Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Zato što su kafići,pabovi i kladionice poslednja javna zatvorena mesta gde je pušenje dozvoljeno.I zato što, objektivno, broj bioskopa i pozorišta nije dovoljno veliki da bi razdvajali pušačke i nepušačke.Dobro.Gde po tebi treba/može da bude dozvoljeno, u kom zatvorenom javnom prostoru?Znači, nemoj "levo-desno". Kratko: GDE?Nekoliko linkova sam davao u ovoj temi, stvarno me mrzi da se vraćam.Njih je jako malo upravo zbog cenzure o kojoj pričam. Opstali su samo linkovi na sajtovima časopisa i publikacija koje su bile dovoljno snažne da se odupru pritiscima da se sadržaj (protiv koga Antipušački lobiji nemaju drugih argumenata osim da im se rezultati ne dopadaju) ukloni.Takođe. Voleo bih da nam se SVE brojke predoče, ali to se nikad neće desiti jer najverovatnije nije baš sve kako žele da se misli.
ti bi 'teo sve brojke?! oćeš sve dokaze? i sve primere na svetu...celom belom!? a da svoj stav odbraniš dovoljno ih je samo nekoliko? koje još i ponavljaš ququuu..."Epl" objavio rat pušačima! :)"Kompanija "Epl" je prva u istoriji kompjuterske industrije počela da odbija da servisira pokvarenu opremu koja je korišćena u zadimljenim prostorijama. Sa neuobičajenim problemom prvi se suočio jedan žitelj američke savezne države Ajova, koji se, zbog pregrevanja svog "MekBuka" obratio servisnom centru proizvođača.Nakon dijagnostike uređaja, odbijena je popravka, uz obrazloženje da se u prostoriji u kojoj se kompjuter koristi često puši, a zaposleni u servisu ne žele da ugrožavaju svoje zdravlje popravljajući kompjuter čije su komponente pokrivene slojem nikotina.Pošto na žalbu koju je uputio upravi "Epla" nije dobio odgovor, vlasnik kompjutera, koji je bio pod garancijom još godinu dana, uspeo je sam da odstrani neispravnost.Drugi oštećeni čiju je garanciju proizvođač poništio dobio je pismo s obrazloženjem da je unutrašnjost njegovog kompjutera pokrivena nikotinskom čađi, zbog čega je remont - opasan.Pošto u tom slučaju garancija kompanije ne važi, rečeno mu je da popravi uređaj u bilo kom drugom servisu, gde će, naravno, za to morati da plati.S obzirom da u garantnim obavezama "Epla" nije pronašao nikakvo upozorenje na nikotin ili pušenje, vlasnik "iMeka" se obratio kancelariji direktora "Epla" Stiva Džobsa, gde je takođe odbijen, ali ovog puta uz navođenje spiska po zdravlje opasnih materija, koji je sačinilo američko ministarstvo zdravlja."http://www.blic.rs/blic_it.php?id=122035kikikiki...evo ja tek počela s nabrajanjem a ti si već u prašini...oš još...
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

:Hail: Epl serviseri jedva docekali priliku. Jos je lik dobro prosao. Trebalo je da mu prodaju posebni, novi epl adapter ili vec neko sokocalo po tri puta vecoj epl ceni, koje omogucava da mekbuk radi tri puta bolje u ekstremnim uslovima, na koje jadan nije naviknut, kao ni njegov epl serviser.
Link to comment

@harper lee Da, ali ovo ne lici na Epl. Cini mi se da ovde nije posredi izvrdavanje, nego najcistija paranoja.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Čitali ste onaj dio kod Erice Jong gdje piše kako se po zahodima prepoznaje nacionalna kultura? Pisao je otoič i Žižek... E, sad sam doživio to isto u bijelom svijetu po aerodromskim zonama za pušače. Velington: izađeš ko čovjek s terminala, ima jedan ćošak vani;Sidnej, Melburn: radikalni fašizam, no smoking zone whatsoever;Singapur: kreativno, domišljato rješenje, u klimatiziranom prostoru staklena kelija, ali pazi sad, s otvorene 3 strane u gornjem dijelu što obezbjeđuje kontinuitet s vanjskom atmosferom. Dakle s jedne strane klimatizirani hlad, s druge strane tropski zrak. Postavili i živo bilje, pa se osjećaš bolje u krletci nego izvan nje. Bangkok: rafinirani indokineski sadizam; staklom ograđeni prostor, navodno provjetravan, a u zbilji dušegupka kakvu je teško riječima opisati, ustajale, metar debele trake dima se lijeno podižu ka stropu. Otvorih vrata, zavirih, zatvorih. A to strasni pušač nakon 15h deprivacije. London: ispred terminala kutak "ograđen" staklom s dvije strane; tipičan britanski touchy-feely kompromis s apsurdnom težnjom da se zadovolji kako jebanje tako i neulaženje. Napustio tranzitni prostor i ladno otišao vani, pa jedva stigao slijedeći let. Sutra odoh u Grčku; prije godinu dana još uvijek pušački raj. Baš me zanima dokle su uznapredovali.

Link to comment
ti bi 'teo sve brojke?! oćeš sve dokaze? i sve primere na svetu...celom belom!? a da svoj stav odbraniš dovoljno ih je samo nekoliko? koje još i ponavljaš ququuu..."Epl" objavio rat pušačima! :)"Kompanija "Epl" je prva u istoriji kompjuterske industrije počela da odbija da servisira pokvarenu opremu koja je korišćena u zadimljenim prostorijama. Sa neuobičajenim problemom prvi se suočio jedan žitelj američke savezne države Ajova, koji se, zbog pregrevanja svog "MekBuka" obratio servisnom centru proizvođača.Nakon dijagnostike uređaja, odbijena je popravka, uz obrazloženje da se u prostoriji u kojoj se kompjuter koristi često puši, a zaposleni u servisu ne žele da ugrožavaju svoje zdravlje popravljajući kompjuter čije su komponente pokrivene slojem nikotina.Pošto na žalbu koju je uputio upravi "Epla" nije dobio odgovor, vlasnik kompjutera, koji je bio pod garancijom još godinu dana, uspeo je sam da odstrani neispravnost.Drugi oštećeni čiju je garanciju proizvođač poništio dobio je pismo s obrazloženjem da je unutrašnjost njegovog kompjutera pokrivena nikotinskom čađi, zbog čega je remont - opasan.Pošto u tom slučaju garancija kompanije ne važi, rečeno mu je da popravi uređaj u bilo kom drugom servisu, gde će, naravno, za to morati da plati.S obzirom da u garantnim obavezama "Epla" nije pronašao nikakvo upozorenje na nikotin ili pušenje, vlasnik "iMeka" se obratio kancelariji direktora "Epla" Stiva Džobsa, gde je takođe odbijen, ali ovog puta uz navođenje spiska po zdravlje opasnih materija, koji je sačinilo američko ministarstvo zdravlja."http://www.blic.rs/blic_it.php?id=122035kikikiki...evo ja tek počela s nabrajanjem a ti si već u prašini...oš još...
fijuu, ti stvarno imaš problem.Radost i seirenje nad bespomoćnim protivnikom vezanih ruku, koga još, dok je na zemlji, šutiraju, sa sve "kikikiki"...:isuse:Edit: Offtopic, ali neka ne čudi kada se nešto slično bude desilo sa dokazima i "dokazima" oko pušenija, za koju godinu:
Hakeri razotkrili manipulacije oko klimatskih promena...Iz kompjutera Centra za klimu britanskog Univerziteta Ist Anglija nepoznati hakeri su prošlog četvrtka ukrali više od 1.000 mejlova i više od 2.000 dokumenata koji pokazuju da je u debati o klimatskim promenama bilo manipulacija i da je opasnost od globalnog zagrevanja preuveličana. Identitet hakera nije utvrđen, a sav materijal je nakon par sati postavljen na jedan od ruskih sajtova za razmenu podataka putem interneta.Naučnici ovog poznatog centra za izučavanje klimatskih promena, prema podacima koje su skinuli hakeri, trudili su se zajedno sa kolegama iz SAD da u javnosti ućutkaju protivnike teorije da je za globalno zagrevanje odgovoran ljudski faktor. Mejlovi, od kojih neki datiraju još od 1996, pokazali su napore zagovornika teorije o ljudskoj odgovornosti za globalno zagrevanje da se u izveštajima Međunarodnog panela o klimatskim promenama, koji su osnovale UN, pojavljuju samo njihovi stavovi, a potpuno ignorišu suprotni. U jednom od mejlova Bendžamin Senter iz Nacionalne laboratorije u Livermoru u Kaliforniji zapretio je da će pretući Peta Majklsa, klimatologa sa Instituta Kejto u Vašingtonu koji je protivnik teorije o ljudskoj odgovornosti za klimatske promene. Majkls se požalio da oni koji u globalnom zagrevanju ne vide smak sveta sve teže objavljuju svoje radove.Naučnici Centra za klimu Univerziteta Ist Anglija i njihove kolege sa kojima su bili u kontaktu tvrde da mejlovi i dokumenti koji su objavljeni na internetu izvučeni iz konteksta i optužili klimatske skeptike da ovom akcijom pokušavaju da spreče dogovor svetskih lidera na samitu u Kopenhagenu....http://www.blic.rs/svet.php?id=122115
Edited by ion
Link to comment
I zato što, objektivno, broj bioskopa i pozorišta nije dovoljno veliki da bi razdvajali pušačke i nepušačke.
Broj bioskopa i pozorišta nije dovoljno veliki da bi razdvajali pušačke i nepušačke?!?!?
Gde po tebi treba/može da bude dozvoljeno, u kom zatvorenom javnom prostoru?Znači, nemoj "levo-desno". Kratko: GDE?
Jel treba i da šenem? 'ajd' malo primiri ton. Nismo mi zajedno ovce čuvali.I, molim te, vrati se nazad i pronađi mi te linkove gde se pokazuje kako su istraživanja koja pokazuju da pušenje nije štetno zabranjivana. Ja ih se, iskreno, ne sećam.I hajde već jednom da demistifikujemo taj termin "Antipušački lobi". Kakav je to lobi? Ko ga čini? Lobisti se obično okupljaju oko nekog njima korisnog cilja, da dobiju neke privilegije i sl. Oko čega se okuplja antipušački lobi? Pare koje će oni da skinu duvandžijama će otići gde?U Srbiji odlično funkcioniše prevashodno pušački lobi. Imali smo priliku da ga gledamo na delu početkom godine, prilikom uvođenja dodatnog poreza na cigare, kako se šunja skupštinskim hodnicima i oblaćuje poslanike SPS-a. Njegovo drugo pojavljivanje je ova legendarna kampanja Zaštita umesto odbrane.
Takođe. Voleo bih da nam se SVE brojke predoče, ali to se nikad neće desiti jer najverovatnije nije baš sve kako žele da se misli.
I za ovo je, naravno, kriv antipušački lobi. Nikako nije moguće da duvandžije negde podmazuju da se neki podaci malo... skrenu sa strane.
Edit: Offtopic, ali neka ne čudi kada se nešto slično bude desilo sa dokazima i "dokazima" oko pušenija, za koju godinu:
Znaš kako kažu iz grupe Familija: "Pa, pa, paranoja..."
Link to comment
Edit: Offtopic, ali neka ne čudi kada se nešto slično bude desilo sa dokazima i "dokazima" oko pušenija, za koju godinu:
nema sta da nas cudi.pusenje je zdravo. to se zna, ali se krije.
Link to comment
Broj bioskopa i pozorišta nije dovoljno veliki da bi razdvajali pušačke i nepušačke?!?!?
"Razdvajali NA pušačke i nepušačke".Uvek kad se nestane argumenata, okreće se kritici gramatike i greškama u kucanju. <_<
Jel treba i da šenem? 'ajd' malo primiri ton. Nismo mi zajedno ovce čuvali.
Ne, daleko bilo (verovatno si mislio "da šeniš" :) ). S kim si čuvao, stvarno ne znam.Lepo sam ti boldovao na šta da mi odgovoriš (nisam VIKAO, tj koristo velika slova), pošto kažeš da u kafanama treba da se zabrani pušenje, ali "da nije bitno proterati ih iz svih zatvorenih javnih mesta", "Niko vas ne ugnjetava..." i "...kao što nismo ni za ukidanje cigara...".Što je problem da kažeš kojih?
I, molim te, vrati se nazad i pronađi mi te linkove gde se pokazuje kako su istraživanja koja pokazuju da pušenje nije štetno zabranjivana. Ja ih se, iskreno, ne sećam.
Recimo, Ovde imaš jednu priču o prljavoj kampanji za skidanje ove studije sa sajta British Medical Journal.
I hajde već jednom da demistifikujemo taj termin "Antipušački lobi". Kakav je to lobi? Ko ga čini? Lobisti se obično okupljaju oko nekog njima korisnog cilja, da dobiju neke privilegije i sl. Oko čega se okuplja antipušački lobi? Pare koje će oni da skinu duvandžijama će otići gde?U Srbiji odlično funkcioniše prevashodno pušački lobi. Imali smo priliku da ga gledamo na delu početkom godine, prilikom uvođenja dodatnog poreza na cigare, kako se šunja skupštinskim hodnicima i oblaćuje poslanike SPS-a (?). Njegovo drugo pojavljivanje je ova legendarna kampanja Zaštita umesto odbrane.I za ovo je, naravno, kriv antipušački lobi. Nikako nije moguće da duvandžije negde podmazuju da se neki podaci malo... skrenu sa strane.Znaš kako kažu iz grupe Familija: "Pa, pa, paranoja..."
Recimo da ti ovde dajem za pravo (mada mi ovo sa SPS nije jasno). To je moja lična interpretacija da se sve to radi organizovano, priznajem.Verovatno je u pitanju samo nesretni splet okolnosti. Slučajnosti i koincidencije.2hattori: :lol:Će vidimo.Ako ja ne dočekam, vi zdravi ćete.
Link to comment
"Razdvajali NA pušačke i nepušačke".Uvek kad se nestane argumenata, okreće se kritici gramatike i greškama u kucanju. <_<
Pobogu, Ione, ko je upućivao na greške u kucanju?!Ponavljanje tvoje rečenice je bilo u kontekstu toga da mi je argument nejasan. Kakve veze ima brojnost bioskopa i pozorišta za zabranom pušenja u njima?Mesta u kojima bi trebalo da bude zabranjeno pušenje su kafići do 50m2. Ostali mogu biti podeljeni. Načelno, nisam ni protiv toga da postoje i pušački i nepušački kafići (kako se ko odluči), međutim ovakvo rešenje bi stanje ostavilo onakvim kakvo je sada.Zaključak sa istraživanja na koje se pozivaš:
The results do not support a causal relation between environmental tobacco smoke and tobacco related mortality, although they do not rule out a small effect. The association between exposure to environmental tobacco smoke and coronary heart disease and lung cancer may be considerably weaker than generally believed.” And “Chronic obstructive pulmonary disease, primarily asthma, bronchitis, and emphysema, has been associated with exposure to environmental tobacco smoke, but the evidence for increased mortality is sparse.
Kao prvo u linkovima pored teksta stoje tesktovi koji opovrgavaju ovo istraživanje. Tamo su dati raznorazni razlozi, ali me je mrzelo da sve čitam a i ne mogu se otvoriti tekstovi ako nisi registrovan.Dalje, u zaključku stoji da su efekti manji nego što se sumnjalo, ali ipak postoje. Crno na belo stoji da pasivno pušenje izaziva plućne bolesti poput bronhitisa.Dakle, istraživanje koje ide na ruku pušačima u negaciji štetnosti pasivnog pušenja, kaže da je smrtnost manja ali da je opasnost od razboljevanja evidentna. Znači, čak i ovo istraživanje kaže kako je pasivno pušenje štetno.Priča sa SPS-om je oko izglasavanja akciza na cigarete početkom godine.Priču imaš ovde: Direktor Peconijeve firme bio u Skupštini
Link to comment
Pobogu, Ione, ko je upućivao na greške u kucanju?!Ponavljanje tvoje rečenice je bilo u kontekstu toga da mi je argument nejasan. Kakve veze ima brojnost bioskopa i pozorišta za zabranom pušenja u njima?
Evo ovako:U beogradu ima bioskopa da se izbroje na prste, pozorišta malo više.Malo je bzvz da od 10 objekata propisuješ da 1 bude pušački.Od više stotina ugostiteljskih objekata, mnogo je lakše propisati, da, ne znam, 20 bude "slobodno"
Mesta u kojima bi trebalo da bude zabranjeno pušenje su kafići do 50m2. Ostali mogu biti podeljeni. Načelno, nisam ni protiv toga da postoje i pušački i nepušački kafići (kako se ko odluči), međutim ovakvo rešenje bi stanje ostavilo onakvim kakvo je sada.
Ne vidim kako bi se to stanje ostavilo, ako bi se propisalo da samo xy% kafića može da bude pušačko ili da se uslovi kvadraturom ili brojem mesta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...