Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Kako ja ovde citam ono iza tri tacke, ovde se zapravo govori o laznoj (uslovnoj) solidarnosti i laznoj bliskosti, laznoj zato sto ih determinise taj strah od napastvovanja. (Ovo sto cu sledece napisati nije odgovor tebi, posto si se izjasnila za odredjeni vid tolerancije, vec generalnom trendu u zabrani pusenja.) Kad su kljucne tacke ove zabrane pusenja u pitanju tu se ne radi o toleranciji u prostoru vec uopste o toleranciji nacina na koji se Drugi ponasa. Ljudi koji zagovaraju podelu prostora su zaguseni ne argumentima protiv podele prostora vec argumentima protiv odredjenog ponasanja, dakle kontraargumentacija se pravi na mnogo visem i opstijem nivou, da bi se dokazalo kako je podela prostora (ne fizicka) bespredmetna i naopaka aktivnost. Taj nivo se uopsteno moze nazvati biopoliticki jer su mu sadrzaj medicinski i sociomedicinski argumenti (dakle u nekom sirem smislu bioloski), kao i diferencijacija prava, restratifikacija drustvenih grupa na osnovu proizvoljnog argumenta i etiketiranje odredjenog ponasanja kao drustveno neprihvatljivog (dakle socio-politicki). Sad govorim o tipu argumentacije a ne o sadrzaju i kvalitetu argumenata, da ne bude zabune.
Ok, po tvom misljenju znaci tip argumentacije je zamena teza (?). Moguce, ali meni to deluje kao pokusaj da se neki problem resi tako sto ce seprosto preseci, jer je drzavi tako jednostavnije. Jedan tip ponasanja koji je oznacen kao stetan za zdravlje nacije treba suzbiti (ipak se drzim tog pusenja) i umesto da se traze kompromisi uvodi se zabrana. Podela prostora zahteva logistiku, osmisljavanje strategije, kontrolu sprovedenog, jednom recju - trosenje para.Cijih para? Tvojih, mojih (da sam tamo) izmedju ostalog. Ti kao pusac bi imao interesa za ovu akciju, mozda i ja kao relativno tolerantni nepusac, mnogi i ne bi, i jedni i drugi i treci i cetvrti, iz ovih ili onih razloga. I onda se tu pojavi drzava koja kao vaspitacica kad se deca posvadjaju oko igracke lepo je uzme oboma i mirna je, moze da sedne s koleginicom i zapali jednu :D Mislim da se ovako suptilnom argumentacijom kakvu nam izlazes pre bave filozofi i da drzavi pripisuju mnogo vise kredita nego sto zasluzuje,kad je u pitanju bilo kakva strategija za nametanje neceg sto se oznaci kao opste dobro.Sad moguce je da se ovaj princip pokusava primeniti i na neke oblike ponasanja koji fakticki nikog ne ugrozavaju, jel imas neki konkretan primer?Bilo mi je nekako tuzno videti onaj natpis Senza divertimento (nesto kao - Bez zabave, molim!) u Italiji, bez obzira sto ima smisla upozoriti narod dane divlja na ulici, opet mi je bilo nekako depresivno, kao da je poruka odozgo da je ispoljavanje emocija nesto sto automatski ugrozava nekog drugog.I to jos u Italiji, ej! Dok mi je bilo bas simpaticno na jednom balkonu u Barceloni, ispisano rukom "Aqui vive il hente!!" ("Ovde zive ljudi!!") ne bi li valjda pokusali da umilostive posetioce obliznjeg kafica. Da li je to tako zbog urodjene alergije na poruke od autoriteta, sta da kazem, vrlo verovatno :D
Sto se tice tusiranja i buke. Unakrsni argumenti ovakvog tipa su besmisleni. Naravno da je nepozeljno tusirati se nakon 22 h u nekom svajcarskom selu gde je svaka buka koju covek pravi nakon zalaska sunca atipicna koliko i prolazak Halejeve komete, ali je svakako uobicajena aktivnost u nekim delovima Nju Jorka ili nekog drugog megalopolisa u kojima zivot (u smislu zabave) zapravo pocinje u vreme kad se u tim svajcarskim selima zavrsava. To ne znaci da je Nju Jork u domenu etike i postovanja drugog nazadniji urbanitet od tog sela, samo znaci da na raznim nivoima urbaniteta postoje razna pravila ponasanja koja generise priroda tog urbaniteta. Kvaka je u tome sto na svetu postoje i Nju Jork i svajcarska sela, sto omogucava da sebi obezbedis izbor u tome kako ces da zivis. Malo je preambiciozno odseliti se iz svajcarskog sela u Nju Jork, radi sve onoga sto Nju Jork objektivno pruza u kvalitetu zivota, a onda traziti da on bude uredjen na nacin na koji je to selo uredjeno. Zivot u sasvim razlicitim zajednicama podrazumeva prihvatanje sasvim razlicitih stvari.
Joj ma nije selo, naravno nijedan svajcarski grad ne mozes porediti sa New York-om ali sa Beogradom mozda i mozes, barem po velicini ako ne po nacinu zivota. A Beograd jeste nekakva balkanska metropola i nazovi centar ludog nocnog zivota, pa da se uslovno slozimo :D Samo sto Novobeogradjani vecinom nemaju mogucnosti da se odsele u Hamptons :( Edited by Leia
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Nisi u pravu. Aj za tushiranje mozda je tako u CH. A kako je u Norveshkoj u vezi buke? Kako je u Oslu?Tamo su nekada bili u kafanama neki aparati sto mere buku pa ako je iznad 90 onda se upalke neke svetiljke.Buka je strava i uzas i ne moze tolerancija da se opravdava sa multi-kulti drustvom.Buka ubija,nehumano je ziveti ,a da si 24 sata izlozen nekakvim uzasnim decibilima.Ne verujem ni da je u Njujorku to tek tako da neko pored tebe u stanu moze od 22.00 h uvece da pocne saudaranjem u bubnjeve.
U Oslu sam se tusirao posle 22 h bezbroj puta i jos me nijednom zbog toga nisu izbacili iz hotela. Bubnjeve nisam svirao niti bi mi palo na pamet, zato sto znam koliku buku prave iako ne znam da ih sviram. Postoje razliciti nivoi tolerancije na razlicitu buku svuda na svetu, samo sto je tolerancija razlicita u zavisnosti od toga gde zivis. Ne mozes da napravis stan na Terazijama i da kukas kako je velika guzva i kako su bucna kola. Zapravo, mozes ali je besmisleno, sve dok postoje Senjaci, Vidikovci i Visnjicke Banje gde mozes da zivis bez te buke.Sve dok se stvari postavljaju u relaciji "ovde je zabranjeno cak i tusiranje - onde pici buka sa splavova" mi ovde uopste ne govorimo o buci nego o kapricu. Koji bi zabranio i splavove i tusiranje bez neke velike potrebe, i to u visemilionskom gradu. To nisu relacije cijim sravnjivanjem se nesto moze pametno uraditi.
Link to comment
Zapravo, mozes ali je besmisleno, sve dok postoje Senjaci, Vidikovci i Visnjicke Banje gde mozes da zivis bez te buke.Sve dok se stvari postavljaju u relaciji "ovde je zabranjeno cak i tusiranje - onde pici buka sa splavova" mi ovde uopste ne govorimo o buci nego o kapricu.
Ok mozda je Beograd u tom smislu specifican, da i mnogi koji nikad ne bi ni zeleli tu da zive jednostavno moraju jer je ostatak Srbije mrtvo moreu kom ne mozes naci nikakav pristojan posao. Cuj tusiranje - to sam navela kao sustu suprotnost milionima decibela koje u Bg moraju da trpe stanovnici stambenih naselja (Nbg nije centar, ipak).
Link to comment
Ok, po tvom misljenju znaci tip argumentacije je zamena teza (?). Moguce, ali meni to deluje kao pokusaj da se neki problem resi tako sto ce seprosto preseci, jer je drzavi tako jednostavnije. Jedan tip ponasanja koji je oznacen kao stetan za zdravlje nacije treba suzbiti (ipak se drzim tog pusenja) i umesto da se traze kompromisi uvodi se zabrana. Podela prostora zahteva logistiku, osmisljavanje strategije, kontrolu sprovedenog, jednom recju - trosenje para.Cijih para? Tvojih, mojih (da sam tamo) izmedju ostalog. Ti kao pusac bi imao interesa za ovu akciju, mozda i ja kao relativno tolerantni nepusac, mnogi i ne bi, i jedni i drugi i treci i cetvrti, iz ovih ili onih razloga. I onda se tu pojavi drzava koja kao vaspitacica kad se deca posvadjaju oko igracke lepo je uzme oboma i mirna je, moze da sedne s koleginicom i zapali jednu :D Mislim da se ovako suptilnom argumentacijom kakvu nam izlazes pre bave filozofi i da drzavi pripisuju mnogo vise kredita nego sto zasluzuje,kad je u pitanju bilo kakva strategija za nametanje neceg sto se oznaci kao opste dobro.Sad moguce je da se ovaj princip pokusava primeniti i na neke oblike ponasanja koji fakticki nikog ne ugrozavaju, jel imas neki konkretan primer?Bilo mi je nekako tuzno videti onaj natpis Senza divertimento (nesto kao - Bez zabave, molim!) u Italiji, bez obzira sto ima smisla upozoriti narod dane divlja na ulici, opet mi je bilo nekako depresivno, kao da je poruka odozgo da je ispoljavanje emocija nesto sto automatski ugrozava nekog drugog.I to jos u Italiji, ej! Dok mi je bilo bas simpaticno na jednom balkonu u Barceloni, ispisano rukom "Aqui vive il hente!!" ("Ovde zive ljudi!!") ne bi li valjda pokusali da umilostive posetioce obliznjeg kafica. Da li je to tako zbog urodjene alergije na poruke od autoriteta, sta da kazem, vrlo verovatno :D Joj ma nije selo, naravno nijedan svajcarski grad ne mozes porediti sa New York-om ali sa Beogradom mozda i mozes, barem po velicini ako ne po nacinu zivota. A Beograd jeste nekakva balkanska metropola i nazovi centar ludog nocnog zivota, pa da se uslovno slozimo :D Samo sto Novobeogradjani vecinom nemaju mogucnosti da se odsele u Hamptons :(
I meni. Zato se i bunim. Drzava nesto oznaci kao opste dobro, drzava pokusava prisilom da to opste dobro ucini opstim, drzava pravi strategiju kako da to ucini i drzava to radi tako kako je njoj najjednostavnije. Hvala ali, ne hvala. Jesam li ja to sinoc zaspao u Beogradu a probudio se na zivotinjskoj farmi? Ovaj primer je sasvim dovoljan za uspostavljanje principa na oblike ponasanja koji nikog ne ugrozavaju. Sto puta sam do sada napisao da nemam nista protiv da u javnim prostorima u kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da dele prostor, nepusaci treba da imaju prvenstvo. Ono sto mi smeta je sto drzava nasilno remeti pravo privatnih vlasnika prostora koji sluze u odredjene javne svrhe da taj prostor uredjuju kako zele a da to ne ugrozava nikog van tog prostora niti onoga ko u taj prostor svojevoljno ulazi i u njemu provodi odredjeno vreme. Jedna nalepnica na vratima kafica koja ima sadrzaj "ovde je pusenje dozvoljeno" sasvim bi lepo obavila stvar.Ni finansijski argument ne pije vodu. Niko ne trazi da drzava finansira one koji unutar svog sopstvenog prostora taj prostor uredjuju kako zele. Ne finansira to ni sad pa nece finansirati ni ubuduce.
Link to comment
Ok mozda je Beograd u tom smislu specifican, da i mnogi koji nikad ne bi ni zeleli tu da zive jednostavno moraju jer je ostatak Srbije mrtvo moreu kom ne mozes naci nikakav pristojan posao. Cuj tusiranje - to sam navela kao sustu suprotnost milionima decibela koje u Bg moraju da trpe stanovnici stambenih naselja (Nbg nije centar, ipak).
Jasno je meni od pocetka da si to navela kao suste suprotnosti i to je OK. Problem je u tome sto izmedju tih sustih suprotnosti postoji ogroman prostor u kojem se razlicite sredine krecu u okviru svojih potreba. Potpuno je besmisleno ukinuti tusiranje posle 22 h u gradu u kojem, recimo, nekoliko hiljada ljudi radi trecu smenu ili izlazi u grad u 23 h. To moze u nekom Bad Trtingenu gde ljudi idu da spavaju u tih nesrecnih 22 h. Isto tako je besmisleno lupati po bubnjevima u ponoc u stambenom naselju u Buenos Airesu ili Londonu, samo zato sto su u pitanju visemilionski gradovi. To se regulise zakonima i pravilima koji su adekvatni sredini za koju se donose.
Link to comment
I meni. Zato se i bunim. Drzava nesto oznaci kao opste dobro, drzava pokusava prisilom da to opste dobro ucini opstim, drzava pravi strategiju kako da to ucini i drzava to radi tako kako je njoj najjednostavnije. Hvala ali, ne hvala. Jesam li ja to sinoc zaspao u Beogradu a probudio se na zivotinjskoj farmi? Ovaj primer je sasvim dovoljan za uspostavljanje principa na oblike ponasanja koji nikog ne ugrozavaju. Sto puta sam do sada napisao da nemam nista protiv da u javnim prostorima u kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da dele prostor, nepusaci treba da imaju prvenstvo. Ono sto mi smeta je sto drzava nasilno remeti pravo privatnih vlasnika prostora koji sluze u odredjene javne svrhe da taj prostor uredjuju kako zele a da to ne ugrozava nikog van tog prostora niti onoga ko u taj prostor svojevoljno ulazi i u njemu provodi odredjeno vreme. Jedna nalepnica na vratima kafica koja ima sadrzaj "ovde je pusenje dozvoljeno" sasvim bi lepo obavila stvar.Ni finansijski argument ne pije vodu. Niko ne trazi da drzava finansira one koji unutar svog sopstvenog prostora taj prostor uredjuju kako zele. Ne finansira to ni sad pa nece finansirati ni ubuduce.
Opet da te pitam, imas li neki konkretan primer osim ovog o kom diskutujemo? Da vidim sa cime se zabrana pusenja poredi, da se opet ne zapletemo u apstrakcije.Uzivanje u duvanu uopste nije niti ce biti ilegalno, najgore sto moze da se desi je da postane drustveno neprihvatljivo, frowned upon. I ograniceno na neki nacin, da nikom ne smeta. Vec sam objasnjavala unedogled cool.gif zasto mislim da nijedan vlasnik kafica ne bi samoinicijativno zalepio "No smoking" na vrata,tako da sto se ovoga tice - let's agree to disagree.Sigurna sam da ce i nasi u krajnjoj liniji pootvarati nesto kao sto su ti pusacki klubovi u Nemackoj, ako nista treba i nasi tajkuni negde da popuse tompus ;)
Link to comment
Jasno je meni od pocetka da si to navela kao suste suprotnosti i to je OK. Problem je u tome sto izmedju tih sustih suprotnosti postoji ogroman prostor u kojem se razlicite sredine krecu u okviru svojih potreba. Potpuno je besmisleno ukinuti tusiranje posle 22 h u gradu u kojem, recimo, nekoliko hiljada ljudi radi trecu smenu ili izlazi u grad u 23 h. To moze u nekom Bad Trtingenu gde ljudi idu da spavaju u tih nesrecnih 22 h. Isto tako je besmisleno lupati po bubnjevima u ponoc u stambenom naselju u Buenos Airesu ili Londonu, samo zato sto su u pitanju visemilionski gradovi. To se regulise zakonima i pravilima koji su adekvatni sredini za koju se donose.
Da ne sirim temu globalno, ali zar stvarno nikad nisi cuo da se neko zali na buku u Beogradu, u stambenim naseljima?I koliko ta zalba ima efekta?Kakvi crni zakoni, pa sva je verovatnoca da je vlasnik kafica u dilu s lokalnom milicijom.Barem jedan takav primer znam i licno :ph34r: I tu se stvarno nadjes pred dilemom - ili nervi ili selidba, sto i nije neki izbor, moras priznati.
Link to comment
Opet da te pitam, imas li neki konkretan primer osim ovog o kom diskutujemo? Da vidim sa cime se zabrana pusenja poredi, da se opet ne zapletemo u apstrakcije.Uzivanje u duvanu uopste nije niti ce biti ilegalno, najgore sto moze da se desi je da postane drustveno neprihvatljivo, frowned upon. I ograniceno na neki nacin, da nikom ne smeta. Vec sam objasnjavala unedogled cool.gif zasto mislim da nijedan vlasnik kafica ne bi samoinicijativno zalepio "No smoking" na vrata,tako da sto se ovoga tice - let's agree to disagree.Sigurna sam da ce i nasi u krajnjoj liniji pootvarati nesto kao sto su ti pusacki klubovi u Nemackoj, ako nista treba i nasi tajkuni negde da popuse tompus ;)
Nema potrebe da unosim bilo kakav drugi primer. Bar je istorija ugrozavanja drugih sa idiotskim izgovorima bogata i dugacka. Rekao sam da i na ovom primeru ja vidim ono sto vidim, a sto sam napisao u mnogo postova, tako da se necu ponavljati. :lol: Za mene je ovo principijelna diskusija za i protiv zabrane a ne diskusija o spekulacijama sta ce biti kad se desi. Tu zaista mozemo u nedogled. Nemam apsolutno nikakvu kritiku na tvoje stavove o tome sta i gde treba da bude dozvoljeno a sta ne, samo sam uveren da ce se moji i tvoji stavovi jako malo vaziti kad se neke stvari budu zabranjivale. Politicari i pravnici nemaju mnogo maste a jos manje imaju sposobnosti da kreativnost i razumnost stave u prvi plan umesto papira i trulih kompromisa.
Da ne sirim temu globalno, ali zar stvarno nikad nisi cuo da se neko zali na buku u Beogradu, u stambenim naseljima?I koliko ta zalba ima efekta?Kakvi crni zakoni, pa sva je verovatnoca da je vlasnik kafica u dilu s lokalnom milicijom.Barem jedan takav primer znam i licno :ph34r: I tu se stvarno nadjes pred dilemom - ili nervi ili selidba, sto i nije neki izbor, moras priznati.
Cuo sam da se bune i slusam to redovno. Neki argumenti stoje, neki ne. Nije stvar uopste o tome. Ono u cemu jeste stvar u vecini slucajeva pokusacu da ilustrujem jednom hipotetickom situacijom:Stanovi na NBG su otprilike duplo skuplji nego, recimo, u Visnjickoj Banji. Moje je misljenje da nije tolika razlika u kvalitetu zivota ali tako je kako je. Sad, sednes sa nekim bundzijom sa NBG-a i on krene da ti se zali kako je na NBG-u neizdrzivo ziveti jer stalno drndaju autobusi i tramvaji, pijaca je blizu pa je prljavo i bucno, skola je blizu pa mu klinci zapisavaju ulaz, kafici su blizu i od buke ne moze da se zivi. Ti mu predlozis preseljenje u Visnjicku Banju. Miran kraj, dosta zelenila, fina infrastruktura, a o razlici u ceni kvadrata i mogucnosti da se na tome zaradi, bilo lova ili broj kvadrata, da i ne pricam. Obicno te pogleda kao poslednjeg idiota i kaze - "jesi ti normalan, ja da se selim sa voljenog NBG-a gde sam navikao da zivim, gde imam super prevoz, gde mi je pijaca ispred zgrade, gde klinci mogu da mi idu u skolu a ja da ih gledam sa terase kako u nju ulaze, gde ima da se izadje i popije pice, sta cu ja, do Boga miloga u tamo nekoj Visnjickoj Banji". Ako sravnis ovo boldovano dobijes pravi razlog Bune protiv Bukahija. Ne smetaju njemu sve te stvari, njemu smetaju te stvari onda kad ih ne koristi. Kad ih koristi nema nista protiv njih. I on bi sad da te stvari izgledaju tacno onako kako njemu odgovaraju, tacno tada kad mu odgovaraju. E pa, jebi ga, nece da moze. Niko od nas ovde ne zivi sam. I meni ponekad kad mi je otvoren prozor smeta buka sa jednog od onih nesrecnih splavova kod Brankovog mosta (valjda se zvuk prenosi preko vode, sta li) ali kad pomislim da se tamo par hiljada klinaca lepo zabavlja u tom trenutku lepo se okrenem na drugu stranu i zaspem. Ako mi ikada bude smetalo vise nego sto mogu da podnesem prodacu ovu gajbu i otici cu u Grocku da zivim i da gajim jabuke. :lol: To je cena zivota u centru grada i ja je potpuno svesno placam.Naravno, ovo ne vazi za slucajeve korupcije i zloupotrebe kakav si navela u svom postu. Neka mera mora da postoji i to se regulise raznim pravilima. Ali moj je utisak da je 90% te kuknjave o tome kako je nemoguce ziveti zbog X ili Y cisto licemerje i lbunapurlbunaizam. To je, po mom shvatanju, posledica repova tradicionalnog ponasanja u kojima je "selo moje lepse od Pariza" i u kojem se javni prostor dozivljava kao sopstveni dnevni boravak koji, pri tom, ne mora da se cisti i da se o njemu vodi racuna.
Link to comment
Politicari i pravnici nemaju mnogo maste a jos manje imaju sposobnosti da kreativnost i razumnost stave u prvi plan umesto papira i trulih kompromisa.
Nemaju ni u daleko naprednijim drzavama, ali opet bolje da nasi prepisu to sto negde koliko toliko funkcionise nego da se prepustimo njihovoj kreativnosti.
Ali moj je utisak da je 90% te kuknjave o tome kako je nemoguce ziveti zbog X ili Y cisto licemerje i lbunapurlbunaizam. To je, po mom shvatanju, posledica repova tradicionalnog ponasanja u kojima je "selo moje lepse od Pariza" i u kojem se javni prostor dozivljava kao sopstveni dnevni boravak koji, pri tom, ne mora da se cisti i da se o njemu vodi racuna.
Moguce da ima i toga, prvo nije valjalo sto je Novi Beograd samo spavaonica, a kad je poceo da se pretvara u grad ni to ne valja.Verovatno zato sto se sve to desilo nekako naglo i nekontrolisano, kao sto smo iz ususkanog soc samoupravljanja upali u totalni haosnazovi tranzicije i opstu otimacinu. Naravno treba uvesti neka pravila, ali ce to ici malo teze posto je vec dugo na snazi samo zakon jaceg.Al ajd, budimo optimisti :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
U Hrvatskoj će se opet pušiti u kafićimaAutor: FoNet | Foto:Reuters | 27.08.2009. - 09:02 Svi lokali i restorani u Hrvatskoj manji od 50 kvadratnih metara ponovno će biti puni dima cigareta, a oni veći kvadrature biće podeljeni na prostor za pušače i prostor za nepušače. Manji lokali moraće da ispune posebne tehničke uslove ventilacije, ali može se reći da će za desetak dana zakon o nepušenju u zatvorenim prostorijama biti ukinut, piše "Jutarnji list". Iako je pompozno najavljen, a na snagu je stupio 5. juna, čini se da će zakon kao takav jedva preživjeti tri meseca. Prave gubitke ugostitelji zapravo neće ni osetiti zbog ljetne sezone, a po svemu sudeći do zahlađenja će se zakon izmeniti. Ministar zdravstva i socijalne zaštite nije precizirao izmene, ali je rekao da se na tome intenzivno radi i da traju pregovori s ugostiteljima. Krajem ove ili početkom sledeće nedelje dogovori će biti okončani, a izmena zakona potom će brzo uslediti.
:s_w:
Link to comment
:s_w:
Hrvati kopiraju Bavarce, po sistemu Danke Deutchland. :lol: Procitao sam negde da su i u Bavarskoj resili da malo prikoce po ovom pitanju. Kao sto to obicno biva, u pametnim zemljama ce histeriju brzo zameniti pametna resenja koja ce zadovoljiti i normalne pusace i normalne nepusace.
Link to comment
Manji lokali moraće da ispune posebne tehničke uslove ventilacije.
Da ovo postoji kod nas ja se ne bih bunio protiv pušenja. Edited by salerokada
Link to comment
Da ovo postoji kod nas ja se ne bih bunio protiv pušenja.
Samo se nadam da se u inostranstvu ne bune protiv pušenja, da bi se ti i dalje ovde bunio...
Link to comment
Da ovo postoji kod nas ja se ne bih bunio protiv pušenja.
pa bilo bi dobro da lokali imaju dobar sistem ventilacije bez obzira da li je u njima zabranjeno pusenje ili ne :)
Link to comment
Samo se nadam da se u inostranstvu ne bune protiv pušenja, da bi se ti i dalje ovde bunio...
?? Hoćeš da kažeš kako sam ja pozer?Enivej, sinoć sam otišao na utakmicu a potom na koncert. Oba događaja su bila na otvorenom ali sam se ja svejedno ugušio od dima i kada sam došao kući odelo je moralo na pranje.Dakle ni bolja provetrenost nije spas od smrada.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...