Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Voleo bih da vidim gde sam rekao/napisao da treba zabraniti sva pušačka mesta.
Koliko je shvatam, ti si protiv ideje da postoje javna mesta gde će biti dozvoljeno pušenje. Zato si valjda i otvorio temu.Za koje javno "pušačko" mesto se ti slažeš da opstane?
Link to comment
Koliko je shvatam, ti si protiv ideje da postoje javna mesta gde će biti dozvoljeno pušenje. Zato si valjda i otvorio temu.Za koje javno "pušačko" mesto se ti slažeš da opstane?
Zabrana pushenja znachi da ne smesh nigde da pushish, izuzev na ulici .Nema nikakvih kompromisa u smislu da ce postojati bircuzi u kojima je dozvoljeno,a opet neki gde je zabranjeno.Zanimljivo je za mene bilo ponashanje nemackoih pushacha kada je zabrana pre skoro dve godinei zvanicno stupila na snagu. Istovremeno je ta zabrana postala zakon i u Francuskoj iliItaliji,Spaninij. Jedino su Nemci pokusavali da nadju neku "rupu" i vishe od godinu danabio je princip da se bircuz,kafe,restoran,poslastichara podeli na dva dela, pregradi staklom( ili ako ima i sprat, onda se u prizemlju ne pushi na spratu da), ali su ovi iz Brisela bilirigorozni i sve to zabranili.U Francuskoj i Italiji je od danas na sutra to primljeno tako mirno,kao da je od uvek bilo tako.Sada se u Nemackoj osnivaju klubovi ( registruje se neki bircuz kao klub) koji su kao zatvorenogtipa i sme da se pushi. Svako moze da postane clan, ali mora ima clansku kartu ;)
Link to comment
Sada se u Nemackoj osnivaju klubovi ( registruje se neki bircuz kao klub) koji su kao zatvorenogtipa i sme da se pushi. Svako moze da postane clan, ali mora ima clansku kartu ;)
usudio bih se reci da je vecina malih barova po minhenu postala pusacki klub.one sto bi rekle svabe: kneipe um die ecke.a u bastama svih restorana vidim da se purnja bez problema.
Link to comment
Zabrana pushenja znachi da ne smesh nigde da pushish, izuzev na ulici .Nema nikakvih kompromisa u smislu da ce postojati bircuzi u kojima je dozvoljeno,a opet neki gde je zabranjeno.Zanimljivo je za mene bilo ponashanje nemackoih pushacha kada je zabrana pre skoro dve godinei zvanicno stupila na snagu. Istovremeno je ta zabrana postala zakon i u Francuskoj iliItaliji,Spaninij. Jedino su Nemci pokusavali da nadju neku "rupu" i vishe od godinu danabio je princip da se bircuz,kafe,restoran,poslastichara podeli na dva dela, pregradi staklom( ili ako ima i sprat, onda se u prizemlju ne pushi na spratu da), ali su ovi iz Brisela bilirigorozni i sve to zabranili.U Francuskoj i Italiji je od danas na sutra to primljeno tako mirno,kao da je od uvek bilo tako.Sada se u Nemackoj osnivaju klubovi ( registruje se neki bircuz kao klub) koji su kao zatvorenogtipa i sme da se pushi. Svako moze da postane clan, ali mora ima clansku kartu ;)
Zabrana pušenja na javnom mestu znači da ne smeš (t.j. ne smem ;) ) ni na ulici.Što se tiče Nemačke, odlična ideja koja bi mogla i kod nas da se primeni.
Link to comment
Zabrana pušenja na javnom mestu znači da ne smeš (t.j. ne smem ;) ) ni na ulici.Što se tiče Nemačke, odlična ideja koja bi mogla i kod nas da se primeni.
Odlichna. Inache, svaki pelcer koji donesesh iz Nemachke se u Srbiji primi sa ogromnim uspehom.I da, tema je bash ta, da li dozvoliti malim prostorima za zabavu koja ne mogu fizichki da se podele na nepushachka i pushachka da imaju mogucnost izbora. Edited by cedo
Link to comment

s tim da u nemackoj to nije bas jednostavno sa tim klubovima. vlasnik lokala mora da preregistruje lokal sa javnog ugostiteljskog objekta na privatni klub gde mogu boraviti samo verifikovani clanovi. u minhenu ima 800 takvih klubova do sad.

Link to comment
s tim da u nemackoj to nije bas jednostavno sa tim klubovima. vlasnik lokala mora da preregistruje lokal sa javnog ugostiteljskog objekta na privatni klub gde mogu boraviti samo verifikovani clanovi. u minhenu ima 800 takvih klubova do sad.
I tu je negde sushtina, javno vs. privatno.
Link to comment
Zabrana pušenja na javnom mestu znači da ne smeš (t.j. ne smem ;) ) ni na ulici.Što se tiče Nemačke, odlična ideja koja bi mogla i kod nas da se primeni.
Pa ne mozesh da budesh samo malo" trudan": Totalna zabrana je zakon koji je Briseltako formulisao. Ima i hotela/motela gde je pushenje i u sobama zabranjeno.Ko bre i kako i kome moze da zabrani da pushi na ulici?U Kaliforniji ( aj ne mogu sada da se setim u kom mestu) neki lokalni zakon postoji da ne smesh ni u svojoj kuci da pushish.Ali to u Evropi ne moze da prodje, kao ni to za ulicu.A inache, ni za Nemacku ovo vishe ne vazi. Ugostitelji su investirali silnu lovu za to pregradjivanje,ali je bilo uzalud. Onomad ( pred Bozic) bila sam u Kölnu na nekoj fijesti , a pushila sam kao josh u to doba,i videla da su stavili napolje predivne i udobne garniture za sedenje i pushenje ispred lokala sa sve grejalicima,nekim cebadima , da se zamotash ako ti je ladno. Sada je leto pa u bashtama mozesh naravno svuda nesmetano da pushish.
Link to comment

Ček, bre.Zapalim na stanici dok čekam bus i priđe mi čika pandur i kaže "pušite na javnom mestu". Molim, platite xxx RSD.To, u kolikoj meri će to da se primenjuje je kao i kažnjavanje za prelazak van pešačkog prelaza ili pojasovezivanje. Uvek može da te kazni, samo ako je raspoložen.

Link to comment
Ček, bre.Zapalim na stanici dok čekam bus i priđe mi čika pandur i kaže "pušite na javnom mestu". Molim, platite xxx RSD.To, u kolikoj meri će to da se primenjuje je kao i kažnjavanje za prelazak van pešačkog prelaza ili pojasovezivanje. Uvek može da te kazni, samo ako je raspoložen.
Implementacija je valjda drugi par charapa.
Link to comment
Ček, bre.Zapalim na stanici dok čekam bus i priđe mi čika pandur i kaže "pušite na javnom mestu". Molim, platite xxx RSD.To, u kolikoj meri će to da se primenjuje je kao i kažnjavanje za prelazak van pešačkog prelaza ili pojasovezivanje. Uvek može da te kazni, samo ako je raspoložen.
na bus stanici smesh da pushish. A recu cu josh ensto. Na ovom zapadu ( tu mislim na Nemacku i Francusku) uopste i nemapolicije koja hoda po sokacima. Bilo to nekada, sada ne postoji. Pa ne mislish da ce neko da ihplaca da kaznjavaju ljude koji pljuju po ulici ,ili pushe ili bacaju papir?Mozda u Rusiji to postoji, ali ovde vishe ne.
Link to comment
na bus stanici smesh da pushish. A recu cu josh ensto. Na ovom zapadu ( tu mislim na Nemacku i Francusku) uopste i nemapolicije koja hoda po sokacima. Bilo to nekada, sada ne postoji. Pa ne mislish da ce neko da ihplaca da kaznjavaju ljude koji pljuju po ulici ,ili pushe ili bacaju papir?Mozda u Rusiji to postoji, ali ovde vishe ne.
Kazu postoje kazne, u teoriji.25€ pa navise, otpaci razvrstani po kategorijama kao sto i dolikuje.To tako u amazing Dusseldorfu :D
Link to comment
Za pushkaranja na sokaku? :lol:
Nema u mom izvorniku. A mozda je to jedna od onih stvari, kao i djubrenje sokaka, kojeprosto nikom i ne pada na pamet da radi. Secam se da mi je jednom neka baba u prodavnici pantomimom objasnjavala da kad popijem sok koji sam kupila flasu bacim u djubre. Cula valjda da pricam neki tamo varvarski jezik sa saucesnikom pa ko veli sto je sigurno sigurno je :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...