Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Surogat?!? Šta je tu surogat? Imaš nikotin? To je ono što izaziva zadovoljstvo i zbog čega ti voliš da pušiš?Nije problem u "surogatu" već u tvom mozgu koji odbija da prizna da nije u pravu i po svaku cenu se drži pogrešnog stava.
Jedino sto si ti uspeo nekog da ubedish je da si neko ko neshto hoce i ima na to pravo, jer to hoce, poshto je hteti neshto, osnovno ljudsko pravo.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

A koji je to moj pogrešan stav Glorfindelu? Ili ti to onako, čisto da se lupiš nešto pa posle pobegneš kada treba da se objasni, kao i uvek.Nego, vidim vi slabo nešto o temi, vaš osnovni problem sam ja. "Pošto nemamo ništa pametno da kažemo na temu, hajde malo da pljujemo po Saši."

Link to comment
To je samo još jedan u nizu poraza slabijeg i ugnjetenog, pre konačnog istrebljenja - pristajanje na surogat.
slabiji? to si u pravu, slabiji ste vi pušači i mentalno a i fizički jerbo ste ovisnici...uf uf uf poraz...ugnjetenost...konačno istrebljenje...UF jbt koja je tebe paranoidna panika snašla!!!e, od ovog trenutnka ću samo čvrsto da verujem da si jednostavno žešće neozbiljan i da jedino što možeš je da se trudiš da pošto-poto praviš besmisao.
Link to comment

Delujem ti kao paničar?Veruj da nisam, fijuu. Čak nisam ni neki strašan zavisnik, juče ne spalih nijednu, jer sam bio u nekom speedu, nisam imao ni 10 mirnih minuta... Samo reagujem na svaki znak ugnjetavanja (ovih dana mi je fokus bio na cenzuri medija u kablovskim sistemima), i kad sam slabiji, nemoćan i u manjini. Makar ću reći šta mislim i šta vidim.Zna se i koja je grupacija sledeća na spisku.http://www.blic.rs/svet.php?id=119169

Link to comment

Jeste, lupio sam i pobegao.Tema je promasena od samog pocetka. Tamo sam opisao zasto drzava uvodi tzv. ban u ugostiteljske objekte i sta moze da bude efekat. Takodje sam naveo da takva akcija nije imala uticaj na smanjenje incidence pusenja, vec, doduse u kratkom roku, na pad prometa i broja zaposlenih u ugostiteljstvu. Neko je rekao da je profitabilnost ocuvana, sto je tacno, ali po cenu manje zaposlenosti. Dalje, pokusao sam da objasnim zasto kompanije reaguju na takvu akciju i da postoje druga resenja, sto si ti negde i prihvatio.Ono sto mene sve vreme navodi na smeh jeste insistiranje na tvom pravu da ti ne bude ugrozeno zdravlje dok se nalazis u ugostiteljskom objektu. I potom se dohvatis statistike i uzroka smrti. A svi dobro znaju, i vrapci na grani, da je pusenje jedan od uzroka svakog oboljenja. Izuzetak je rak pluca, ali to nije najcesce od cega pusaci umiru. Sve ostalo je baratanje statistickim tehnikama na pogresnim podacima. Neko je ilustrativno i saljivo to opisao krivom koja globalno zagrevanje dovodi u vezu sa povecanim brojem napada gusara u moru. Odlicna slika kakko ne treba koristiti statistiku na 1) podacima sumnjivog kvaliteta, 2) koji su pogresno mereni, odnosno rezultat su cesto neprecizne evidencije i 3) izvlaciti zakljucke bez poziva na kvalitet utvrdjene statisticke zavisnosti.Sve sto je sustinski bitno ti si (mislim tu i na tvoje istomisljenike) preskocio u uhvatio se floskule o zastiti prava na pravo da ti neko ne ugrozava pravo...Sve to stoji i tacno je. Ti imas pravo da ti ne bude ugrozeno zdravlje. Ali mora da se primeni i na sve segmente zivota, a ne samo na pusenje.Eto, sad su i gojazni prozvani da uticu na povecanje izdataka za zdravstvo. Hocemo li, tom logikom, pokrenuti akciju ukidanja svih skodljivih proizvoda i nacina ishrane?Bas da vidim reklamu: McDonalds ili zdravlje odlucite sami ili Majonez je tihi ubica!

Link to comment
Samo reagujem na svaki znak ugnjetavanja.Zna se i koja je grupacija sledeća na spisku.
Lepo od tebe što se boriš za prava ugroženih, ali pušači u Srbiji nisu ugroženi. Naprotiv, ugroženi su nepušači i kada se konačno počne nešto raditi da se stanje uravnoteži vi počnete da kukate kak ovas neko ugnjetava. Niko vas ne ugnjetava nego vam samo ukida neke povlastice koje ste koristili nauštb nepušača. Niko od tebe ne traži da prestaneš da pušiš, već samo da ispoštuješ nepušača.A teza "neka se prirpeme" je glupa i služi samo da relativizaciji i da se prebaci fokus sa glavne stvari.@Glorfindel:Hoćeš da kažeš da uvođenje zabrane u zemljama EU nije dovelo do smanjenja procenta pušača?Statistika o uzrocima smrti služila je da pokaže činjenica koji su neki negirali, a to je da je pušenje veoma štetno.
A svi dobro znaju, i vrapci na grani, da je pusenje jedan od uzroka svakog oboljenja. Izuzetak je rak pluca, ali to nije najcesce od cega pusaci umiru.
Šta je ovo trebalo da znači? Ovo je bilo ozbiljno? Pušenje je krivo za sve bolesti, osim raka pluća?Ta šaljiva kriva o piratima i zagrevanju je klasičan primer negacije i relativizacije. Nema tu ničeg šaljivog.Hoćeš da kažeš da su istraživanja o štetnosti pušenja pogrešna? Imaš neke insajderske podatke ili daješ paušalne ocene bazirane samo na odbrani svog ega?I ovo je tema o pušenju. O ostalim segmentima života i štetnosti nekih proizvoda u istim otvori(te) drugu temu, i tamo pričajte o tome. Niko ti ne brani. Ne može se teza braniti sa "ima i drugih štetnih stvari". Uvek će biti štetnih stvari, ali se treba boriti sa svakom pojedinačno.I nećemo pokrenuti akciju za ukidanje svih štetnih proizvoda, kao što nismo ni za ukidanje cigara, ali naravno da čovek treba da bude upoznat sa štetnim dejstvima nečega. Kada je potpuno svestan u šta ulazi dalja odgovornost je samo njegova.
Link to comment
Niko vas ne ugnjetava...
...kao što nismo ni za ukidanje cigara...
E jesi uporan.Da li se neko buni zbog zabrane pušenja u gradskom prevozu, bolnicama, školama, bioskopima, pozorištima, radnim mestima....?(Čak i pušači podržavaju zabranu pušenja na radnom mestu, pokazala je jedna međunarodna anketa, obavljena na uzorku od gotovo 5.000 ljudi iz 14 zemalja.)Zašto je toliko bitno, ako "istrebljenje nije cilj", prognati pušače iz SVIH zatvorenih javnih mesta, čak i prokletih kafana i pabova (u koje, iskreno, već godinama ne idem) koja su zadnja "uporišta ugnjetenih"?
...čovek treba da bude upoznat sa štetnim dejstvima nečega...
A šta ako se štetna dejstva tendenciozno preuveličavaju (objavljuju se samo "alarmantni" procenti, studije sa suprotnim rezultatima se šikaniraju i za njih važi svojevrsni embargo u medijima), a eventualna korisna (pssst, Parkinsova bolest) kriju?Nije li to ugrožavanje prava na informisanje, zagarantovanog Ustavom naše, a verujem, i drugih zemalja?
Ta šaljiva kriva o piratima i zagrevanju je klasičan primer negacije i relativizacije.
Aha, ali isturanje 99%-obolelih-od-toga-i-toga-su-pušači, a nepričanje koliki procenat pušača oboljeva godišnje od toga i toga, nije relativizacija? Edited by ion
Link to comment
slabiji? to si u pravu, slabiji ste vi pušači i mentalno a i fizički jerbo ste ovisnici...uf uf uf poraz...ugnjetenost...konačno istrebljenje...UF jbt koja je tebe paranoidna panika snašla!!!e, od ovog trenutnka ću samo čvrsto da verujem da si jednostavno žešće neozbiljan i da jedino što možeš je da se trudiš da pošto-poto praviš besmisao.
Sto se na ovom topiku jasno moze videti, narocito kad su tvoji postovi, olicenje mentalne i intelektualne superiornosti, u pitanju. Evo, recimo, ovaj tvoj poslednji post uopste nije eklatantan pokazatelj anksioznosti. Naprotiv, dokaz je savrsenog mentalnog zdravlja olicenog u preciznoj strukturi, jasnoj eksplikaciji misljenja i vedroj sirini misli.Da mi je samo na dan taj tvoj superiorni mozak da se odmorim malo. Edited by harper lee
Link to comment

@Sale: nije dovelo do smanjenja broja pusaca. Broj pusaca poceo je da se smanjuje daleko ranije, odnosno trend pada incidence traje vec 20 godina. Naravno, ima izuzetaka, gde je incidenca visoka (visa nego tipicno, Francuska, Nemacka, Rumunija, Spanija) bez obzira kako ti tretirao duvanske proizvode.Glavni razlog sto ljudi ostavlja pusenje jeste to 'improve overall health status", i kod nas i svugde, i to je, u sustini, okidac koji dovodi do smanjenja incidence u relativno dugom roku. Najcesce, postoje nagla smanjenja, za po nekoliko procentnih poena, na nekih tri do pet godina, sa blagim, ali konstantnim padom izmedju tih, naglih, promena.Mozda sam bio neprecizan. Mislio sam da se pusenje moze smatrati jednim od uzoraka skoro svake bolesti, ali da je to sustinski tacno (mada, opet, imas razlicita istrazivanja) za rak pluca. I naravno da necu da kazem da su istrazivanja pogresna. Ne pravi se mutav i nepismen. Rekao sam da su, cesto, nategnuta, da je rezultat cesto dobijen pogresnom statistickom metodom i da nemammo pojma da li su te kauzalne veze statisticki znacajne ili ne. Nadam se da si zadovoljan i da sad mozes na miru da odes i zapalis cigaretu.

Link to comment
Sto se na ovom topiku jasno moze videti, narocito kad su tvoji postovi, olicenje mentalne i intelektualne superiornosti, u pitanju. Evo, recimo, ovaj tvoj poslednji post uopste nije eklatantan pokazatelj anksioznosti. Naprotiv, dokaz je savrsenog mentalnog zdravlja olicenog u preciznoj strukturi, jasnoj eksplikaciji misljenja i vedroj sirini misli.Da mi je samo na dan taj tvoj superiorni mozak da se odmorim malo.
Ti sa ovim tvojim pretencioznim i usiljenim komentarima dodjes kao tipican primer urbane pokondirene tikve opevane u hitu hipisizik metafizik
Link to comment
Ti sa ovim tvojim pretencioznim i usiljenim komentarima dodjes kao tipican primer urbane pokondirene tikve opevane u hitu hipisizik metafizik
Ja te pohvalim a ti ovako. :( Kao sto sam i mislio. Mentalna retardacija obicno je najizrazenija kod onih koji druge optuzuju za nju. <_<
Link to comment
Ja te pohvalim a ti ovako. :( Kao sto sam i mislio. Mentalna retardacija obicno je najizrazenija kod onih koji druge optuzuju za nju. <_<
Ajd bre oladi malo, idi gledaj travu kako raste, ne valja ti za mozak da budes ovoliko usiljen...@Ion: Mislim šta drugo reći do "Logike čelik s lakoćom reže, savija, pa ponovo vari."
Link to comment
Ajd bre oladi malo, idi gledaj travu kako raste, ne valja ti za mozak da budes ovoliko usiljen...
...i napusen. Znam, to si vec rekla. Ono sto cekam da objasnis je eksplikacija teze o tvojoj mentalnoj superiornosti pa onda odoh da gledam travu kako raste.
Link to comment
Da li se neko buni zbog zabrane pušenja u gradskom prevozu, bolnicama, školama, bioskopima, pozorištima, radnim mestima....?
Naravno da se ne buni, jer ste već navikli na to. To su pravila ponašanja koja su na snazi od našeg rođenja i prihvatili smo ih (bar većina nas) kao takve. Ovo sa zabranom pušenja na radnom mestu (od pre par godina) i kafićima je novo i ti se sada kao pušač buniš, jer shvataš da gubiš deo svog komoditeta.I kada već navodiš pozorišta i bioskope - zašto bi oni razlikovali od kafića? Zašto se za njih ne buniš a za kafiće se buniš?A to sa podržavanjem zabrane pušenja na radnom mestu je u redu, jer naravno da ima uviđavnih pušača, ali ima ih mnogo i neuviđavnih. Primer od danas: Na slavi kod mene, 15 ljudi samo jedan puši. Nije nikoga pitao da li nam smeta, samo je zapalio i zadimio celu prostoriju. Plus, čovek je imao dva moždana udara i doktori su mu zabranili da puši, ali njega je baš briga i za doktore i za svoje zdravlje i za nas ostale kojima se ne sviđa što moramo to da udišemo. Njemu je jedino bitno da zadovolji svoju želju za cigarom.Dakle, džabe da je svih tih 5000 ljudi iz istraživanja reklo da podržavaju zabranu na radnim mestima kada to nije realnost. U istraživanjima svi su i protiv korupcije, ali je ona i dalje široko rasprostranjena.
Zašto je toliko bitno, ako "istrebljenje nije cilj", prognati pušače iz SVIH zatvorenih javnih mesta, čak i prokletih kafana i pabova (u koje, iskreno, već godinama ne idem) koja su zadnja "uporišta ugnjetenih"?
I hiljaditi put kažem da nije bitno proterati ih iz svih zatvorenih javnih mesta. I hiljaditi put kažem da ugnjeteni sigurno niste. Bar u zemlji Srbiji.
studije sa suprotnim rezultatima se šikaniraju i za njih važi svojevrsni embargo u medijima
Imaš dokaze za ovo?
eventualna korisna (pssst, Parkinsova bolest) kriju?
Racionalizacija – opravdavanje postupaka ili neuspeha, obezvređivanjem cilja („kiselo grožđe“) ili veličanjem slabog uspeha („slatki limun“)
Aha, ali isturanje 99%-obolelih-od-toga-i-toga-su-pušači, a nepričanje koliki procenat pušača oboljeva godišnje od toga i toga, nije relativizacija?
Nije relativizacija, to je (eventualno) prećutkivanje.I ja bih jako voleo da daju, ne statistiku već brojku, koliko pušača godišnje oboli od neke bolesti vezane za pušenje. Do sada smo imali samo broj umrlih, ali ne i obolelih. Verujem da je broj obolelih desetak puta veći.
Link to comment
Naravno da se ne buni, jer ste već navikli na to. To su pravila ponašanja koja su na snazi od našeg rođenja i prihvatili smo ih (bar većina nas) kao takve. Ovo sa zabranom pušenja na radnom mestu (od pre par godina) i kafićima je novo i ti se sada kao pušač buniš, jer shvataš da gubiš deo svog komoditeta.I kada već navodiš pozorišta i bioskope - zašto bi oni razlikovali od kafića? Zašto se za njih ne buniš a za kafiće se buniš?
Zato što su kafići,pabovi i kladionice poslednja javna zatvorena mesta gde je pušenje dozvoljeno.I zato što, objektivno, broj bioskopa i pozorišta nije dovoljno veliki da bi razdvajali pušačke i nepušačke.
I hiljaditi put kažem da nije bitno proterati ih iz svih zatvorenih javnih mesta.
Dobro.Gde po tebi treba/može da bude dozvoljeno, u kom zatvorenom javnom prostoru?Znači, nemoj "levo-desno". Kratko: GDE?
Imaš dokaze za ovo?
Nekoliko linkova sam davao u ovoj temi, stvarno me mrzi da se vraćam.Njih je jako malo upravo zbog cenzure o kojoj pričam. Opstali su samo linkovi na sajtovima časopisa i publikacija koje su bile dovoljno snažne da se odupru pritiscima da se sadržaj (protiv koga Antipušački lobiji nemaju drugih argumenata osim da im se rezultati ne dopadaju) ukloni.
Nije relativizacija, to je (eventualno) prećutkivanje.I ja bih jako voleo da daju, ne statistiku već brojku, koliko pušača godišnje oboli od neke bolesti vezane za pušenje. Do sada smo imali samo broj umrlih, ali ne i obolelih. Verujem da je broj obolelih desetak puta veći.
Takođe. Voleo bih da nam se SVE brojke predoče, ali to se nikad neće desiti jer najverovatnije nije baš sve kako žele da se misli. Edited by ion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...