Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Postoje u teoriji, da, ali poenta je da uvek mogu da budem kažnjen, da postoji pokriće u zakonu.Samo je stvar raspoloženja organa.Zakonodavac, znači, hoće da pušačima usadi osećaj krivice, da se prilikom svakog hvatanja za upaljač bojažljivo osvrću oko sebe, da se štrecaju kad čuju pištaljku, dok ne postane 1 Pavlovljev Refleks, pa da počnem da se tako osećam i na svojoj terasi, sobi...To je onaj invisible touch koji treba postepeno da koriguje svest šta je to društveno prihvatljivo ponašanje, jel'?Samo što sam ja protiv takvih indirektnih uticaja na moju svest. Već je pokušano devedesetih sa političkim mišljenjem, i alergičan sam na to.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Nema u mom izvorniku. A mozda je to jedna od onih stvari, kao i djubrenje sokaka, kojeprosto nikom i ne pada na pamet da radi. Secam se da mi je jednom neka baba u prodavnici pantomimom objasnjavala da kad popijem sok koji sam kupila flasu bacim u djubre. Cula valjda da pricam neki tamo varvarski jezik sa saucesnikom pa ko veli sto je sigurno sigurno je :D
Ma bacaju ljudi i ovde sve ii svahsta na sokake.Nego funkcionishu ti komunalci,skupljaju artije,smece.Flashe vishe niko ne baca ,jer morash da placash 15-20 centi kad kupish pivo ili kolu u flashi. U svakom supermarketu su sada automatigde ubacujesh te flashe pa ti refundiraju tih 20 centi.Ma bre maznjavaju to i za konzerve, cak i za jogurte u nekim teglicama.Nije to tako loshe, stvarno vishe nema flasha i plastike po travnjacima i ulicama.
Link to comment
na bus stanici smesh da pushish. A recu cu josh ensto. Na ovom zapadu ( tu mislim na Nemacku i Francusku) uopste i nemapolicije koja hoda po sokacima. Bilo to nekada, sada ne postoji. Pa ne mislish da ce neko da ihplaca da kaznjavaju ljude koji pljuju po ulici ,ili pushe ili bacaju papir?Mozda u Rusiji to postoji, ali ovde vishe ne.
a pa ne smes da pushish u pokrivenom delu stanice gradskog prevoza iako je formalno napolju. barem stoji tako u minhenu. ali ljudi svejedno pushe. ;)ako mislis na medjudrzavne autobuske stanice onda smesh. doduse, medjunarodna autobuska stanicu u frankfurtu je i tako i tako skroz na otvorenom.
Link to comment
Kazu postoje kazne, u teoriji.25€ pa navise, otpaci razvrstani po kategorijama kao sto i dolikuje.To tako u amazing Dusseldorfu :D
o pa to se sprovodi u nemackoj itekako. ne radi to policija vec neki gradski inspektori koji su na ulici i hvataju bacache smeca. sto je sasvim u redu jer ovde na svakom cosku imas neku korpu za otpake i zaista nema smisla da se baci pored, a ne kao sto sam ja pre 5-6 godina u beogradu kupio neki burek na stajgi, i onda sam nosio masan papir skroz do slavije jer nije bilo ni jedne jedine korpe.
Link to comment
Opušak, naravno, ide u kantu.A dim, valjda, gore.(glede poređenja sa bacanjem đubreta)
Narochito u tu kantu gde je i papir.Pa onda " gori vatra" :lol: Obicno svi misle da je ovde u Nemackoj sve sterilno,neki likovi iz policije samoiza coska gledaju ko pushi, jede ili sta znam vec radi na ulici ne bi li ga corkirali.Nije tako. I ulicu prelazish gde ti i kada i kako ti se nadigne,pushish u sred i na sred peshacke zone,otpatke zaista ljudi bacaju gde stignu, ali funkcionishu ti komunalci pa skupljaju.Sve se to uzasno placa ( u mesecnom obracunu za moj "infostan" , stavka "djubre" je 80 evra mesecno).Tu nije uracunato djubre po ulicama, nego ovi kontejneri koji imaju veze samo sa mojom zgradom.
Link to comment
Nije tako. I ulicu prelazish gde ti i kada i kako ti se nadigne,pushish u sred i na sred peshacke zone,
Bogami meni se desilo da je jedan civil vikao za mnom da pazim i kako to prelazim gde mi dune.A ulica prazna. Mozda da prihvatimo mogucnost da ni svi Nemci nisu isti :unsure: :D
otpatke zaista ljudi bacaju gde stignu, ali funkcionishu ti komunalci pa skupljaju.
o pa to se sprovodi u nemackoj itekako. ne radi to policija vec neki gradski inspektori koji su na ulici i hvataju bacache smeca.
Ros, Teja, dogovorite se :P
Link to comment
Narochito u tu kantu gde je i papir.Pa onda " gori vatra" :lol: Obicno svi misle da je ovde u Nemackoj sve sterilno,neki likovi iz policije samoiza coska gledaju ko pushi, jede ili sta znam vec radi na ulici ne bi li ga corkirali.Nije tako. I ulicu prelazish gde ti i kada i kako ti se nadigne,pushish u sred i na sred peshacke zone,otpatke zaista ljudi bacaju gde stignu, ali funkcionishu ti komunalci pa skupljaju.Sve se to uzasno placa ( u mesecnom obracunu za moj "infostan" , stavka "djubre" je 80 evra mesecno).Tu nije uracunato djubre po ulicama, nego ovi kontejneri koji imaju veze samo sa mojom zgradom.
Smislili pametni ljudi na stanicama (Bgd) one kante sa metalnim delom gde može lepo da se ugasi :)
Link to comment
Bogami meni se desilo da je jedan civil vikao za mnom da pazim i kako to prelazim gde mi dune.A ulica prazna. Mozda da prihvatimo mogucnost da ni svi Nemci nisu isti :unsure: :D Ros, Teja, dogovorite se :P
Ros i ja, za razliku od tebe, zivimo u federalnoj drzavi ( skoro pa ko Amerika).Zaista je tako da kod njega u Minhenu vaze drugi propisi, al i zakoni, nego kod mene u Frankfurtu.Nego,nije se on bash dobro "odrazio" jer je pominjao metro, a bile neke bus stanice u prichi , one obicneulicarske.Metro je zatvoren prostor i nema pushenja, a i kod mene spartaju tu neki likovi kao bodigardi kao zapisuju ko sta, ali nema stvarno modaliteta da te neko kazni zato sto pushis na ulici,pa neka je autobuska ili tramvajska stanica,ili recimo ulaz u bolnicu. (ovih dana idem na neka sranjau bolnicu i ipsred ulaza su klupe i pepeljare da bi bolesnici pushili).Negde procitah da je pushenje i dan danas dozvoljeno i u bolnicama, al treba da dokazesh da sina neki nachin poremechen i da ne mozeh bez cigareta.
Link to comment
Ros i ja, za razliku od tebe, zivimo u federalnoj drzavi ( skoro pa ko Amerika).Zaista je tako da kod njega u Minhenu vaze drugi propisi, al i zakoni, nego kod mene u Frankfurtu.Nego,nije se on bash dobro "odrazio" jer je pominjao metro, a bile neke bus stanice u prichi , one obicneulicarske.Metro je zatvoren prostor i nema pushenja, a i kod mene spartaju tu neki likovi kao bodigardi kao zapisuju ko sta, ali nema stvarno modaliteta da te neko kazni zato sto pushis na ulici,pa neka je autobuska ili tramvajska stanica,ili recimo ulaz u bolnicu. (ovih dana idem na neka sranjau bolnicu i ipsred ulaza su klupe i pepeljare da bi bolesnici pushili).Negde procitah da je pushenje i dan danas dozvoljeno i u bolnicama, al treba da dokazesh da sina neki nachin poremechen i da ne mozeh bez cigareta.
ja sam u frankfurtu, na konstablerwache, nekoliko puta video da tip iz komunalne sluzbe naplacuje ljudima kaznu zbog bacenog otpatka, a jedan kolega iz bivse firme je jedva uspeo da se izvuce zbog bacene kutije od cigareta. i otkad si ti to iz frankfurta? :P ;)naravno, u metrou nema pusenja, ali sam ja napomenuo da pisem o pokrivenom delu bus stanice koji je formalno napolju misleci na:wartehalle_offenburg.jpg
Link to comment

Ma i da ne vaze razliciti zakoni nije valjda naucna fantastika videti da se ljudi ne pridrzavaju tog zakona ko pijan plota.Svasta, kao da u svakom velikom gradu nema da je tu i tamo malo podjubreno, i sta sad.Nego su mi uvek smesni ti stereotipi, a pogotovo izvlacenje zakljucaka gledajuci samo svoju ulicu.I kad je bacanje djubreta a i pusenje u pitanju, sigurno ni kod nas to nece funkcionisati kao svajcarski satmakar kakvi drakonski zakoni bili doneti. Ali daj da se ucini bar neki pomak, da se neka opsta slika bar malo popravi.A ova ion-ova paranoja, stvarno ne znam sta da kazem. Mislila sam da smo se pre nekoliko strana dogovorili da je malo preterano stavljati u isti kos zabranu pusenja i genocid :ph34r:

Link to comment
naravno, u metrou nema pusenja, ali sam...
...se ja jednom izvukla da ne platim kaznu zbog svercovanja, to jest mog zaboravnog saputnika kom nije palo na pamet da overi nedeljnu kartu.I fought the law and the law lost :s_p:
Link to comment
ja sam u frankfurtu, na konstablerwache, nekoliko puta video da tip iz komunalne sluzbe naplacuje ljudima kaznu zbog bacenog otpatka, a jedan kolega iz bivse firme je jedva uspeo da se izvuce zbog bacene kutije od cigareta. i otkad si ti to iz frankfurta? :P ;) naravno, u metrou nema pusenja, ali sam ja napomenuo da pisem o pokrivenom delu bus stanice koji je formalno napolju misleci na:wartehalle_offenburg.jpg
Ne postoji komunalna sluzba koja maznjava kazne.Ni kod tebe u Minhenu ni kod mene u Bad Homburgu.Postoji nesto kao zandarmerija ( al opet ne tako opasna i mislim da nisunaoruzani) ili ti Ordnungspolizei. Oni nisu komunalci. njihov sef je nemacki Dacic. Oni ti drmaju i dozvole boravka, ali i kazne zaparkiranje , al opet ne ako brzo vozish na autobanu.Za to je nadlezna i prava policija.Ali za dozvolu boravka opet oni.Pazi, to sto pricash da ljudi ne smeju da pushe na stanicama , na ulici, i samznash da nema bash mnogo veze s mozgom. Pa josh u Minhenu.Mislim, ja kada nesto tvrdim,obicno imam pri ruci i neke informacije da su na primer nekoguvanjali, on platio kaznu ili se bunio pred Ustavnim Sudom.Ovako, sve ispada rekla,kazala.
Link to comment
Ne postoji komunalna sluzba koja maznjava kazne.Ni kod tebe u Minhenu ni kod mene u Bad Homburgu.Postoji nesto kao zandarmerija ( al opet ne tako opasna i mislim da nisunaoruzani) ili ti Ordnungspolizei. Oni nisu komunalci. njihov sef je nemacki Dacic. Oni ti drmaju i dozvole boravka, ali i kazne zaparkiranje , al opet ne ako brzo vozish na autobanu.Za to je nadlezna i prava policija.Ali za dozvolu boravka opet oni.Pazi, to sto pricash da ljudi ne smeju da pushe na stanicama , na ulici, i samznash da nema bash mnogo veze s mozgom. Pa josh u Minhenu.Mislim, ja kada nesto tvrdim,obicno imam pri ruci i neke informacije da su na primer nekoguvanjali, on platio kaznu ili se bunio pred Ustavnim Sudom.Ovako, sve ispada rekla,kazala.
no, dobro, zovu se ordnungspolizei. egal.mada, ovi u frankfurtu mislim da nemaju uniforme kao oni sto naplacuju nepravilno parkiranje.stoji da kaznjavaju.u krajnjoj liniji, testiraj pa ces videti. ;)ili procitaj ovo:http://www.berliner-woche.de/Der-harte-All...trei.338.0.htmlna minhenskim stanicama stoji poruka da se ne pusi u pokrivenom delu. kad mi se digitalac vrati za zenom iz srbije uslikacu i postaviti ovde.
Link to comment
Zakonodavac, znači, hoće da pušačima usadi osećaj krivice, da se prilikom svakog hvatanja za upaljač bojažljivo osvrću oko sebe, da se štrecaju kad čuju pištaljku, dok ne postane 1 Pavlovljev Refleks, pa da počnem da se tako osećam i na svojoj terasi, sobi...To je onaj invisible touch koji treba postepeno da koriguje svest šta je to društveno prihvatljivo ponašanje, jel'?Samo što sam ja protiv takvih indirektnih uticaja na moju svest. Već je pokušano devedesetih sa političkim mišljenjem, i alergičan sam na to.
Ne toliko krivice koliko ponizenja. Jedna od najstarijih i najpouzdanijih strategija sirenja rasizma je usadjivanje obicnom svetu ideje o svojoj sopstvenoj nadmoci kako bi se ideja unizavanja Drugog lakse primila u drustvu kao "objektivizirana" verzija subjektivnog nasilja. U savremenom svetu ove post-politicke biopolitike ovo se izvodi kroz aspekt politike straha koja zagovara inkluzivnost kao uklanjanje motiva za strah od nasilja Drugog. Jednostavnije receno, nateraj Drugog da ne bude Drugi, to jest da bude kao ti i nemas problem. Da citiram jednog pametnog coveka koji je u tri recenice sabrao svu "argumentaciju" vecine nepusaca na ovom topiku:"Danasnja liberalna tolerancija spram drugih, postovanje drugosti i otvorenost prema njemu suprostavljeni su opsesivnom strahu od napastvovanja. Ukratko, Drugi je sasvim u redu, sve dok njegova prisutnost nije nametljiva, sve dok taj Drugi nije uistinu drugi... Moja duznost da budem tolerantan prema Drugom znaci da mu se ne smem suvise pribliziti i prodreti u njegov prostor. Drugim recima, moram postovati njegovu netoleranciju spram moje preterane bliskosti. Sredisnje ljudsko pravo u drustvu kasnog kapitalizma u sve vecoj meri postaje pravo da se ne bude uznemiravan, dakle pravo da se ostane na sigurnoj distanci od drugih." Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...