Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ja sam već neko vreme u psihičkim pripremama za prestanak pušenja.Jedino što me sprečava da konkretno uđem u proces su ova pisanija saletarokade i fliukua.Neću da budem "sa njihove strane"! Neću!
Ostavi ti cigarete (i obavezno javi rezultat), pa ne morash da budesh na njihovoj strani. Kao nepushach mozhesh da podrzhavash udisanje miomirisa u kaficima. ;)
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ostavi ti cigarete (i obavezno javi rezultat), pa ne morash da budesh na njihovoj strani. Kao nepushach mozhesh da podrzhavash udisanje miomirisa u kaficima. ;)
Ma naravno. Samo sam hteo primetiti koliko su njihovi stavovi zadrti i kontraproduktivni. Inače, u životu dva puta prekidao na po godinu dana i nikada nisam menjao stav po pitanju pušenja na javnim mestima. Niti ću.
Link to comment
Slichan sluchaj. Zashto si palio ponovo? Lako ostavljash?edit:link
Zato što nikad i nisam bio u fazonu da prekinem za svagda. A onda me poklopi saznanje da i posle godinu dana ponekad sanjam cigaretu veličine bandere. I predam se nisakim porivima. Prvi put prestao na ivici nervnog sloma. Pukao mi film od sve muke koja me tad snašla i umesto da počnem da jedem cigarete ja im okrenuo ćurak. Bez većih problema izdržao godinu dana. A onda počelo bombardovanje i svašta u vezi sa tim.Drugi put spontani dogovor sa drugarom. To se pretvorilo u voljametriju koja je trajala godinu dana - do moje predaje, mada se i on predao nešto kasnije. A i sad sam u fazonu da prekinem na određeni period, videćemo...
Link to comment
Koji je vama svima kurac bre, ajde ostavite tog nesrecnog coveka na miru. Sve vi znate da li je on bio mucenik, debil ili nesto trece. Ako nemate bolje argumente of ovih, bolje da se zatvara topic.
obzirom na to kolko je "pomogao" svojoj porodici samoubistvom, mislim da mu moja dijagnoza sasvim pristaje.nesto mi se cini da bi im bilo i lakse i korisnije bez kafane a s njim, nego i bez kafane i bez njega. al to je samo moje skromno misljenje...
Link to comment
Isto kao i tvoje opaske o gramatici <_<
Poenta mojih namernih grešaka je u tome da shvatiš (po mogućstvu sam) da su tvoja osvrtanja na greške u pravopisu u ovoj temi apsolutno besmislena...jednako kao i svaki drugi argument kojim pokušavate da opravdate prava pušača a koji se redovno oslanja na ukazivanje na neki drugi problem ili na neproverene činjenice i mogućnosti.... kad biste pokušali da pušenje na javnom mestu opravdavate dokayanim i proverenim činjenicama o dobrim i neštetnimstranama samog pušenja ne biste baš dugo mogli da se javljate.
E, pa nece biti da je isto. Moje opaske o gramatici nisu koriscene kao argument u raspravi vec kao pomoc forumasima ometenim u razvoju pismenosti i napisane su na samom kraju postova nakon famozne reci "uzgred". Dakle, njihov smisao nije u argumentaciji vec u edukaciji. Ne znam sto se bunite, ja bih crk'o od srece da crveni autobus ide iza mojih postova i lektorise ih. Znanja nikad dosta.I, kad smo vec kod dobronamernih saveta. Fliuku, karakter ove rasprave iz tvog ugla mozda najbolje opisuje fraza koju sam boldovao. Bojim se da ti ne mozes tacno da shvatis zasto te upotreba te fraze diskvalifikuje iz bilo kakve smislene rasprave na ovu temu.
Link to comment
E, pa nece biti da je isto. Moje opaske o gramatici nisu koriscene kao argument u raspravi vec kao pomoc forumasima ometenim u razvoju pismenosti i napisane su na samom kraju postova nakon famozne reci "uzgred". Dakle, njihov smisao nije u argumentaciji vec u edukaciji. Ne znam sto se bunite, ja bih crk'o od srece da crveni autobus ide iza mojih postova i lektorise ih. Znanja nikad dosta.I, kad smo vec kod dobronamernih saveta. Fliuku, karakter ove rasprave iz tvog ugla mozda najbolje opisuje fraza koju sam boldovao. Bojim se da ti ne mozes tacno da shvatis zasto te upotreba te fraze diskvalifikuje iz bilo kakve smislene rasprave na ovu temu.
Jaoj majke ti, ko je bre tebe pozvao i kome da pomogneš?!?!? I odakle si se ti našao pozvanim da nekome pružiaš neku pomoć?!?! Jao koje li su to visine u kojima ti živiš...a moji postovi se većinom sastoje od bilo dokazanih, bilo naučno zasnovanih činjenica bilo da se pozivaju na relevantne izvore, dok se pušački argumenti redovno svode na mogućnosti, jednostrane poglede ili čist inat...Al dosta je tebi pažnje ovde posvećeno...Elem,"Štetni učinci pušenja prvi su puta dokazani prije pedesetak godina. Od donošenja duhana u Europu stavovi prema konzumaciji duhana bili su različiti - od toga da ga se smatralo lijekom za brojne bolesti do toga da se pušenje kažnjavalo, a u prvim desetljećima 20. stoljeća postalo je društveno prihvatljivom navikom.Sredinom 20. stoljeća započinju istraživanja radi utvrđivanja utjecaja pušenja na zdravlje. Godine 1952. engleski liječnici R. Doll i A. B. Hill dokazali su na skupini od 40 000 liječnika uzročnu povezanost između pušenja i karcinoma bronha i pluća, te infarkta miokarda i kronične opstruktivne plućne bolesti.""Za pedesetak sastojaka duhanskog dima, pretežito iz katrana, dokazano je da imaju karcinogeno djelovanje. Danas se smatra da je pušenje glavni rizični čimbenik za razvoj raka bronha i pluća, grkljana, ždrijela, usne šupljine, jednjaka, bubrega, mokraćnoga mjehura, gušterače, a i rak vrata maternice i neki oblici leukemije češći su u osoba koje puše.""Duhanski dim štetno utječe i na nepušače koji borave u zadimljenom prostoru i prisilno udišu duhanski dim, odnosno izloženi su tzv. pasivnom pušenju. Rizik od umiranja zbog koronarne bolesti je 25% , a rizik od obolijevanja od raka bronha i pluća je 30-35% veći u nepušača koji su izloženi duhanskom dimu, nego u nepušača koji nisu izloženi duhanskom dimu. U bolesnika s astmom pasivno pušenje izaziva nelagodu, pa i izravno astmatični napad."Tako da...bolje se borite za ove: "Cigarete bez dima"Jedna danska kompanija tvrdi da je napravila cigarete koje gore bez dima. Ta cigareta navodno ima uobičajenu duvansku aromu i sadrži nikotirn, ali ne dimi. U pitanju je prva, prava alternativa klasičnoj cigareti, tvrdi danska kompanija Trend tek. U patent bezdimne cigarete uloženo je mnogo vremena, truda i lične motivacije, kažu izumitelji. Međutim, od te cigarete pušač neće biti zdraviji jer će i dalje unositi nikotin, ali time makar neće ugrožavati druge, tvrde izumitelji. A biće pravo spasenje za pušače u zemljama gde su oni praktično prognani iz svih javnih prostorija.Rad na stvaranju bezdimne cigarete do sada je koštao više od milion evra. Izumitelji kažu da je najbolje ostaviti pušenje, ali da treba uvažiti realno stanje stvari. Tvrde da je pušaču potreban isključivo nikotin, a ne dim.Međutim, pitanje je da li će se s tim složiti i pušači. Jedan pušač je izjavio da cigareta ima neki ukus, ali da nešto nije kako treba. "Uopšte nema dima", kaže on.
Link to comment
Jaoj majke ti, ko je bre tebe pozvao i kome da pomogneš?!?!? I odakle si se ti našao pozvanim da nekome pružiaš neku pomoć?!?! Jao koje li su to visine u kojima ti živiš...a moji postovi se većinom sastoje od bilo dokazanih, bilo naučno zasnovanih činjenica bilo da se pozivaju na relevantne izvore, dok se pušački argumenti redovno svode na mogućnosti, jednostrane poglede ili čist inat...
Niko. Ja pomazem ljudima kojima je pomoc potrebna iz cistog altruizma. Kao religiozna osoba trebalo bi to da prepoznas. I cenis. :lol:
Link to comment
U ovoj zemlji cim te neko zalepi radikalima odmah znas da je sto se tice argumenata ostao spustenih gaca
Kao religiozna osoba trebalo bi to da prepoznas.
Da, da. Idiotski je kada tebi neko prilepi etiketu radikala, ali je sasvim u redu kada ti lepiš drugima etikete o religiji.Harpere, ovih dana briljiraš. Zaista zaslužuješ :puke:
Link to comment
Da, da. Idiotski je kada tebi neko prilepi etiketu radikala, ali je sasvim u redu kada ti lepiš drugima etikete o religiji.Harpere, ovih dana briljiraš. Zaista zaslužuješ :puke:
Molim? Otkad je kompliment o religioznosti 1 osobe istovetan sa podmetanjima vezanim za najogavniju politicku partiju u Srba? <_< Duboko si me razocarao.
Link to comment
24 sata
LA tajms: Srbija jedan od rajeva za pušačeVODIČ Srbija je zauzela sedmo mesto na listi pušačkih rajeva koju je sastavio Los Anđeles tajms. U tekstu pod nazivom „Deset pušačkih rajeva - Vodič za svetske putnike” na prvom mestu je Grčka, treća je Rusija, šesta je BiH, dok je 10. Mađarska.
Link to comment
24 sata
LA tajms: Srbija jedan od rajeva za pušačeVODIČ Srbija je zauzela sedmo mesto na listi pušačkih rajeva koju je sastavio Los Anđeles tajms. U tekstu pod nazivom „Deset pušačkih rajeva - Vodič za svetske putnike” na prvom mestu je Grčka, treća je Rusija, šesta je BiH, dok je 10. Mađarska.
Отаџбина зове... димним сигналима :P
Link to comment
na prvom mestu je Grčka
S dobrim šansama da taj primat i zadrže. Prošle jeseni u Solunu, u boljem hotelu odem na doručak, frajer sjedi za stolom na ulazu u restoran i furnja. Osoblje, ne gost. Nisu podlegli EU histeriji kao Talijani i Francuzi, respekt. Mada, štetno je jebiga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...