Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Sve fensi-liberalne-japi metode nisu se pokazale efikasnim a veruj mi imali su i vremena i finansija da ih redom isprobaju.Cak se pokusalo i sa obrnutim pristupom od Crne Stene u vidu titranjem muda i pricom evo ti sine putuj,letuj,zimuj,zajebavaj se,kupuj sta hoces kad hoces i kome hoces samo nemoj da se drogiras sto je naravno neslavno proslo.Bas zbog toga svega mi se cini da su ga na kraju poslali kod bajkera (iako bi on definitivno dobio batine zbog krsenja pravila) da bi sada najverovatnije bio ziv.
a mozda bi umro od batina?(eh, da! kako se doziraju te batine? kako znaju kad je dosta? jel to ima neka obuka ili kako?)a mogli su ga jednostavno poslati u zatvor.imo bi sve uslove za lecenje, a sve o trosku poreskih obveznika.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

jedan od komentara sa sajta b92. čisto da vidimo da nisu svi bili srećni kad vide lopatu.

...Moj brat je bio tri meseca u Crnoj Reci. Mislim da bi bilo nepotrebno objasnjavati sta je preziveo tamo.U trenutku kada sam isla po njega morala sam platiti i povesti ljude s sobom da bi u opste uspela da ga izvucem. Nasa Pravoslavna crkva je upucena u to sta se desavalo tamo jer sam licno bila u Sabornoj Crkvi licno razgovarala skrenula paznju. Sramotno je da se sada okrece leda i niko nista ne zna.(SOFIJA MIROSAVLJEV, 23. maj 2009 09:52)
Link to comment
jedan od komentara sa sajta b92. čisto da vidimo da nisu svi bili srećni kad vide lopatu.
Što su ga poslali tamo? Taj pop je vrlo otvoreo u startu pričao da se tamo mlate oni koji ne poštuju pravila. Ja za tu priču znam već nekoliko godina, a ona nije znala pa je saznala tek kad je smestila brata tamo? Aha
Link to comment
što su ga poslali tamo? Taj pop je vrlo otvoreo u startu pričao da se tamo mlate oni koji ne poštuju pravila. Ja za tu priču znam već nekoliko godina, a ona nije znala pa je saznala tek kad je smestila brata tamo? Aha
sigurno pise i u prospektu.nista bez dobre reklame.
Link to comment
...Jedno vreme su cak i placeni telohranitelji koji su ga cuvali samo od droge i tada je bio cist. Naravno to nije moglo zauvek da traje pa kada im je istekao visemesecni angazman vratio se starim porocima i naravno umro.Siguran sam da bi i oni kao i svaki drugi roditelji cije je dete umrlo rado ga poslali u Crnu Stenu....
Mogao je tako i kod njih da ode, bude čist dok je tamo, bude otpušten, vrati se starim porocima i opet umre. Dok su tako negde pod ključem i strogom prismotrom (batine ili ne), skidanje će funkcionisati, ali iskreno sumnjam da to ove poodmakle slučajeve sprečava u pogledu ponovnog navlačenja posle godinu, pet ili deset. Ispada da moraju ostatak života provesti pod ključem.
Link to comment
Mogao je tako i kod njih da ode, bude čist dok je tamo, bude otpušten, vrati se starim porocima i opet umre. Dok su tako negde pod ključem i strogom prismotrom (batine ili ne), skidanje će funkcionisati, ali iskreno sumnjam da to ove poodmakle slučajeve sprečava u pogledu ponovnog navlačenja posle godinu, pet ili deset. Ispada da moraju ostatak života provesti pod ključem.
upravo. cenim da je za uspeh i popularnost ovog centra kod roditelja zaslužna filozofija daleko od očiju daleko od srca. inače su mogli komotno dete da zaključaju u šupu ili vežu za radijator i uštede tih parsto evrića. Edited by Gonzo
Link to comment
upravo. cenim da je za uspeh™ i popularnost ovog centra kod roditelja zaslužna filozofija daleko od očiju daleko od srca. inače su mogli komotno dete da zaključaju u šupu ili vežu za radijator i uštede tih parsto evrića.
:o Nisu, to je nehumano... Edited by radisa
Link to comment
upravo. cenim da je za uspeh i popularnost ovog centra kod roditelja zaslužna filozofija daleko od očiju daleko od srca. inače su mogli komotno dete da zaključaju u šupu ili vežu za radijator i uštede tih parsto evrića.
cenim da ti nisi roditelj cim takve bljuvotine pises?
Link to comment

Ispovest Vasića mlađeg

MOJ PAKAO MOJ BORAVAK U MANASTIR I MOJA BORBAPostao/la vasic dana 18 dec 2006, 14:29 VASIC JUNIOR Kao sto sam obecao tu sam ne radise o strpljenju vec obavezama u crnu reku stigao sam 18.03.06 po podne p...... citajte kako hocete znate o kome se radi uzeo mi podatke pasos i tablete subotex 4x2 miligrama koje mije bolnica prepisala iz beca nisam nista nisam potpisao odveli me na pretres ppretresao me keba oduzeli mi pribor za higijenu i dva parfema i doveli me da se pozdravim sa roditeljima nakon odlaska mojih roditelja pokazali mi de cu da boravim prostorija oko osam kvadrata sa sest lezaja (kreveti na sprat) video sam jednog v..... iz beograda bio je sav u modricama levo oko skroz zatvoreno prvi skojim sam kontaktiro ostali su stigli u isto vreme kao i ja u razmaku dan dva tip koji kaze da je bio samnom u spavaoni a dosao u augustu nemogu provaliti koje ne govori istinu a da je tamo bio bio je sigurno subotex nisam uzeo jer od p..... ga nisam nikad dobio nazad de je zavrsio samo on zna prvih sedam dana stvarno je bilo super jedino mije bila uskracena hrana radi nekog posta je.es ga nista strasno moji su mi ostavil 2 pune bile kese 10kg koje su zavrsili kod porodice p..... da probaju austr. proizvode hahaha osmi dan osetio sam bol u plucima i pozalio se izvesnom bozi drugi dan isti me odvezo u bolnici novi pazar dr.zatric cuvsi de boravim predlozio mi da idem kuci na njegov predlog traziosam da se konstultujem sa roditeljima tome se zestoko suprostavio miki i keba a miki me je osamario i oduzeo sat i MP3 plejer sledeceg jutra budili me pesnicama i nogama i tada pocelo i vredjanja po nacionalnoj osnovi ai opsta maltretiranja za svo to vreme p.... nije bio tu kada je dosao trazio sam da me primi na razgovor primio me nakon dva sata sta je oces da telefoniras pa samar od koje sam izgubi ravnotezu kakav si ti muskarac kad nemozes cvrsto i poceo svom zetinom koristeci pesnice i kolena sve to u prisustvo svoje porodice ,mikija i kebe rekamije odavde neces ici samo mozes pobeci a kad te uhvatim ubicu boga u tebe bas tim recima tu istu noc sam pobegao ispod nekih dasaka sam cekao da osvane smrzavajuci se a biosam bolestan pod inekcijama cuo sam i video kako me traze vise outa prolazili kraj mene bili su opremljrni opremom za nocno posmatranje ujutru sam se prijavio u stanici milicije rekao sam da sam austrijski drzavljanin i da hocu kontakt sa mojom ambasadom nisumi dozvolili a morali su.. p..... je stigao i trazo minut razgovora samnom na samo oci u oci rekao mi vatise samnom nece niko da te dira i zakleo u svog sina sutra cu te ja licno ispratiti i dati deo novca jer ako si ti uspeo svi cu pokusati kratko sam razmislio nisam imao kud vratiosam se snjim toga dana niko me nije dirao kao ni drugog treceg dana stigli su moji iz beca skupivsi moje stvari zapravo ono sto je ostalo jer sve markirano da ne nabrajam odavno pokupljeno stavio sam stvari u auto i primetio nesto se dogadja cuo sam p.... momci ovamo a mojim roditeljima koji su stigl do auta rekao cekajte prisavsi kevi rekao ti ces me nauciti kako da radim jer je ona predhodno rekla ici ka autu dovela sam svoga sina da ga lecite a ne da ga bijete udario kevupar samara svi smo se kamenili cak i njegovi pomocnici posle mog caleta pa imene ja sam pao cuosam p...kako vice udrite cigane tad sam bio jedini ne srpske nacionalnosti tad je poceo pravi haos daleko zesci od svako filma jnih tridesetak na nas troje koji se nismo cak ni branili moram istaci da su neki samo nemo posmatrali zalosnog i tuznog pogleda sjurio sam se niz planinu pomislivsi gotovoje snama zamnompojurili dvojca stigavsi me oborili i tukli nogama i rukama sta se desavalo sa roditeljima nisam znao doveli me pod jednu verandu desam video caleta ili ono sto je ostalo od njega bio je u polu nesvesti jedan mu je davao vodu a p.... opet ispred mene zakucao pesnicom posle njega i keba isto u lice klekao sam na kolena i molio nemojte vise kevu nisam video jnu je obradjivala druga grupa epilog ja lakse telesne povrede keva povreda kicme cale naprsle kosti povredjen vid i levo uho trajno osteceno 100% postoje nalazi b92ih prikazala prinudno nas drzali do samog mraka zabranili svaki vid medju sobnog komuniciranja nije obavestena policija niti hitna sluzba a mom caletu je hitno trebala infuzija koja bi mu sigurno spasila uvo p....nam je pretio da ima ljude svude i u becu i u D.B.iu sudovima da ovaj slucaj ne prijavimo u slucaju ako prijavimo to radimo dzabe samo cemo trositi pare a snace nas teske posledice u vidu saobrcajke i razne gluposti da ne nabrajam p.... nazalost ne poznaje caleta a on je jako principijelan slucaj je prijavio i terace do strsbura pa makar svi mi bili pobijeni p... umesto crne bolje bi pristala crvena mantija naravno sa tri sestice neka muje vecna slava ovaj srecna moja borba sada trenutno ne uzimam nista lecimse uz porodicu i povremeno psihijatrom od aprila do sad par puta sam uzeo travu u zadnja dva meseca nista polozio sam vozacki vozim kevin auto stime moram nedeljno na test rezultate predajem instituciji koja mi dala dozvolu i ustanovi koja prati moje lecenje trudicu se da se ne vratim nazad u pakao iz kojeg jos nisam ni izasao i sigurno necu jos par godina rano je davati bilo koje komentare p... negde kaze poslom se bavi 12g negde 10g negde od prosle godine registrovao kamp znase da treba godine i godine da bi neko bio tdrav i cist molim vas bez pitanja i pod pitanja licno za mene jer necu vise nikad uci na ovaj sajt i slicnim njemu jer pise se svakakve gluposti i dobijam kompleks i nerviramse a nesmem ucinio sam zbog caleta sto meje zamolio on je stalno na sajtovima ovake vrste od kad sam poceo da budem zavitan a zavisnosti nema trajnog leka niti nadri lekara sve je u psihi svakom po na osob budite pozdravjleni i imajte svoje JAAAAAAAAAAAAA zbogom

Neko je već postovao bajkerove postove sa istog foruma, mislim da ovo nije bilo.

Link to comment
cenim da ti nisi roditelj cim takve bljuvotine pises?
od vezivanja za radijator ti se bljuje, a od slanja deteta u privatni zatvoru nekoj vukojebini, gde će ga Mr. Lopata odvaljivati kao džak krompira ne?izvinjavam se.
Link to comment

Ne kontam kakav je tacno stav ljudi koji odobravaju ove metode zbog svojih licnih iskustava. Zapravo nisam ni siguran da li je to 'nemate vi pojma kako to izgleda' ili 'pokusali smo sve' odobravanje ovoga, posto to nisam ni uspeo da izvucem iz postova.Mislim da se vec moze otvoreno poceti govoriti o tome da li je fizicka kazna dobra za resavanje oproblema narkomanije. Uopste ne znam zasto ta tema nije pokrenuta, nego se samo stidljivo vrti oko toga.Ako mene pitate to je totalna glupost. I stvarno ne razumem to 'nemate pojma, lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti i sl'. Ajde onda otvoreno da pricamo. Jel ste za to da se naromani lese od batina kako je to ovde uradjeno, da li mislite da ce im to pomoci? I sta to tacno ja koji nisam imao narkomana u rodbini ne mogu da razumem, pa da imam opravdanje za to sto se od batina ubijaju bolesni ljudi?Stvar je da ova drzava jako slabo stojiu bilo kojoj kategoriji pa tako i u lecenju narkomanije. I narkomanije ne moze da bude lecena u okviru porodice jer je to slozen problem za koji je potreban neko strucan i cela struktura koja bi podrzala jedno takvo lecenje. Ja znam za jednu dobru instituciju i to je novosadsko 'Raskrsce' i znam za nekoliko slucajeva ljudi koji su se 'ocistili' tamo, a vidim i u komentarima ovih vesti da je ono takodje pomenuto da oni imaju dobar procenat izlecenih narkomana. Tako da opet cela prica da 'metode lecenja gube dvoboj sa narkomanijom' po meni nema smisla jer je narkomanije izleciva i to je pokazano, ali mora da postoji citava struktura da podrzi to lecenje. Nasa zemlja je jednostavno zapostavila to, kao i hiljade drugih stvari i sada ce verovatno da se ozbiljnije razmisli o ovom problemu i nadam se da cu mu drzava pokloniti i vise paznje, pa cemo na kraju imati i vise kvalitetnih isntitucija za lecenje narkomanije.A posto nije bilo dovoljno kvalitetnih institucija, normalno je da ce se otvoriti i jedan ovakav sarlatanski centar, a kandidata ce uvek biti jer oni koji brinu za narkomana jesu ocajni i pokusali bi sve, tako da je o njima i dosta teze suditi.Inace imam drugara koji pokusao svom bratu da pomogne na sve moguce nacine, da bi na kraju iz ocaja krenuo da tuce. I on i otac. Rezultat je da je momak koji mesec kasnije skocio sa zgrade.

Edited by Hustler
Link to comment
Zanimljivo je da oni koji poznaju nekog ko je umro ili je na putu da to uradi zbog droge podrzavaju Crnu Stenu a oni koji znaju nekog iz pete price ili lika iz kraja koji duva lepak se zgrozavaju.Brat od mog najboljeg druga je umro od droge.Lecio se u Lorijenu, isao stalno na terapije, vodili ih na izlete po Kopaniku i po Crnoj Gori,boli ga blokatorima,ugradjivali blokatore u stomak (koje je on testirao svakodnevno u nadi da nece trajati bas 3 meseca vec 2 ili bar 2 ipo)Jedno vreme su cak i placeni telohranitelji koji su ga cuvali samo od droge i tada je bio cist. Naravno to nije moglo zauvek da traje pa kada im je istekao visemesecni angazman vratio se starim porocima i naravno umro.Siguran sam da bi i oni kao i svaki drugi roditelji cije je dete umrlo rado ga poslali u Crnu Stenu.Cela ova prica oko toga da biju jadne narkomane koji unose drogu u centar za odvikavanje mi zvuci taman toliko racionalna kao i njegov izgovor "Mama, necu blokatore cuo sam da su oni stetni za jetru"
Apsolutno nije tačno, više ljudi ovde je bilo u bliskom kontaktu sa teškim slučajevima. Forsiranje priče da neko mora da ima takav slučaj u svojoj bliskoj okolini da bi mogao da učestvuje o priči o batinama (akcenat je na batini, a ne na odbrani toga da je droga ništa strašno) nije korektna. Ako se neko ne zalaže za srednjevekovne mere isterivanja zlog duha, apsolutno je kvalifikovan za ovu diskusiju. Moj stric je umro od droge u svojim tridesetim i ta priča je trajala dobar deo mog detinjstva, a scene ne mogu da se opišu. Dobar deo toga što si napisao, skidanje posle jako puno različitih problema, zatim je bio čist skoro godinu dana i u nedostatku potrebne podrške se vratio starom društvu. 1. Batine mogu da budu samo još veće poniženje za već potpuno rastrojenu ličnost. 2. Ako on uleti u staru ekipu nakon skidanja, ne može da mu pomogne bog otac a ne blokatori. 3. Voleo bih da vidim mog matorog da mu ovakva ekipa bije burazera na ovaj način i da to snima kamerom, kao i kako bi tvoj matori reagovao da to rade tebi, ali onako u prisustvu, što bliže celoj situaciji. Ili bilo koji roditelj. Poenta je što u ovom slučaju svi traže neke prečice kako bi rešili problem. I najbliži i popovi i država.Apstinencija + podrška + pronalaženje novog smisla. Edited by Marsel Mos
Link to comment
Vidim ovde se jos nije culo da je Sinod naredio zatvaranje Crne reke.
Најразумнији међу вама који осуђујете батине као методу борбе против хероина су већ рекли да ово нема везе са црквом, да би осуда била иста и да је у питању неки световни центар. У свом првом посту сам рекао да мој став нема везе са православљем. Према томе, овде на тапету - бар за мене - није СПЦ, већ начин на који су се против хероина борили у центру. Још једном: из мог искуства, ова метода је радила. Драјзерова је на жалост покретна трака кроз коју се протрчи на путу ка озбиљнијим станицама, Русија - сви знају за јадац, приватне клинике (ако сте се питали зашто станови по центру Београда имају решетке иако су на 2. или 3. спрату, ту се скидају џанкији) су фарса... Једини људи за које ја знам да су престали да се дрогирају на више година или више месеци су то учинили захваљујући Црној Реци. Следећих месеци ово ће место развлачити по блату, сасвим је извесно да ће бити и суђења, врло вероватно и одлазака у затвор. Верујте да мене у овом тренутку највише занима како ће то да се одрази на момке који су се тамо скинули са допа.
Link to comment
Mislim da se vec moze otvoreno poceti govoriti o tome da li je fizicka kazna dobra za resavanje oproblema narkomanije. Uopste ne znam zasto ta tema nije pokrenuta, nego se samo stidljivo vrti oko toga.
meni se stomak prevrće od pomisli da iole normalni ljudi mogu da raspravljaju o nečem takvom.hajd onda da pokrenemo priču o batinanju retardiranih, lomačama, elektrošokovima i ostalim slavnim tradicijama isterivanja Nečastivog.marsel sjajan post.
Poenta je što u ovom slučaju svi traže neke prečice kako bi rešili problem. I najbliži i popovi i država.
otprilike sve što treba da se kaže o ovom slučaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...