Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Kad bi se salili.
Tebi je do sale? Koji deo statistike da je skoro 90% kancera pluca izazvano pusenjem nije tacan? Lako je vama mladima, "prepametnima" i obesnima da kenjate beskonacno. U bolnice bi vas trebalo poslati, tamo da menjate drenove i perete bolesnike, manje biste onda relativizovali stvari.I ko je nasao da se javi, zaboga?! Uposlenik duvanske kompanije. Mars tamo! Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Tebi je do sale? Koji deo statistike da je skoro 90% kancera pluca izazvano pusenjem nije tacan? Lako je vama mladima, "prepametnima" i obesnima da kenjate beskonacno. U bolnice bi vas trebalo poslati, tamo da menjate drenove i perete bolesnike, manje biste onda relativizovali stvari.I ko je nasao da se javi, zaboga?! Uposlenik duvanske kompanije. Mars tamo!
Eto ti sad. Nepotrebno vredjanje. Nit sam mlad, nit sam prepametan, uklonio sam kancer proletos, imam diabetes i redovno idem u bolnicu.Ne relativizujem stvari, nego nacin.I sta se bre izdrkavas na mene koji k...?
Link to comment
Eto ti sad. Nepotrebno vredjanje. Nit sam mlad, nit sam prepametan, uklonio sam kancer proletos, imam diabetes i redovno idem u bolnicu.Ne relativizujem stvari, nego nacin.I sta se bre izdrkavas na mene koji k...?
Izdrkava se na tebe zato što, da bi zaštitio svoj džep, ignorišeš relevantna naučna istraživanja i umesto njih uvodiš u priču nekakve mistične, nedokazive kategorije "način života", "stres" i tako dalje. 90% raka pluća izazvano je pušenjem. Statistike su neumoljive. Ofirao si se da radiš za duvandžije i naravno da će svaki tvoj pokušaj relativizovanja ovog podatka biti brutalno sasečen.
Link to comment
Izdrkava se na tebe zato što, da bi zaštitio svoj džep, ignorišeš relevantna naučna istraživanja i umesto njih uvodiš u priču nekakve mistične, nedokazive kategorije "način života", "stres" i tako dalje. 90% raka pluća izazvano je pušenjem. Statistike su neumoljive. Ofirao si se da radiš za duvandžije i naravno da će svaki tvoj pokušaj relativizovanja ovog podatka biti brutalno sasečen.
Ne ignorisem relevantna istrazivanja. Ako je 90% ljudi umrlo od raka pluca zato sto je pusilo, onda bi bilo posteno da se kaze da od raka pluca oboljeva x% ljudi, pa kad se ta dva broja pomnoze, onda vidis koliki je efekat.Glupo me pomisliti da ja promovisem pusenje zato sto radim tamo. Nisam to napisao. Ali je lakse napusiti i istresti se ovako, jer ne vidimo se i ne mozemo da pricamo normalno.Samo vi navalite. To govori o vasem ponasanju, a ne o mom.
Link to comment
Koji problem ja imam pa ga negiram? Molim te, definiši.
Da pušenje izaziva rak pluća.
Citirao jesam
Onda nemoj da osuđuješ druge koji citiraju. Naročito što taj post nije ceo bio citat. Pročitaj ponovo, valjda ćeš skontati.I šta bi sa racionalizacijom? To nisi pobio? Sa tim se slažeš. Dobro, znači ipak napredujemo negde.
Link to comment
A koji razlog, misliš, može biti za donošenje sličnih apsurdnih odredbi zakona?Koji mozak može da smisli npr. predlog slovenaca za zabranu pušenja u privatnim stanovima, dok se ne slože komšije?
Isti onaj koji je napisao vise od polovine postova na ovom topiku. Sve dok se nepusaci drze argumenta "stetno je za mene" nema nikakvih problema u raspravi i sve je izvodljivo. Cim krenu sa argumentima "stetno je za tebe" stvar odmah ode do djavola, da ne upotrebim jednu od mnogo ruznijih reci koje mi trenutno padaju na pamet. E, po toj razlici u argumentaciji kapiras da li razgovaras sa nekim sa kim mozes da izglavis raspravu do nekog medjusobno prihvatljivog zakljucka ili sa fanatikom koga treba zatuci lopatom cim ti se priblizi.
Link to comment
I sta se bre izdrkavas na mene koji k...?
Nemoj da si laskas.Sto se mene tice, ljudi mogu da rade sta god da zele... uglavnom, barem sto nije protivzakonito. Medjutim, ide mi na zivce vase jebanje u mozak relativizacijama, koje srecem malo-malo na svakom topiku. To vam je modalni diskurs, tamo u Srbiji. Sve relativizujete cega se dohvatite, sve obesmislite.Rak pluca nije bio prepoznat kao zasebna bolest pre pojave masovnog pusenja. Saznao sam danas da moj najbolji drug ima rak pluca. Voleo je Gauloises. Nekako kad sastavim te kockice, razbio bi njusku onome ko mi relativizuje vezu izmedju pusenja i raka, umiranja na jedan od najgorih mogucih nacina, decenijama pre vremena.A sad nastavite da kenjate, ne moze vama niko nista, vi ste Srbende supermeni od titanijuma.
Link to comment
Nemoj da si laskas.Sto se mene tice, ljudi mogu da rade sta god da zele... uglavnom, barem sto nije protivzakonito. Medjutim, ide mi na zivce vase jebanje u mozak relativizacijama, koje srecem malo-malo na svakom topiku. To vam je modalni diskurs, tamo u Srbiji. Sve relativizujete cega se dohvatite, sve obesmislite.Rak pluca nije bio prepoznat kao zasebna bolest pre pojave masovnog pusenja. Saznao sam danas da moj najbolji drug ima rak pluca. Voleo je Gauloises. Nekako kad sastavim te kockice, razbio bi njusku onome ko mi relativizuje vezu izmedju pusenja i raka, umiranja na jedan od najgorih mogucih nacina, decenijama pre vremena.A sad nastavite da kenjate, ne moze vama niko nista, vi ste Srbende supermeni od titanijuma.
Ti bi trebao da se zamislis nad ovim sto si napisao, a ne da me trpas u kontekst sa Srbendama. Zao mi je zbog tvog druga, al se izdrkavaj na tamo nekog. Nisam ja kriv sto se to njemu dogodilo.
Link to comment
Isti onaj koji je napisao vise od polovine postova na ovom topiku.
Hvala, hvala. ..ako se to odnosilo na mene?
Sve dok se nepusaci drze argumenta "stetno je za mene" nema nikakvih problema u raspravi i sve je izvodljivo. Cim krenu sa argumentima "stetno je za tebe" stvar odmah ode do djavola, da ne upotrebim jednu od mnogo ruznijih reci koje mi trenutno padaju na pamet. E, po toj razlici u argumentaciji kapiras da li razgovaras sa nekim sa kim mozes da izglavis raspravu do nekog medjusobno prihvatljivog zakljucka ili sa fanatikom koga treba zatuci lopatom cim ti se priblizi.
Ne može se dopustiti relativizacija tipa "pušenje ne izaziva rak pluća". I rasprava će trajati dok god se ne odustane od takve glupave konstantacije a ti mene slobodno smatraj "fanatikom koga treba zatući lopatom".
Link to comment
Hvala, hvala. ..ako se to odnosilo na mene?Ne može se dopustiti relativizacija tipa "pušenje ne izaziva rak pluća". I rasprava će trajati dok god se ne odustane od takve glupave konstantacije a ti mene slobodno smatraj "fanatikom koga treba zatući lopatom".
Ne znam. Da li se odnosi na tebe? Ja sam govorio o nacinu razmisljanja a ne o pojedinacnim forumasima.Drugo, odakle ti ideja da ti nekome nesto dopustas ili ne dopustas. Mozes da raspravljas sa "glupavom konstatacijom", da je osporavas, mozes cak i da se poseres po glavi onome ko je izneo, ali nije na tebi da nekome nesto dopustas ili branis ukoliko te to nesto direktno ne ugrozava. Kad to budes shvatio i ova rasprava ce ti se otvoriti u novom svetlu.
Link to comment

Predlažem i tebi da bolje proučiš srpski jezik, kada to uradiš moj prethodni post "ce ti se otvoriti u novom svetlu"A ja "ne dopuštam" konstantaciju tako što je osporavam. I da, direktno me ugrožava.

Link to comment
Predlažem i tebi da bolje proučiš srpski jezik, kada to uradiš moj prethodni post "ce ti se otvoriti u novom svetlu"A ja "ne dopuštam" konstantaciju tako što je osporavam. I da, direktno me ugrožava.
Hvala na predlogu, iako je nepotreban. Kako je jezik nepregledna i ziva stvar trudim se da se odrzim u sedlu kod svakog novog saznanja i uvek ucim nesto novo. Doduse, uglavnom ne na ovom forumu, osim na mestima na koja zalazi "crveni autobus".A, buduci da si izvoleo napisati ovo da te direktno ugrozavaju tudje tvrdnje, odgovor na pitanje iz tvog prethodnog posta je - da, treba te zatuci lopatom. Kao sto treba zatuci lopatom svakoga ko ne dozvoljava drugome da ima svoje misljenje.
Link to comment
Polako ljudi, stres ubija više od duvana!
Ne znam na koga si mislio ali ja uopste nisam pod stresom. Izraz "zatuci lopatom" je apsolutno metaforicki i nema nikakve veze sa bilo kakvim fizickim obracunom. Ako ce ti biti lakse kao moderatoru preformulisacu ga sa, recimo, "treba se svim legitimnim sredstvima boriti protiv zagovornika teze da se tudja misljenja mogu zabranjivati, jer je istorija civilizacije nesumnjivo dokazala da je najveci broj ljudi u istoriji nastradao upravo zbog toga sto je neko nekome odricao pravo na misljenje".Nismo na televiziji, zaboga. :isuse:
Link to comment

Ne ti Harpere, ne ti! :isuse: Izvinjavam se na nepreciznosti, video sam da je krenulo "marš", "budale"... pa reko da ne imenujem već da generalno pozovem na smanjenje tenzija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...