Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

A jel' OK razdvojiti pusacki od nepusackog dela, da se vratimo na sam koren ove rasprave, ili zelis da svaki kafic i svaki restoran budu potpuno liseni dima cigarete?
teoretski ostvarivou praksi (a pogovo u srbiji) - nemoguce. ventilacija je u 99.9% mesta tako jadno uradjena da ne bi postojala ni najmanja sansa da se dim ne prosiri na ceo lokal.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

teoretski ostvarivou praksi (a pogovo u srbiji) - nemoguce. ventilacija je u 99.9% mesta tako jadno uradjena da ne bi postojala ni najmanja sansa da se dim ne prosiri na ceo lokal.
Pa to je onda pitanje propisa, ne? Odrapis kaznu od milion ako ne napravi adekvatnu ventilaciju, vratis se, i ako opet nije sredio, katanac.
Link to comment

Baš je skoro bila priča o ovome u "Stanju nacije" na B92. Pomenuli su i ventilaciju, biće zahtevana neka koja u principu proizvodi u prostoriji vetar od 50km/h (to je rekla žena iz min. zdravlja) :lol:

Link to comment
Pa to je onda pitanje propisa, ne? Odrapis kaznu od milion ako ne napravi adekvatnu ventilaciju, vratis se, i ako opet nije sredio, katanac.
to je mnogo vise pitanje sprovodjenja propisa - naprosto je lakse videti dal neko pusi nego ustanoviti da li ventilacija radi kako treba (+ da li je ukljucena da radi kako treba u trenucima kada inspektor nije prisutan)svedoci smo da imamo gomilu krasnih zakona koje niko ne postuje tako da tvoj predlog, iako zgodan kompromis, ne bi imao sanse da zazivi u praksi.plus, sve i da ostvaris, imas gomilu malih mesta koja bi morala da budu bez pusaca, jer nit mogu da obezbede dovoljnu razdvojenost, niti imaju kintu da kupe dovoljno dobru ventilaciju. a onda bi imali "nelojalnu" konkurenciju velikih koji to mogu tehnicki da ostvare
Link to comment
Baš je skoro bila priča o ovome u "Stanju nacije" na B92. Pomenuli su i ventilaciju, biće zahtevana neka koja u principu proizvodi u prostoriji vetar od 50km/h (to je rekla žena iz min. zdravlja) :lol:
a uvozi je samo osoba XY. tako to obicno biva sa raznoraznim tehnickim zahtevima na ovim prostorima ..da li treba da naglasim da je osoba XY po pravilu necija surnjaja?
Link to comment

Duvanske kompanije cesto uvode sistem ventilacije ugostiteljskim objektima. Za objekat koji ima prostor za sedenje velicine 200 metara kvadratnih, to kosta oko 30 hiljada EUR. Ne proizvodi se vetar, vec se jakim propelerima (ajd da to tako nazovem) uvlaci vazduh, prolazi kroz sistem filtera i izlazi iz objekta...

Link to comment
bas smo zli, mi nepusaci. sprovodimo teror, gori od robespjerovog.jer moz misliti, smeta mi dim cigareta dok jedem u restoranu, il dok pijuckam pivce u omiljenom mi kaficu.(koji ce svi propasti, cim uvedu zabranu pusenja u njima)
Ajd sta se lozis. Vidis da se zajebavam. Da maltretirate, maltretirati i tacka. Apeluj na vlasnika da ugradi vent sistem ili razdvoji prostor i dosta blebetanja o ugrozavanju zdravlja i smradu i k..cu i palcu. Smoriste bre. Bolje apeluj da ljudi prestanu da puse. Ionako svi znaju da skodi.
Link to comment

I šta sad ti hoćeš? Ne valja kada se govori ljudima da prestanu da puše, ne valja ako se priča o ventilaciji, ne valja da se priča o bilo čemu.Samo da bi ostavili "ugroženu vrstu pušača" da uživa u svom poroku bez obzira na sve. angry.gif Nisam ja taj koji ugrožava tebe, već obratno! I shodno tome, ti treba da razmišljaš o smanjenju tvog uticaja na mene a ne da ja razmišljam o tome.

Link to comment
Ajd sta se lozis. Vidis da se zajebavam.
followed by:
Da maltretirate, maltretirati i tacka. Apeluj na vlasnika da ugradi vent sistem ili razdvoji prostor i dosta blebetanja o ugrozavanju zdravlja i smradu i k..cu i palcu. Smoriste bre. Bolje apeluj da ljudi prestanu da puse. Ionako svi znaju da skodi.
jel mozes sledeci put da pokusas da budes konzistentan barem unutar 1 poruke (koja usput ima celih 7 recenica)?ili trazim previse?
Link to comment

Imao sam ovde poruke sa vise recenica. I moj nastup jeste konzistentan. Sve vreme vam govorim da smarate i sve vreme predlazem da se ili podeli prostor ili uvede ventilacija. Ali vama je bitnije kako je vase zdravlje ugrozeno i prica o tome je prosto dosadna.

Link to comment
Imao sam ovde poruke sa vise recenica.
:isuse:
I moj nastup jeste konzistentan. Sve vreme vam govorim da smarate i sve vreme predlazem da se ili podeli prostor ili uvede ventilacija. Ali vama je bitnije kako je vase zdravlje ugrozeno i prica o tome je prosto dosadna.
Bravo majstore! Zašto bi ikome sopstveno zdravlje bilo bitnije od hedonizma drugog čoveka? Pa tu nema nikakve logike.Zato bolje da ućutimo. Čekiće i šrafcigere u ruke i da krenemo da po kafićima i kafanama po Srbiji uvodimo ventilaciju. I to za džabe! Edited by salerokada
Link to comment
Zašto bi ikome sopstveno zdravlje bilo bitnije od hedonizma drugog čoveka? Pa tu nema nikakve logike.
cekaj, oces da kazes da ti sebi u zivotu ne mozes da dozvolis da budes u drustvu pusaca? neces recimo sedeti na zurci gde ima pusaca, ili jedino pod uslovom da niko ne sme da zapali?
Link to comment

Ne. Hoću da kažem da Glorfindel ima velikih problema sa logikom kada kaže da je priča o sopstvenom zdravlju nepotrebna. Bar bi to on morao da s obzirom na obilje bolesti koje su ga pogodile.

Link to comment

ma ne pitam te za glorfindela, nego bas o toj logici u prici o sopstvenom zdravlju. mislim po toj logici ti bi morao da napustis zurku, ako bi ostao onda bi svoje zdravlje podredio tudjem hedonizmu.znaci zdravlje ( ides sa zurke ) ili tudj (a i tvoj) hedonizam (ostajes na zurci)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...