Jump to content

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

svaka analogija je po definiciji sepava a medicinska narocito. zato cu odgovoriti jedinom sepavijom odnosno sportskom.ja jednostavno ne volim da gledam kako neko, u ovoj situaciji, na mojoj strani daje autogolove. ti prvi znas na primer da je biti protiv ulaska u eu legitiman politicki cilj. biti protiv parade ponosa je takodje legitimno u bilo kojoj zapadnoj demokratiji. takodje ti znas da je kristijan golubovic odlezao svoje (valjda ne pratim njegov slucaj) te da se moze pojaviti na tribini na kojoj prica deci o opasnostima kriminala i narkomanije. stavise, valjda mu je to kao bivsem robijasu posao.s druge strane, izvuci batinu i napasti ljude koji marsiraju mirno u koloni, izrcati tribinske fatve, paliti ambasade stranih drzava i biti u talu sa dilerima droge je nesto sto je jasno sankcionisano zakonom i nikako nije jednostavno izrazavanje politickog stava.brankica & co grese kada sa 'njima' ulaze u politicke diskusije. ispravnost njihovog politickog stava, odnosno njihova sloboda da u zakonima odredjenim okvirima isti iznose, nije tema te emisije vec povezanost delovanja tih grupa i nasilja na ulicama. ti ljudi su se najvise zakopavali na najednostavnijim pitanjima i onda kada su nesmetano mogli da pricaju bez prekida duze od jednog minuta.iz mog iskustva novinar koji na taj nacin krece da polemise sa svojom musterijom baca sate prethodnih priprema u bunar.inace brankici kapa dole do zemlje na hrabrosti i pozitivnoj drskosti. ona je jako mlada i sigurno ce ove propuste ispraviti vremenom.
Slazem se sa ovim. To je i moja najveca primedba na sinocnju emisiju. Medjutim, ono sto sam hteo da kazem je da mi je kvalitet emisije na listi prioriteta daleko ispod cinjenice da takve emisije uopste ima a da nije psiho-socijalno tamburanje o gnevnim generacijama, posleratnim drustvenim traumama, ekonomskim krizama, drustvima koja su izgubila svoje sisteme vrednosti i onima koji se zbog svega nabrojanog nisu snasli "u vremenu tranzicije". U ovoj blesavoj drzavi covek mora biti srecan zbog toga sto bar neko ima muda da stvari nazove njihovim pravim imenom. Edited by harper lee
Link to comment
Ah, da, bilo je naročito fino videti gmazove kako pričaju o tome "otkuda vi znate da bi bilo nasilja", "pa to "čekamo vas" znači da bismo ih čekali, otkud znate šta bi se desilo", "ah, ne, tada i tada nije bilo nasilja već se radilo o rezignaciji ojađenog naroda i slično". Zaista su hrabri.
da, sad si me provalio. dize mi se na vacica.njihovi fasisticki politicki stavovi koje kriju ispod tanke oblande desnog konzervativizma nemaju veze sa onim o cemu pricam. da su oni bili pametniji, kao sto srecom nisu, ovo je moglo da bude kao onotm kada je danica umalo napravila ljudsko bice od cede jovanovica.njoj je posao da im to ne dozvoli. kapiram da ni dejvidu frostu nije bilo svejedno sto preko puta njega sedi ratni zlocinac iz kambodze pa nikom nista.
Link to comment
Slazem se sa ovim. To je i moja najveca primedba na sinocnju emisiju. Medjutim, ono sto sam hteo da kazem je da mi je kvalitet emisije na listi prioriteta daleko ispod cinjenice da takve emisije uopste ima a da nije psiho-socijalno tamburanje o gnevnim generacijama, posleratnim drustvenim traumama, ekonomskim krizama, drustvima koja su izgubila svoje sisteme vrednosti i onima koji se zbog svega nabrojanog nisu snasli "u vremenu tranzicije". U ovoj blesavoj drzavi covek mora biti srecan zbog toga sto bar neko ima muda da stvari nazove njihovim pravim imenom.
testify!
Link to comment
s druge strane, izvuci batinu i napasti ljude koji marsiraju mirno u koloni, izrcati tribinske fatve, paliti ambasade stranih drzava i biti u talu sa dilerima droge je nesto sto je jasno sankcionisano zakonom i nikako nije jednostavno izrazavanje politickog stava.brankica & co grese kada sa 'njima' ulaze u politicke diskusije. ispravnost njihovog politickog stava, odnosno njihova sloboda da u zakonima odredjenim okvirima isti iznose, nije tema te emisije vec povezanost delovanja tih grupa i nasilja na ulicama. ti ljudi su se najvise zakopavali na najednostavnijim pitanjima i onda kada su nesmetano mogli da pricaju bez prekida duze od jednog minuta.
suština, kloniti se uzaludnih pokušaja da se retardima preganja na ideološkom planu, fokus na štetočinsko delovanje. mislite da srbi moraju da budu heteroseksualni i pravoslavni, super, vaše pravo, nego da vidimo šta ćemo s pretnjama, prebijanjem, i ostalim.
Link to comment
Medjutim, ono sto sam hteo da kazem je da mi je kvalitet emisije na listi prioriteta daleko ispod cinjenice da takve emisije uopste ima a da nije psiho-socijalno tamburanje o gnevnim generacijama, posleratnim drustvenim traumama, ekonomskim krizama, drustvima koja su izgubila svoje sisteme vrednosti i onima koji se zbog svega nabrojanog nisu snasli "u vremenu tranzicije". U ovoj blesavoj drzavi covek mora biti srecan zbog toga sto bar neko ima muda da stvari nazove njihovim pravim imenom.
Meni jednostavno ne ide da se stvari ovako posmatraju. Znam da je škakljivo s obzirom na tu siledžijsku đubrad, ali kvalitet emisije jednostavno ne može biti na drugom mestu.Kao prvo, radi se o prilično nagrađivanom i eminentnom novinaru i ne vidim kakvi se to uzori i prave vrednosti mogu dizati na ovaj način.Uostalom, ispada da nesposobni postupci bivaju pravdani vanrednim okolnostima i "imanjem muda". Pa, to je retorika, medijska i politička praksa, koja nas je dovde i dovela. Sećam se Arkanovih prozivanja ko ima muda sa skupštinske govornice, pa Vučića kako cinično spušta opozicionom neistomišljeniku kako ga se tobože mnogo plaši, i tako dalje i tako dalje...Jednostavno, izvesno vreme je prošlo. Par dana posle održane parade, B92 je pokazao da ima staloženost i da je uspeo da se neuzbudi zbog UŽASA koji se dogodio u protekloj nedelji, pa je eto startovao novu emisiju sa drugim eminentim novinarom (takođe visoko nagrađivanim) jednim posve metiljavim intervjuom sa Kusturicom.Nekoliko nedelja, meseci kasnije, ne biti potpuno na visini zadatka oko ovako gorućeg pitanja - to je pitanje ili odsustva profesionalizma i sposobnosti, ili namerne nesposobnosti novinara.
Link to comment
Meni jednostavno ne ide da se stvari ovako posmatraju. Znam da je škakljivo s obzirom na tu siledžijsku đubrad, ali kvalitet emisije jednostavno ne može biti na drugom mestu.Kao prvo, radi se o prilično nagrađivanom i eminentnom novinaru i ne vidim kakvi se to uzori i prave vrednosti mogu dizati na ovaj način.
Zasto ne moze? Jel' bi ti da je bolje da je uopste nema dok se ne nadje neko "dovoljno profesionalan" da je uradi bolje od Brankice? E, pa, nacekao bi se, druze. Ovaj serijal Insajdera uopste nije toliko nekvalitetan vec je bilo moguce neke stvari uraditi bolje nego sto su uradjene. Pa sta? Devojka/zena je uradila onako kako je mogla, onoliko koliko je mogla. Kad na raznim televizijama bude desetak emisija na ovu temu, koje je obradjuju na ovaj ili slican nacin, onda cu traziti dlaku u jajetu. Sve dok je ovo jedina prava stvar u moru sranja, mrsomudjenja i poluglasno izrecenih poluoptuzbi na racun ovih mandrila necu javno reci jednu, jedinu rec kritike na racun jedinog naseg novinara koji je imao dovoljno integriteta da mandrilima stane na crtu. A meni je integritet znacajniji od profesionalne sposobnosti, prosto zato sto se ovo drugo vremenom moze popraviti a za popravku ovog prvog je bojim se zakasnila vecina nasih novinara.Uostalom, B92 ima sajt koji tamosnji novinari citaju pa izvolite slati tamo svoje predloge kako da se stvar napravi jos boljom. Edited by harper lee
Link to comment

Hajde, Harpere, prvo mi zameniš tezu sa poistovećivanjem "ne može" sa "Meni jednostavno ne ide", a onda postaviš pitanje na koje bi ti mogao biti i odgovor u ostatku teksta koji nisi citirao. Međutim, zamenjenom tezom daješ i odgovor u skladu.Previše je tih dijaloga u kome sagovornik hoda mimo drugog, i gledam već predugo taj mimohod razumu...

Link to comment
Hajde, Harpere, prvo mi zameniš tezu sa poistovećivanjem "ne može" sa "Meni jednostavno ne ide", a onda postaviš pitanje na koje bi ti mogao biti i odgovor u ostatku teksta koji nisi citirao. Međutim, zamenjenom tezom daješ i odgovor u skladu.Previše je tih dijaloga u kome sagovornik hoda mimo drugog, i gledam već predugo taj mimohod razumu...
Nista ti ja ne zamenjujem. Napisao si "kvalitet emisije jednostavno ne može biti na drugom mestu". Ja sam napisao da moze i objasnio zasto, po mom shvatanju, moze i sta je po meni na prvom mestu. Gde ti tu vidis dijaloge u kojima sagovornici "hodaju mimo drugog"?U prevodu:Osoba A: X ne moze zato sto...Osoba B: X moze zato sto....Meni to lici na prilicno direktno suprostavljanje teza. Edited by harper lee
Link to comment
idi brzo se učlani u FB grupu!!!
al si ti neki cinican lik, jbt. a lepo je tako kritikovati druge iz svoje udobne, ususkane anonimnosti, jel da? kad pocnes da doprinosis zemlji u kojoj zivis na nacin na koji to cini Brankica i ostatak ekipe Insajdera, javi se, pa da i tebi otvaramo grupu na fb-u. ;)btw, nisam clan njenog fan kluba na fezbuku, niti one 'i ja sam Brankica...', vec samo 1 objektivne grupe, Brankica Stankovic - Insajder. Edited by batticuore
Link to comment
Nista ti ja ne zamenjujem. Napisao si "kvalitet emisije jednostavno ne može biti na drugom mestu". Ja sam napisao da moze i objasnio zasto, po mom shvatanju, moze i sta je po meni na prvom mestu. Gde ti tu vidis dijaloge u kojima sagovornici "hodaju mimo drugog"?U prevodu:Osoba A: X ne moze zato sto...Osoba B: X moze zato sto....Meni to lici na prilicno direktno suprostavljanje teza.
Koje crno suprotstavljanje teza... :lol: Ma, to je zezanje. Iskopao si može, zanemario "meni" (ipak je pasus - pasus) i udario ne može... Naravno, to moje "meni jednostavno tako ne ide" razvio sam i objasnio kroz ceo post.Hajde... :lolol:EDIT: A, te priče sa mudima i ko šta sme i ne sme, bolje da prodaješ na ulici... Ruku na srce, tamo se već vide rezultati takvih delatnosti... Edited by Ajant23
Link to comment
Koje crno suprotstavljanje teza... :lol: Ma, to je zezanje. Iskopao si može, zanemario "meni" (ipak je pasus - pasus) i udario ne može... Naravno, to moje "meni jednostavno tako ne ide" razvio sam i objasnio kroz ceo post.Hajde... :lolol:EDIT: A, te priče sa mudima i ko šta sme i ne sme, bolje da prodaješ na ulici... Ruku na srce, tamo se već vide rezultati takvih delatnosti...
Ah, zezanje. Dobro™. Bice da mi je promakao taj suptilni humor.Ovaj deo sa mudima i prodavanju nisam najbolje shvatio. Jel' i to neko zezanje?
Link to comment
Ah, zezanje. Dobro™. Bice da mi je promakao taj suptilni humor.Ovaj deo sa mudima i prodavanju nisam najbolje shvatio. Jel' i to neko zezanje?
Ne moje zezanje, nego ti mene zezaš ovakvim vođenjem razgovora... Ali, ni ovim ne menjaš tezu... :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...