznati po kolacima.. kad bi neko napravio francusko-austrougarsku poslasticarnicu. kakva bi to ponuda bila :)

Link to comment

nije ni torta, a ni kolac.. slatkis je. danas cu da jedem griz sa cokoladom, i bas odavno to nisam jeo, i radujem se. nego.. tek sam sada provalio da je griz u stvari krupna psenica... mislio sam da je neka druga biljka, posebna u pitanju.

Link to comment

da, nisam znao za taj izraz. na mojoj kutiji pise: griz - psenicni i nacrtana beba. i dalje sam pod utiskom da je to samo psenica, tj. krupno samlevena psenica..

Link to comment

pre neki dan sam saznala da se u prodavnicama "zdrave" hrane prodaje pirincani griz koji se kuva ko obican griz, dakle par minuta u mleku. pitala sam dal lici na sutlijas, kazu da lici ako se pospe cimetom. ako me nisu lagali, to je idealno resenje za rizu na mlijeku za nas sto smo munje u kuhinji.

Link to comment
da, nisam znao za taj izraz. na mojoj kutiji pise: griz - psenicni i nacrtana beba. i dalje sam pod utiskom da je to samo psenica, tj. krupno samlevena psenica..
pa jeste samo pšenica
Link to comment
pre neki dan sam saznala da se u prodavnicama "zdrave" hrane prodaje pirincani griz koji se kuva ko obican griz, dakle par minuta u mleku. pitala sam dal lici na sutlijas, kazu da lici ako se pospe cimetom. ako me nisu lagali, to je idealno resenje za rizu na mlijeku za nas sto smo munje u kuhinji.
semolina sestro
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...