Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

mislim da su ove price o tome da se ubijenog, eto, i majka odrekla samo novi, posebno pokvareni sloj dalje stigmatizacije narkomana u ovoj primitivnoj sredini. ako ga se sveta majka odrekla, mora da je bio posebno ogavan? pa ne.(moguce je da zena to nije izjavila, da nije TAKO izjavila, da je bila na sahrani prerusena u popa, da nije bila na sahrani zato sto joj je bilo jako loshe ... ali isto tako, moguce je diskutovati KAO DA je tacno sve to sto pise u novinama. medjutim, ni kada uzmem da je tacno to sto pise o novinama, ne vidim da ponasanje majke bilo sta automatski moze da nam kaze, bilo o majci bilo o sinu. mislim, situacija je toliko granicna, da su dalekosezni zaključci po definiciji morski.)
Pa naravno, to sam napisao jos pre nekoliko strana. Cela ta prica u Blicu je nacin da se pokaze kako je taj narkoman zasluzio svoju smrt, bez da se to javno kaze bas tako.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

a kako se uopšte intervjuiše porodica ovako ubijenogmeni je to potpuni horor
Ekipa novinar + fotoreporter ode i zvoni na vrata. Ozalosceni clan porodice uglavnom se ne javlja na telefon, pa se mora ici licno.Ponekad se primenjuje i malo zajebaniji postupak, kaze se ozaloscenom "Ako vi nama nista ne kazete, mi cemo morati da vam stavimo neke reci u usta, bolje nam dajte izjavu".Fotografije se uglavnom prave teleobjektivima, mada se ipak preferira unosenje objektiva u facu, kako bi se zabelezila sva bol roditelja.
Link to comment
Dobro, pa sta? To menja cinjenicu da ga je onaj svestenik premlatio na smrt na koji nacin tacno?Mozda su oni najsjebanija porodica na svetu ali to nije bitno i apsolutno je degutantno da novine pisu o tome. To svedoci o odredjenoj patologiji tih novinara i urednika.
pa ne menja nista, sem sto daje nesto sire okvire za pretpostavke i zakljucke. naravno, ko zeli da zakljucuje na osnovu pisanja srpske stampe.ja recimo mogu sada da pisem da mi se javlja da ga je koliko ludi pop toliko ubila i porodica iz koje je pobegao u heroin a ona ga poslala popu na istinu umesto da se pozabavi sama sobom. ali kapiram da bi to bilo previse slobodno tumacenje, pa ne bih da to bacam na sto kao svoje vidjenje dogadjaja. u svakom slucaju, pokusavam da zastitim zavisnika, i ovog i svakog drugog.
Link to comment

Porodica ga je mozda poslala popu iz ocajanja - mi ne znamo nista o njihovom slucaju, ne znamo nista o porodicnoj, licnoj istoriji - nista. Jedino sto imamo su izjave ocigledno izbezumljenih roditelja kojima osim sto im je sin bio tezak narkoman koga je ubio pop lopatom sada opsedaju bezobrazni novinari. Ako se na osnovu toga mogu izvlaciti nekakvi siri zakljucci, onda je Palma doktor nauka.Mislim, zasto se uopste uzima zdravo za gotovo da je svaka porodica sposobna da se izbori sa ovakvim problemom i pomogne zavisniku? Mozda ih je boleo kurac za svog sina-zavisnika, mozda su samo hteli da ga se otarase, a mozda su i probali sve sto su znali i umeli pa iz ocaja ga poslali kod popa kada vise nisu znali sta ce. Mislim, mi to nista ne znamo.

Link to comment
Fotografija nije bas najbolji svedok zavisnosti. Verujem da bi Indy ili Minja doveli u zabludu svakog sa svojim vidjenjem 'faces of addiction'. Fali tu jos koja dimenzija.
zato sto su lepi. i autor ih voli na 1 sasvim ochigledan i neizbezan nachin. mi ochekujemo da narkoman izgleda drugachije ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Mislim da je poenta faces of addiction fotografija upravo suprotno od ovde prevalentnog tumačenja - ne da se uvek može provaliti narkoman po faci, nego upravo da ne može, da je to užasno raznovrstav set iskustava i sredina. CIlj je dakle upravo razbijanje stereotipa.

Edited by Syme
Link to comment
na osnovu cega imate utisak o porod.patologiji?!
Ne znam koji je Gazzin razlog, ali meni je recimo lepša polovina skrenula pažnju na jedan zanimljiv detalj - roditelji su rezvedeni. U velikom gradu - ni po jada, razvodi su sada užasno česti. Ali ljudi iz njihove generacije, pa još iz malog mesta - razlog je morao da bude užasno jak.
Link to comment

meni je jedan psiholog rekao da sam podeljena licnost zato sto dolazim iz etnicki mesovitog braka. i jos su razvedeni! dobro se ne bodem u venu OVOLIKOM iglom :P

Link to comment
Porodica ga je mozda poslala popu iz ocajanja - mi ne znamo nista o njihovom slucaju, ne znamo nista o porodicnoj, licnoj istoriji - nista. Jedino sto imamo su izjave ocigledno izbezumljenih roditelja kojima osim sto im je sin bio tezak narkoman koga je ubio pop lopatom sada opsedaju bezobrazni novinari. Ako se na osnovu toga mogu izvlaciti nekakvi siri zakljucci, onda je Palma doktor nauka.
Apsolutno. Ogromno je pitanje kolicki promil stabilnih porodica uopšte može izdržati dugogodišnje iskušenje. Zavisnik je tempirana bomba i vremenom postaje strano telo u zajednici, izmenjena psiha koju ni najbliži više ne prepoznaju kao svoje dete. Kad se na to doda i iscrpljujuća borba za golo preživljavanje pored bolesnog, tada puca sve.Ima i luđih i smelijih, ali to su stvarno slučajevi u tragovima. Poznavao sam čoveka, bio je neškolovani automehaničar, ali je po saznanju da mu je sin zavisnik imao muda da okrene telefonom sve porodične i druge prijatelje i fino im saopštio da mu je sin narkoman i da mu ne daju pare ako zatraži. Sina je stavio u kućni karantin. Još uvek se priča da je za sedam dana ubio i dva dilera koji su njegovog sina snabdevali(ovo niko ne može da potvrdi, samo postoji koincidencija da su dva dilera iz kraja smaknuti u par dana). Ne navodim slučaj kao pozitivan primer, samo kao jednu od bezbroj mogućih reakcija očajnika iz porodice. Čak ni takvima ne smemo suditi prestrogo, jer u ili-ili situacijama niko ne zna kuda će ga odvesti njegov primal instinct.
Link to comment

Interesantni delovi biografije Branislava Peranovića:

Diplomirao je na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu, ima petoro dece kojima ne dozvoljava da pohađaju školu. U čin đakona, potom i protojereja, rukopoložio ga je vladika Pahomije, u čijoj je eparhiji služio. Bio je kasnije i duhovnik u zatvoru Istok, poznatom po masovnoj likvidaciji Albanaca tokom NATO intervencije.
Edited by Jolly Roger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...