Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Možda zakon dopušta da se otvori pušačko pozorište, ali, jednostavno, uprava stavi na ulaz onaj znak i - gotovo. Njihova odluka.I Mek je osamdesetih otvoren kao nepušački objekat iako to zakon nije izričito propisivao. Niko se nije bunio. Ko je hteo - išao je tamo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ne nalaze. Ne čitaš pažljivo."Naučni tim je procenio..."To je samo nova "igra".
jbg izgleda si u pravu. Cenim da bi trebalo kad se vidi koje tacno mutacije dovode do raka da se odredi kako do njih dolazi, tj. ulaskom kojih jedinjenja u celije (ovo je vec biohemija a tu sam slab). Ukoliko bi pusenje stvaralo takva jedinjenja onda bi smo mogli konacno sa sigurnoscu reci da pusenje izaziva rak pluca. Ne kazem da nije tako, samo je steta sto nemamo tacnu sliku puta bolesti. Docice i taj dan :)
Link to comment

Začudo, antipušački lobi je izuzetno jak u svetu, mislio sam da je i kod nas.Anyway.Kad su stranci dolazili i davali pare za fabrike, obećavano im je svašta. Nešto od toga ipak mora i da se ispoštuje.

Jedna od dilema svakako je i pitanje da li je reč o kompenzaciji vlade za kršenje tzv. džentlmenskog dogovora, koji su sklopile sa duvanskim kompanijama kada su privatizovane domaće fabrike. Tada im je obećano da će uživati zaštitu dok kupljene fabrike ne podignu „na noge“. Međutim, zbog obaveza koje je Srbija preuzela u okviru sporazuma CEFTA, duvanske kompanije su izgubile zaštitu. Spekulisalo se u javnosti da su neke od njih razmišljale i o povlačenju iz Srbije. Pretpostavlja se da bi uvođenje totalne zabrane pušenja možda predstavljalo potez previše.
Link to comment
Začudo, antipušački lobi je izuzetno jak u svetu, mislio sam da je i kod nas.Anyway.Kad su stranci dolazili i davali pare za fabrike, obećavano im je svašta. Nešto od toga ipak mora i da se ispoštuje.
Koji antipušački lobi? Šta pričaš ti?
Link to comment

Superiska. I dalje cu morati da saljem jaknu na hemijsko posle svakog izlaska.edit: I naravno Tomica aminovao. Cekam objasnjenje kako pusenje nije stetno ako drzis ostojanje od 1 metra.

Edited by Shan Jan
Link to comment
Koji antipušački lobi? Šta pričaš ti?
Pa, lepo, imaš, kažu, "pušački lobi". A, logično, imaš i onaj na suprotnoj strani, koji lobira da se donose sve strože zabrane pušenja, reklamiranja itd, da se cenzurišu rezultati studija ukoliko se razlikuju od onih "koje svi znamo" (Da ne vraćamo priču na U.S. National Library of Medicine, British Medical Journal ili Parkinsonovu bolest), ali ne i da se zabrani proizvodnja, distribucija ili da se nedajbože ograniči šta sve sme a šta ne u duvan.
Link to comment
Pa, lepo, imaš, kažu, "pušački lobi". A, logično, imaš i onaj na suprotnoj strani, koji lobira da se donose sve strože zabrane pušenja, reklamiranja itd, da se cenzurišu rezultati studija ukoliko se razlikuju od onih "koje svi znamo" (Da ne vraćamo priču na U.S. National Library of Medicine, British Medical Journal ili Parkinsonovu bolest), ali ne i da se zabrani proizvodnja, distribucija ili da se nedajbože ograniči šta sve sme a šta ne u duvan.
Vi pušači ste iz straha da vam se ne dirne u komoditet prosto eksplodirali na ovoj temi. Kakav antipušački lobi u Srbiji, čoveče? Ovde je sasvim normalno da najbolji porodični prijatelj bez ikakvog blama zapali u sobi gde se nalazi upravo rođeno dete. A roditelje je takođe blam da mu kažu da ne zapali, jer će se ovaj uvrediti. Da ne govorim o benignim: "Mogu li da zapalim? Pa, ne..." što je do sada nezabeležen slučaj iz 3 razloga:1) vrlo retko pušač pita ovo pitanje2) još ređe domaćin kaže ne3) i ako se postavi pitanje i ako se kaže ne i ako se pušač složi sa domaćinovom restrikcijom, onda nastupa neurotično stanje najvišeg nivoa, koje kod domaćina izazove sažaljenje i dozvoli ovom da zapali i raširi smrdljivu dimčinu po celom stanu. S druge strane, imaš KOMERCIJALNE razloge za tzv pušački lobi. Ljudi zarađuju ogromne pare na nečijoj zavisnosti. Država zarađuje. Proizvođači deterdženta zarađuju, lekari zarađuju, farmaceuti zarađuju, šarlatani koji leče rak zarađuju. Svima dobro. A kad sam već ovde, samo da se poserem na celu ovu temu sa prigodnim: jebalo vas pušenje i priča o zabrani pušenja u kafićima. Sve se svelo na pušenje po kafićima. Zabole me, ako ću da idem u kafanu, onda je to moja dobrovoljna odluka. Znam šta me tamo čeka.
Link to comment
Vi pušači ste iz straha da vam se ne dirne u komoditet prosto eksplodirali na ovoj temi. Kakav antipušački lobi u Srbiji, čoveče? Ovde je sasvim normalno da najbolji porodični prijatelj bez ikakvog blama zapali u sobi gde se nalazi upravo rođeno dete. A roditelje je takođe blam da mu kažu da ne zapali, jer će se ovaj uvrediti. Da ne govorim o benignim: "Mogu li da zapalim? Pa, ne..." što je do sada nezabeležen slučaj iz 3 razloga:1) vrlo retko pušač pita ovo pitanje2) još ređe domaćin kaže ne3) i ako se postavi pitanje i ako se kaže ne i ako se pušač složi sa domaćinovom restrikcijom, onda nastupa neurotično stanje najvišeg nivoa, koje kod domaćina izazove sažaljenje i dozvoli ovom da zapali i raširi smrdljivu dimčinu po celom stanu. S druge strane, imaš KOMERCIJALNE razloge za tzv pušački lobi. Ljudi zarađuju ogromne pare na nečijoj zavisnosti. Država zarađuje. Proizvođači deterdženta zarađuju, lekari zarađuju, farmaceuti zarađuju, šarlatani koji leče rak zarađuju. Svima dobro. A kad sam već ovde, samo da se poserem na celu ovu temu sa prigodnim: jebalo vas pušenje i priča o zabrani pušenja u kafićima. Sve se svelo na pušenje po kafićima. Zabole me, ako ću da idem u kafanu, onda je to moja dobrovoljna odluka. Znam šta me tamo čeka.
1&2 pasus spadaju u domen kulture, drskosti i vaspitanja. K'o i kad me gost pita "A jel' baš moram da se izujem? Čisto je napolju...", iako je upravo na cipelama uneo kilo psećih govanaca, šlajmara, đubreta i blata.Sigurno postoje komercijalni razlozi i za (ono što ja zovem "lobi") zabrane. Kazne, ekstra oporezovanje, studije i "studije", preparati za odvikavanje, surogati i zamene, posebni uslovi koje ugostitelji treba da ispune...Boldovano: +1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...