Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

predpostavljam da ne bi kupila veš na limundu.e pa iz istog razloga ja ne bi kupio nijednu odevnu stvar na limundu/kupindu/2 hand-u. ako mi se odveć svidi, pokušao bi da je pronađem u regularnoj prodaji, ako ne nikom ništa. nekako mi bljak da kupujem nošenu garderobu po aukcijiskim sajtovima

Link to comment

Ne možeš da porediš veš i majicu ili dres ili štagod. Evo, ja sam nedavno kupio originalni dres po 3x manjoj ceni nego što bih ga inače platio, tako da mi regularna prodaja u tom slučaju ne znači. Mada okej, mislim da su dresovi specifični, nisam ni pokušavao ništa drugo da kupim, ali ne vidim što bi to bilo baš toliko bljak, pa pere se, pobogu.

Link to comment
Ma, kapiram ja to, ali ne razumem zašto je bitno šta piše na etiketi, valjda dobar dizajn (što je opet pitanje ukusa) i kvalitet materijala procenjuješ na osnovu onog što vidiš, a ne etikete?Rekao bih da kad bi zamenili etikete na dva proizvoda, i dalje bi se kupovalo na osnovu onoga što piše, a ne na osnovu dizajna i kvaliteta.
pa upravo to, bitan je dizajn i kvalitet, a ne sta piše na etiketi. može i no name stvar da ispunjava te uslove. stvar je u tome da, što se marki tiče , stvarno ima zakonitosti koje idu uz svakutako na primer jedan h&m ima, po meni, bolji dizajn od c&a.i kad bi sad h&m naprasno počeo da prodaje c&a stvari, ali pod svojom etiketom, mnogo ređe bih tamo kupovalanaravno, uvek imaš ljudi kojima je pre svega bitno šta piše na etiketi
Link to comment

Pa sad, discounter radnje poput Primarka već nude sve i svja za par evrića (sa već pratećim kvalitetom), tako da se ne radi o parama. U poređenju sa time, second hand shop je premija kada tražiš nešto retko & dobro, poput ovako dresa ili neke odlične kožne jakne koja je originalno koštala cifru za šamaranje (a i verovatno se danas taj model ne može naći u radnjama). To "second hand" ne mora značiti da je pocepano i namazano govnima, ne kupujete korišćene gaće. Mada stoji da ima second hand i "second hand" shopova, ali to je kao sa svakom radnjom - uđeš, pogledaš, opipaš, pitaš i odustaneš ako ti se ne dopadne. Ima stvari koje je neko dosta platio i adekvatno ih pazio pa izgledaju kao nove. Neko voli još i da se cenjka i spusti cenu dodatno.

Link to comment

meni je ok ako se to nekom ne svidja, nije da razumem, al ajd. sve sto moze se opere, isti mi kurac dal je novo ili polovno. seknd hend obucu ne bih pazarivao, svi covek drugacije gazi i jebiga, nije to to. srecom, nisam u situaciji da moram tako da kupujem.e sad, ovi termini prejadno i to... bolje da ne komentarisem.

Link to comment

odeca mi je pri dnu liste prioriteta ali nikad ne bih nosila 2nd hand zbog osecaja prisvajanja delova tudjeg zivotamozda je neko u toj majici doziveo najlepse ili najtuznije trenutke svog zivota, nije to samo krpa, tu su upisane ko zna kakve uspomenekupila sam dvoje somotskih pantalona benneton, iste kao pre 3 gdine al drugih boja, posto su se ove pokazale kao extra izdrzljive, jos traju a lake su, uske, meke i savitljive!

Link to comment
odeca mi je pri dnu liste prioriteta ali nikad ne bih nosila 2nd hand zbog osecaja prisvajanja delova tudjeg zivota
A jel bi pristala da ti presade organ, npr jetru, bubreg?Kao mladac sam godinama nosio odecu svog pokojnog tece (nekog indirektnog, koga nisam ni znao). Koji je bio neki andrak u diplomatiji, svecki covek. Ne samo sto sam bio mlad i naocit, nego mi frajan beri nije bio ravan u pogledu 1 stila. Hvala teci. :D
Link to comment

Moja omiljena polovna stvar je prastara žuta majica koju je ujak zaboravio kod mojih u kući dok sam bio klinja. Pisalo je "ORA Dubrava - Vračar" i bio nacrtan lik sa lopatom u La Linea stilu, sve crvenim printom.

Link to comment
A jel bi pristala da ti presade organ, npr jetru, bubreg?Kao mladac sam godinama nosio odecu svog pokojnog tece (nekog indirektnog, koga nisam ni znao). Koji je bio neki andrak u diplomatiji, svecki covek. Ne samo sto sam bio mlad i naocit, nego mi frajan beri nije bio ravan u pogledu 1 stila. Hvala teci. :D
bih, ako nemam izborima tih nekih kul, roditeljskih il rodjackih, polovnih stvari kojima pripisujemo nad-moc i ulivaju nam vise samopouzdanja nego isti odevni predmete neke prefensi marke koji je 200x skuplji, to je jasno i to je prica za sebe:)
Link to comment
odeca mi je pri dnu liste prioriteta ali nikad ne bih nosila 2nd hand zbog osecaja prisvajanja delova tudjeg zivotamozda je neko u toj majici doziveo najlepse ili najtuznije trenutke svog zivota, nije to samo krpa, tu su upisane ko zna kakve uspomene
Meni to vazda argument i za i protiv :(Inace sam kupovao sekond hend ranije, ima petnaest godina kako nisam nosio nista polovno (nema veze sa parama)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...