Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Nejasno mi je zashto je teranje na izuvanje gore od vadjenja sekire na pomen paljenja cigare od strane gosta.Teacher se druzi s pogreshnim ljudima, jer se ja nisam susreo sa tolikim brojem bahatih ljudi. Ja obicno kazem da mogu da zapale, ali da nemam pikslu :D (dobro, lazem; nabavio sam pikslu pre par dana... )

Link to comment

ako vam je frka da perete pod, stavite najlon pre nego sto dodju gosti. mislice da zelite da ih roknete hladnim oruzjem, ali barem nece morati da se izuvaju.inace ja ako nema piksle u neposrednoj okolini - ne pusim. ako ima, pusim bez pitanja. piksla je znak koji kaze "ovde tresi pepeo".

Link to comment
teras ljude da se izuvaju u kuci? :unsure:
Da.S obzirom da sam onaj koji duži usisivač u kući.
Aha, pogotovo kad na kraju večeri sa gađenjem prazniš tanjiriće i šoljice od kafe sa pepelom i opušcima... :)
A kad posle zajedničke večere prazniš tanjire s ostacima od hrane onda se ne gadiš. <_< Edited by ion
Link to comment
I hajde već jednom da demistifikujemo taj termin "Antipušački lobi". Kakav je to lobi? Ko ga čini?Lobisti se obično okupljaju oko nekog njima korisnog cilja, da dobiju neke privilegije i sl. Oko čega se okuplja antipušački lobi? Pare koje će oni da skinu duvandžijama će otići gde?U Srbiji odlično funkcioniše prevashodno pušački lobi. Imali smo priliku da ga gledamo na delu početkom godine, prilikom uvođenja dodatnog poreza na cigare, kako se šunja skupštinskim hodnicima i oblaćuje poslanike SPS-a (?). Njegovo drugo pojavljivanje je ova legendarna kampanja Zaštita umesto odbrane.I za ovo je, naravno, kriv antipušački lobi. Nikako nije moguće da duvandžije negde podmazuju da se neki podaci malo... skrenu sa strane.Znaš kako kažu iz grupe Familija: "Pa, pa, paranoja..."
Recimo da ti ovde dajem za pravo (mada mi ovo sa SPS nije jasno). To je moja lična interpretacija da se sve to radi organizovano, priznajem.
Pa, lepo, imaš, kažu, "pušački lobi". A, logično, imaš i onaj na suprotnoj strani, koji lobira da se donose sve strože zabrane pušenja, reklamiranja itd, da se cenzurišu rezultati studija ukoliko se razlikuju od onih "koje svi znamo" (Da ne vraćamo priču na U.S. National Library of Medicine, British Medical Journal ili Parkinsonovu bolest), ali ne i da se zabrani proizvodnja, distribucija ili da se nedajbože ograniči šta sve sme a šta ne u duvan.
Ovde vidimo jednu doslednost u stavovima.
Sigurno postoje komercijalni razlozi i za (ono što ja zovem "lobi") zabrane. Kazne, ekstra oporezovanje, studije i "studije", preparati za odvikavanje, surogati i zamene, posebni uslovi koje ugostitelji treba da ispune...
Kazne - Hoćeš da kažeš da u Srbiji kazne donose ikakav prihod? Možda donose policajcima i inpektorima koji ih naplaćuju, ali državi sigurno ne donose nikakve. A potonji definitivno nisu toliko jaki da bi gurali zabranu.ekstra oporezovanje - Čega? Nisam čuo da se pričalo o podizanju cena cigareta i podizanju poreza na iste, već zabrani pušenja. Tu ne postoji finansijska dobit.studije i "studije" - Kakve studije? Vidim u Srbiji svaki dan neka nova studija, pa se oni koji ih prave napuniše kao brod.preparati za odvikavanje - Od preparata za odvikavanje se više zarađuje kada je veći broj pušača. A ne znam ni ko bi ovim zakonom naredio odvikavanje od duvana pa mi nije jasno ni zašto bi se više zarađivalo na ovom polju.surogati i zamene - isto kao i goreposebni uslovi koje ugostitelji treba da ispune - nema pušenja, nema uslova koje treba ispunjavati, sve ostaje kao što je bilo. S druge strane, ako pušenje ostane, onda se ostavlja mogućnost da se postavljaju uslovi i preko istih zarađuje.I šta nam ostaje od "komercijalnih" razloga za zabranu? Samo tvoja zadrtost i paranoja.
Link to comment
Aha, pogotovo kad na kraju večeri sa gađenjem prazniš tanjiriće i šoljice od kafe sa pepelom i opušcima... :)
Da li je moguce da dozvoljavas gostima da puse u tvom stanu iako ti ne pusis? Svasta.
Link to comment

haha bas me zanima u sta cu ja da se pretvorim kada prestanem da pusim :lol: eto ostale mi jos 2 cigarete, jutros sam uzpeo da izgubim zippo sto je vec neki znak da ozbiljno mislim :lol: sada cu lepo da izadjem sa posla, popijem usput pivo i stucem te cilindricne predmetice i ondaaaaa. pa pocinje. khm, pa videcu kako ce biti. samo da se ne pretvorim u one bivse kojima smeta duvanski dim, duvan, cigarete, pusaci i sve u vezi sa time :lol: kada se obogatim pocecu da pusim kubanske cigare i pijem samo singl malt. obecavam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...