Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Da, ovde se obično govori o onim baš zabrazdelim zavisnicima kada se ispali ta užasna "jednom narkoman uvek narkoman" dijagnoza. Naravno da je jako teško skinuti se sa droga ako si dogurao dotle da si prodao obe porodične nekretnine, fasovao boleštine po srpskoj verziji skvotova,i koliko već puta priznao i ono što jesi i ono što nisi pokrao i opljačkao, dok pišaš krv u nekom uglu pandurske stanice. Poenta je u tome što veliki broj ljudi nikada ne dođe u takvu situaciju; izvuku se na vreme, sa manje ili više posledica po sebe i okolinu.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Blic: Majka ubijenog štićenika nije došla na sahranu sinu jedincuPa dobro, stvarno. Kakav to ljudski sljam, olos, i nesoj radi u redakciji Blica? Ja bi osnovao jedan "duhovni" centar za njih, pa njih tamo tukao lopatom.

Link to comment
Blic: Majka ubijenog štićenika nije došla na sahranu sinu jedincuPa dobro, stvarno. Kakav to ljudski sljam, olos, i nesoj radi u redakciji Blica? Ja bi osnovao jedan "duhovni" centar za njih, pa njih tamo tukao lopatom.
+1Ipak, zanimljivo da je otac u međuvremenu promenio ploču:
- Prvo sam mislio da mi je Branislav Peranović slučajno ubio sina, ali kada smo videli unakaženo telo shvatio sam da su ga mučili. Tukli su ga prvo bivši štićenici, koji rade kod Peranovića, a potom i sveštenik - kaže za “Blic” Miloš Zarubac, otac ubijenog Nebojše.
Link to comment
Nazalost, ja ne znam nijednog izlecenog heroinskog zavisnika koji je sad normalan. Od drugova iz skole, grada, ortaka iz ulice kad smo bili klinci,... nijedan jedini slucaj uspesnog izlecenja ne znam
znam vise slucajeva uspesnog izlecenja razlicitih zavisnosti, razlicitih vrsta, sto profesionalno, sto privatno, i mislim da sam i ovde pisala o tome, tim ljudima (inace, a u srbiji posebno) treba podici spomenik, uzasno duboko postovanje prema tome imam
Link to comment

i dalje mislim da je bilo kakav razgovor o porodici ubijenog izlisan i neprimeren zato sto saznanja o tim ljudima dobijamo iskljucivo preko nepouzdanih stampanih glasila.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa dabovicu konsekventno tome je bilo kakav razgovor o bilo cemu u srbiji izlisan sem ako ne raspravljamo na osnovu izvestaja vestaka.
sta osecaju i u afektu govore roditelji ubijenog, da li idu na sahranu ili ne, ne bi trebalo da bude u javnoj sferi. to su irelevantne, nepouzdane, fragmentarne informacije koje se plasiraju sa samo jednim ciljem: da se pobudi malogradjansko klepetanje o tome "kakva je to majka" i "kakav je to otac".jednostavno mislim da je stvar dobrog ukusa da se preko toga predje cutke. samo moje misljenje, nista vise.
Link to comment
pa tu sve ukazuje na to da iza tog nesrecnika stoji ozbiljna porodicna patologija.
Dobro, pa sta? To menja cinjenicu da ga je onaj svestenik premlatio na smrt na koji nacin tacno?Mozda su oni najsjebanija porodica na svetu ali to nije bitno i apsolutno je degutantno da novine pisu o tome. To svedoci o odredjenoj patologiji tih novinara i urednika.
Link to comment

mislim da su ove price o tome da se ubijenog, eto, i majka odrekla samo novi, posebno pokvareni sloj dalje stigmatizacije narkomana u ovoj primitivnoj sredini. ako ga se sveta majka odrekla, mora da je bio posebno ogavan? pa ne.(moguce je da zena to nije izjavila, da nije TAKO izjavila, da je bila na sahrani prerusena u popa, da nije bila na sahrani zato sto joj je bilo jako loshe ... ali isto tako, moguce je diskutovati KAO DA je tacno sve to sto pise u novinama. medjutim, ni kada uzmem da je tacno to sto pise o novinama, ne vidim da ponasanje majke bilo sta automatski moze da nam kaze, bilo o majci bilo o sinu. mislim, situacija je toliko granicna, da su dalekosezni zaključci po definiciji morski.)

Link to comment

Jedna stvar koju sam naucio na "zapadu" je da je sve sto se pojavljuje u javnoj sferi, skoro sve tzv. teme i vesti o kojima se prica, u nekoj vezi s novcem (najcesce advertajzing novcem, kada su mediji u pitanju). Tj. od toga neko negde nesto namerava da zaradi. Ne znam da li vazi i u Srbiji, ali ne bi me zacudilo.

Link to comment
sta osecaju i u afektu govore roditelji ubijenog, da li idu na sahranu ili ne, ne bi trebalo da bude u javnoj sferi. to su irelevantne, nepouzdane, fragmentarne informacije koje se plasiraju sa samo jednim ciljem: da se pobudi malogradjansko klepetanje o tome "kakva je to majka" i "kakav je to otac".jednostavno mislim da je stvar dobrog ukusa da se preko toga predje cutke. samo moje misljenje, nista vise.
Ne, funkcija tih "informacija" je da se pobudi malograđansko klepetanje "jednom narkoman uvek narkoman" ili "on je roditelje oterao u grob mnogo pre nego što je nastradao".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...