Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Bitno je gde si se svrstao u smislu objektivnosti. Tesko je da se neki alkos moze smatrati objektivnim.Sto se tice koka kole, opet relativizacija. I voda je smrtonosna ako je pijes u ogromnim kolicinama.A kao sto rekoh ranije nisam za potpunu zabranu ali ono sto nudi duvanski lobi ne nudi nikakvu promenu, vec samo prividno menjanje stvari.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Sto se tice koka kole, opet relativizacija. I voda je smrtonosna ako je pijes u ogromnim kolicinama.
Pa to ti kažem. A niko ne sipa ljudima s tevea "kokakola je otrov!"
A kao sto rekoh ranije nisam za potpunu zabranu ali ono sto nudi duvanski lobi ne nudi nikakvu promenu, vec samo prividno menjanje stvari.
Ne mislim da je prividno, već će odslikati stvarno stanje stvari.@hazard: Eto, ja pušim iz uživanja. Sada je 16:05 u Bgd, a ja sam od 6:30 jutros do sada popušio 2. Po mojoj proceni, verovatno ću još 2 do kraja dana.
Link to comment
Bravo za vlasti. Kad ne znas sta ces a ti onda zabrani. Strah me i da pomislim kako ce mrzovoljne vlasti da resavaju prenaseljenost planete.Uostalom, ko tera drzavu da organizuje logistiku za pusace. To je stvar vlasnika mesta za izlazak. Neka zabrane na svim drugim mestima i samim tim povecaju procenat nepusaca u odnosu na pusace. A onda ce da proradi ekonomska logika i kod vlasnika kafica.
Ne deluje mi verovatno da bi se i sa manjim brojem pusaca vlasnici lokala odlucivali na ovakvu zabranu.Zasto bi svoju klijentelu ogranicili na zaklete nepusace, kad mogu da imaju i pusace i nepusace spremne da ih tolerisu?Kakva je vecina, ocigledno, retko ko se odrekne izlazaka na svoje omiljeno mesto samo zato sto mu smeta duvanski dim.Tako da cenim da bi sve ostalo kao i do sad.Gde se opet vracamo na pitanje da li neko ima pravo da radi svog zadovoljstva narusava tudje zdravlje, tera gada udise dim jer dele isti prostor, bla bla.Pitanje prenaseljenosti ostavljam za drugi put ;)
Link to comment
Pa to ti kažem. A niko ne sipa ljudima s tevea "kokakola je otrov!"
Ovo poredjenje bi imalo smisla kada bi tvoja coca-cola imala bilo kakvo dejstvo na nekog ko sedi za susednim stolom.Ili kada bi proizvodnja, prodaja i konzumacija duvana tamo gde nikom ne smetas bila van zakona.Znaci, ne banalizuj.
Link to comment
Ne deluje mi verovatno da bi se i sa manjim brojem pusaca vlasnici lokala odlucivali na ovakvu zabranu.Zasto bi svoju klijentelu ogranicili na zaklete nepusace, kad mogu da imaju i pusace i nepusace spremne da ih tolerisu?Kakva je vecina, ocigledno, retko ko se odrekne izlazaka na svoje omiljeno mesto samo zato sto mu smeta duvanski dim.Tako da cenim da bi sve ostalo kao i do sad.Gde se opet vracamo na pitanje da li neko ima pravo da radi svog zadovoljstva narusava tudje zdravlje, tera gada udise dim jer dele isti prostor, bla bla.Pitanje prenaseljenosti ostavljam za drugi put ;)
Sta znaci omiljeno mesto? Kako moze mesto da ti bude omiljeno ako ti se nesto u njemu toliko intenzivno ne dopada? Recimo da ti je mesto omiljeno zbog ljudi koji tamo odlaze. I kad pola ljudi sa tog mesta ode jer ne mogu da puse hoce li ti to mesto i dalje biti omiljeno? Ili ces i dalje jurcati za njima na druga mesta koja ti zbog njih postanu omiljena i teraiti ih i iz tih mesta samo zato sto ti se ne dopada sto puse? Sto se narusavanja zdravlja tice ovo me podseca na nekog ko sedi u autu usred saobracajne guzve i kuka zbog toga sto se danas svi voze i prave guzvu. Oh, da, sad ce one price o tome kako mora da se vozi a ne mora da se pusi i tako to. Ne, nista od toga ne mora. Radi se samo o nivou komfora. Svog sopstvenog komfora. A ako neko treba da plati moj komfor onda me nije briga ko sve i kako mora da placa, sve dok je moj komfor obezbedjen.Jos nesto. Ako se u Srbiji bude striktno postovala zabrana pusenja u javnim prostorima u kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da se nadju i ako to jos bude praceno drakonskim porezima koje ce cene cigareta da bace skyhigh, relativno brzo ce procenat pusaca pasti drasticno, a jos ce vise pasti procenat pusaca koji puse mnogo, recimo vise od jedne kutije dnevno. Dakle, neka logika kaze da bi vlasnici kafica radije pucali na onu klijentelu koja je vecinska. Medjutim, radi se o necemu drugom. Ljudi povezuju izlaske sa slobodnijim ponasanjem. Popiju vise, zapale cigaretu, gledaju da se zabave sto je moguce vise. U kaficima se zato toliko pusi. Pa ako treba i na terasama i ispred kafica, ako je unutra zabranjeno. U Norveskoj je godinama na snazi zabrana pusenja unutar lokala a ja jos nisam video lokal u kojem vise ljudi sedi unutra nego na terasama, makar bila zima koja u Norveskoj ume da bude prilicno ostra. Pola od tih ljudi koji sede vani su nepusaci, bar ih ne vidim da zapale cigaretu. Izadju zbog drustva. Iako to, mozes misliti, narusava njihovo zdravlje.Face it, ovaj progon pusaca je industrijska kastracija svih onih kojima jos moze da se digne. U tome je citava stvar. Baveci se mojim fizickim zdravljem drzava ozbiljno preti da mi narusi ono mentalno. Sto joj je, jel'te, i cilj. Edited by harper lee
Link to comment
Pa to ti kažem. A niko ne sipa ljudima s tevea "kokakola je otrov!"
Hmm.. pa ne bih se bas slozio. bilo je dosta emisija/priloga sa tom tematikom.I ponovo se bavimo kolicinom. Ok, mozda kolicina otrova koji licno ti uneses nije toliko smrtonosna ali je i dalje stetna i kao sto rece Leia nije stetna samo za tebe vec i za bliznjeg tvoga.
Link to comment
Face it, ovaj progon pusaca je industrijska kastracija svih onih kojima jos moze da se digne. U tome je citava stvar.
Ma da, ovi sto ne puse to su sve nesocijalizovani frikovi, seksualno nemocni, iskompleksirani, ne mogu da nadju devojku, nose ogromne cvikere i bubaju neke formule po ceo dan. Nisu ni nalik "nama" kul tipovima koji pusimo.
Link to comment
Ma da, ovi sto ne puse to su sve nesocijalizovani frikovi, seksualno nemocni, iskompleksirani, ne mogu da nadju devojku, nose ogromne cvikere i bubaju neke formule po ceo dan. Nisu ni nalik "nama" kul tipovima koji pusimo.
Interesantna teza, mada verovatno nedokaziva. Da li bi je malo blize pojasnio?
Link to comment
Ma da, ovi sto ne puse to su sve nesocijalizovani frikovi, seksualno nemocni, iskompleksirani, ne mogu da nadju devojku, nose ogromne cvikere i bubaju neke formule po ceo dan. Nisu ni nalik "nama" kul tipovima koji pusimo.
Mislim da Harper nije to hteo da ti kaže, pročitaj ponovo.Potpuno podržavam zabranu pušenja u svim zatvorenim prostorima kojima svrha nije zabava i u kojima se kreću deca. Što se ostalih tiče, mislim da je najpoštenije da vlasnik istog odluči.Šta je sledeći korak, zabrana pušenja u stanovima? Jebi ga, i tu može da ti dodje nepušač u goste, jer ne možeš čoveku da uskratiš pravo na druženje i šta onda, truješ ga samo tako.Iako ne pušim (više od 1-2 dnevno), nikako ne mogu da razumem zabranu pušenja u kafani u kojoj sam vlasnik ne želi da zabrani pušenje, sve dok se cigarete legalno prodaju i država ubira masne akcize na istima. Pa to je kao da se zabrani farbanje zidova u lokalima u crveno jer to nervira pojedine goste (dižući im pri tome pritisak i ugrožavajući im zdravlje). Po stoti put - ko ih tera da dolaze u privatan lokal ofarban u crveno?
Link to comment
Face it, ovaj progon pusaca je industrijska kastracija svih onih kojima jos moze da se digne. U tome je citava stvar. Baveci se mojim fizickim zdravljem drzava ozbiljno preti da mi narusi ono mentalno. Sto joj je, jel'te, i cilj.
daj bre harper, ozbiljan si covek, sta ce ti ovakve izjave? ili ona o bivsim pusacima? disclaimer: ne smeta mi dim, pusio sam i sam skoro 15 godina. sad volim da puckam cigare. dim mi zasmeta otprilike isto kada i pusacima, sto znaci da onda moze nozem da se sece. cak i volim miris nekih vrsta duvana.
Link to comment
daj bre harper, ozbiljan si covek, sta ce ti ovakve izjave? ili ona o bivsim pusacima? disclaimer: ne smeta mi dim, pusio sam i sam skoro 15 godina. sad volim da puckam cigare. dim mi zasmeta otprilike isto kada i pusacima, sto znaci da onda moze nozem da se sece. cak i volim miris nekih vrsta duvana.
Ozbiljan covek - ozbiljne izjave. ;) U samoj biti ovog progona pusaca leze stvari koje nemaju veze sa pusenjem. I nisam to ja izmislio, samo citam prave autore.Generalno imam dozu nepoverenja prema vecini bivsih, ne pusaca nego bilo cega. Kakva korist od bivsih koji idu okolo i pricaju svima koga se dokopaju kako su bivsi? Prosvetljenje all the way? Hvala, ne hvala.
Link to comment
Sta znaci omiljeno mesto? Kako moze mesto da ti bude omiljeno ako ti se nesto u njemu toliko intenzivno ne dopada? Recimo da ti je mesto omiljeno zbog ljudi koji tamo odlaze. I kad pola ljudi sa tog mesta ode jer ne mogu da puse hoce li ti to mesto i dalje biti omiljeno? Ili ces i dalje jurcati za njima na druga mesta koja ti zbog njih postanu omiljena i teraiti ih i iz tih mesta samo zato sto ti se ne dopada sto puse? Sto se narusavanja zdravlja tice ovo me podseca na nekog ko sedi u autu usred saobracajne guzve i kuka zbog toga sto se danas svi voze i prave guzvu. Oh, da, sad ce one price o tome kako mora da se vozi a ne mora da se pusi i tako to. Ne, nista od toga ne mora. Radi se samo o nivou komfora. Svog sopstvenog komfora. A ako neko treba da plati moj komfor onda me nije briga ko sve i kako mora da placa, sve dok je moj komfor obezbedjen.Jos nesto. Ako se u Srbiji bude striktno postovala zabrana pusenja u javnim prostorima u kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da se nadju i ako to jos bude praceno drakonskim porezima koje ce cene cigareta da bace skyhigh, relativno brzo ce procenat pusaca pasti drasticno, a jos ce vise pasti procenat pusaca koji puse mnogo, recimo vise od jedne kutije dnevno. Dakle, neka logika kaze da bi vlasnici kafica radije pucali na onu klijentelu koja je vecinska. Medjutim, radi se o necemu drugom. Ljudi povezuju izlaske sa slobodnijim ponasanjem. Popiju vise, zapale cigaretu, gledaju da se zabave sto je moguce vise. U kaficima se zato toliko pusi. Pa ako treba i na terasama i ispred kafica, ako je unutra zabranjeno. U Norveskoj je godinama na snazi zabrana pusenja unutar lokala a ja jos nisam video lokal u kojem vise ljudi sedi unutra nego na terasama, makar bila zima koja u Norveskoj ume da bude prilicno ostra. Pola od tih ljudi koji sede vani su nepusaci, bar ih ne vidim da zapale cigaretu. Izadju zbog drustva. Iako to, mozes misliti, narusava njihovo zdravlje.Face it, ovaj progon pusaca je industrijska kastracija svih onih kojima jos moze da se digne. U tome je citava stvar. Baveci se mojim fizickim zdravljem drzava ozbiljno preti da mi narusi ono mentalno. Sto joj je, jel'te, i cilj.
Au :huh: Ok, mozda i ja treba da stavim ogradu -
dim mi zasmeta otprilike isto kada i pusacima, sto znaci da onda moze nozem da se sece.
I da primetim da je tako bilo barem u vecini kafica i klubova u Bg. A kad vec spominjes komfor, da, verovatno bih i ja cupkala na -10C zbog necijeg drustva, ili vecerala na terasiu punoj ski opremi. Ali bih se i dalje pitala kako je moguce da je neko toliko sebican da mu se to prosto podrazumeva.
Sto se narusavanja zdravlja tice ovo me podseca na nekog ko sedi u autu usred saobracajne guzve i kuka zbog toga sto se danas svi voze i prave guzvu. Oh, da, sad ce one price o tome kako mora da se vozi a ne mora da se pusi i tako to. Ne, nista od toga ne mora. Radi se samo o nivou komfora.
Tako je, zivot kao takav je stetan po zdravlje -_- Ali zelim da sama odlucujem na koji nacin cu se upropastiti, da li ce to biti srcani udar u 40toj jer imam 30kg viska (pesacila samo do frizidera), ili rak pluca jer volim da pusim. Pasivno pusenje jeste stetno po zdravlje, dokazano, i oko toga nemam nameru da se ubedjujem. Sad sto je udisanje cistog vazduha takodje i komfornije od udisanja dima... Nek se racuna kao kolateralna korist.
Link to comment
I da primetim da je tako bilo barem u vecini kafica i klubova u Bg. A kad vec spominjes komfor, da, verovatno bih i ja cupkala na -10C zbog necijeg drustva, ili vecerala na terasiu punoj ski opremi. Ali bih se i dalje pitala kako je moguce da je neko toliko sebican da mu se to prosto podrazumeva.
Ne shvatam, sta se podrazumeva? Nemoj mi reci da te neko tera da sedis vani zato sto taj neko pusi. :huh: Sa poslednjim pasusom se ne mogu sloziti vise od ovoga koliko se slazem. Mogucnost licnog izbora je jos uvek sjajna stvar. Nezamenjiva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...