Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Da, da. Hajde još jednom pobegni u skretanje teme i iskrivljivanje slike.I, naravno, ja sam počeo vređanje, ti nisi ništa kriv i verovatno sam ja napisao ovaj post:

A mozda da ogradimo jedan deo grada (svako svog) pa tamo strpamo pusace?Naravno, tamo ce Salerokada i Zverilla biti dozivotni predsjednici i bice im na svakih 800 metara podignut spomenik, ko Ataturku.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ja mislim da je u ovome suština njihove borbe.
mozda ce odustati od borbe ako se sete istrazivanja da se na kikirikijima koji su u posudama u kaficima nalaze tragovi oko 15 ak mokraca posetilaca :lol:
Link to comment
Da, da. Hajde još jednom pobegni u skretanje teme i iskrivljivanje slike.I, naravno, ja sam počeo vređanje, ti nisi ništa kriv i verovatno sam ja napisao ovaj post:
Jedno 10 puta sam rekao da se zajebavam i segacim sa temom. Svakom dobronamernom gradjaninu je jasno da je to sto pise banalizacija teme. Al ti si toliko ozbiljn zapeo, da nemam sta da ti kazem.Ako anti smoking kampanju inicira Ministarstvo zdravlja, sa objasnjenjem da je duvanski dim masovni ubica i pocne da statisticari o uticaju pusenja, a za smrt one silne dece ne okrivi ni jednog lekara, vec to podvede pod "greske u vodjenju dokumentacije", meni ne izgleda drugacije nego skretanje teme.Ali dobro. Tebi je tvoje zdravlje bitno. Postaracu se da u kaficima sluze onaj diet kikiriki. 42.5 grama bez holesterola. Bices zdrav ko' dren. :smoris:
Link to comment
Jedno 10 puta sam rekao da se zajebavam i segacim sa temom. Svakom dobronamernom gradjaninu je jasno da je to sto pise banalizacija teme.
jel mozes sledeci put da pokusas da budes konzistentan barem unutar 1 poruke (koja usput ima celih 7 recenica)?ili trazim previse?
Svaki "dobronamerni građanin" bi rekao da si ti ozbiljan, a onda, kada neko pokaže da nisi u pravu, tada bežiš na zajebavanje da ne bi morao da priznaš tu strašnu činjenicu da grešiš. Mehanizmi odbrane. Već je pisano o tome ovde.
Link to comment
A ti svoju zelju da se ne pusi u tvojoj blizini ne stavljas iznad prijateljstva? I vredan si prijateljstva, therefore?
Da. Ja svoju životnu potrebu da održavam zdravlje stavljam iznad nečije hedonističke potrebe da mora da zapali cigaru na svakih pola sata.Da. Jesam vredan prijateljstva.
Ovde smo stali. Objasni zašto nisam vredan prijateljstva ili generalno šta nisam u pravu.
Link to comment

Smokeri su još malo pa gotovi.Neka se spreme...

...Danska vlada namerava da poveća cene masnih i kaloričnih namirnica za trećinu jer smatra da su njeni građani debeli. U takvoj nameri Danci nisu sami - sličan porez na "nezdravu" hranu sprema i Finska, dok Amerikanci planiraju da povećaju namete na slatke napitke, prenele su agencije....
http://www.blic.rs/svet.php?id=119169
Link to comment

upravo. interesantno je da se koristi isti propagandni mehanizam. prvo o nezdravosti, pa dodatno oporezivanje koje puni drzavne kase, pa propaganda kako gojazni opterecuju vise zdravstveni sistem, cekam samo varijacije na temu kako gojazni svojim prisustvom ugrozavaju zdravlje vitkih. ne sumnjam da ce vitki za koju godinu histerisati da se gojazni odvoje fizicki iz prostorija jer ugrozavaju njihovu bezbednost i slicni argumenti

Edited by Pontijak
Link to comment
Da. Ja svoju životnu potrebu da održavam zdravlje stavljam iznad nečije hedonističke potrebe da mora da zapali cigaru na svakih pola sata.Da. Jesam vredan prijateljstva.Ovde smo stali. Objasni zašto nisam vredan prijateljstva ili generalno šta nisam u pravu.
Druzite se, recimo, 4 sata. On(a) tada popusi 8 cigareta, sto je preterano, al hajd. Super vam je, smejete se, odlicno vreme. I ti ces mu kod druge cigarete reci "ajde ugasi cigaretu, jer ja odrzavam svoje zdravlj". Lepo ga zamolis. On(a) to prihvati jer je lepo i nastavi sa zezanjem. Posle sat vremena ce da posegne za cigaretom ponovo, ti ces mrko da ga(je) pogledas, on(a) ce da se skrsi jer te voli kao prijatelja i brine o tvom zdravlju. Posle dodatnih sat vremena, pocece da cupka i grize nokte ili, jos gore, pojede sve grickalice i prestane da se smeje. Onda ce da pokupi rep i da ode, jer ces ti i dalje insistirati na odrzavanju svog precious zdravlja.I ode drug(arica) i ti osta sam da budes zdrav.Jel bolje postovati hedonizam ili biti sam? Za tih 4 sata, hoce li ti zdravlje biti dodatno ugrozeno? Ili ako odete u park (u kafeu ce biti zabranjeno pusenje), hladno je i ti se mrznes, i uradis isto posle izvesnog vremena cupkanja. Tebi ce tada zdravlje biti opet ugrozeno (smrznuces se), a on(a) ce da se greje inhaliranjem duhana... I taka na tamo.
Link to comment
Zna li neko da li je zakonom predvidjena mogucnost funkcionisanja "For smokers only" lokala, ili nisu razmisljali dalje od represivnih mera?
Pa, moralo bi biti predviđeno...Nije valjda da je i to zabranjeno?
Link to comment

Hmm.. pretpostavljam da ove tekstove nisi video:Exposure to ETS during adult life increases risk of lung cancer in lifetime nonsmokers.This study suggests that ETS exposure may be a strong risk factor for lung cancer also in India, a country with low prevalence of smoking and, therefore, low rates of lung cancerA u tvom citiranom tekstu piše da kod dece ne postoji opasnost od raka pluća, (što je i logično jer deca po pravilu manje oboljevaju od raka, a raku trebaju godine da se razvije), samo što ništa ne piše o opasnostima od bronhitisa i procenta dece koja, živeći u duvanskom dimu, postanu pušači.A ako ćemo da se gađamo istraživanjima evo par primera:O pomenutom "naslednom faktoru":Children whose parents smoked are twice as likely to begin smoking between 13 and 21. Twelve-year-olds, whose parents smoked, were more than two times as likely to begin smoking cigarettes on a daily basis between the ages of 13 and 21 than children, whose parents didn't use tobacco, the study concludes. Ovo pokazuje kako pušači stavljaju svoj "hedonizam", iznad potrebe za hranom svoje porodice:Studies have shown that food insecurity is strongly associated with household income. Since families with at least one smoker spend 2 percent to 20 percent of their income on tobacco, it is likely that smokers are affecting the financial resources needed to provide adequate food.

Edited by salerokada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...