Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Pošto ne volim moralizatorske kampanje, ja sam od nekoga ko je mislio isto što i ti došao do fanatika koji bi uveo obavezno pušenje u obdaništima. Samo za inat. Zdravlje je jedno, a malograđanština nešto sasvim drugo.
Ne, ne radi se o malogradjanstini nego o histeriji u kojoj su individualci nepozeljni, zapravose prema njima drustvo ponasha kao onomad u nacistickoj Nemackoj prema umetnicimakoji nisu bili po ukusu firera.( uf sto svi volimo da rabimo tog firera :D ).Histerija je iz USA preneta u Evropu.U Nemackoj, a cesto sam u Francuskoj, pa je i tamo tako, zaista mnogo manje ljudi pushinego recimo pre 5-6 godina a razlog je jednostavan.Ljudi nemaju love da bi moglisebi da priushte luksuz koji ih mesecno kosta oko 160 evra, a sve pod pretpsotavkom dajedna osoba u porodici pushi 20 komada dnevno. Mladi ljudi sve manje pushe, ali je primecenoda im je surogat za cigarete postao alkohol.
Link to comment
I pusaci just wanna have fun.A "smrdljiva dimcina" nije argument. I meni smrde cvetni dezodoransi sa pijace. Povraca mi se od njih. Zdravlje i afinitet ne treba brkati.
Meni je i "smrdljiva dimcina" sasvim dovoljan argument, nesto sto drugima smeta prosto nije lepo upraznjavati u zajednickom prostoru.A posto je pasivno pusenje dokazano kao stetno, voila i "pravog" argumenta.A cvetni dezodorans, pa cuj... Vise volis miris napalma u rano jutro, iliti bus gsp-a pun oznojenih trudbenika u julu mesecu?
Link to comment
Meni je i "smrdljiva dimcina" sasvim dovoljan argument, nesto sto drugima smeta prosto nije lepo upraznjavati u zajednickom prostoru.
Ne ide to tako, žao mi je. Život u zajednici podrazumeva toleranciju.A pasivno pušenje nije apsolutna kategorija. Ako sedim u parku i duva vetar, mogu da pušim 20 cigareta odjednom, kao u crtaćima, i ugroziću samo sebe. Prosta fizika.
Link to comment
Ne ide to tako, žao mi je. Život u zajednici podrazumeva toleranciju.A pasivno pušenje nije apsolutna kategorija. Ako sedim u parku i duva vetar, mogu da pušim 20 cigareta odjednom, kao u crtaćima, i ugroziću samo sebe. Prosta fizika.
Dabome, problem i nastaje pri utvrdjivanju granica tolerancije. Ja sam vec naglasila da sam za zabranu pusenja u zatvorenim prostorijama (kompromis), al mozemo mi jos da se raspravljamo, no problem :P
Link to comment

pusenje u danasnjoj formi, rak/dim/neprijatnost ostalima ce u skoroj buducnosti postati matematicki nemoguce.posmatramo pusacke dinosauruse kojima je suvise kasno da se razmnozavaju, koji samo zele da u miru provedu narednih ne znam 50 godina, relativno neometanimislim, nisu ovo tridesete kada je trebalo investirati u televiziju ili devedesete vizavi internetsadovoljno smo bogati da im to i priustimovreme je za udobnu fotelju i kokice :D

Link to comment
Da, da. Samo ne treba zaboraviti da niko ne zabranjuje pusenje (kako bi se moglo zakluciti po pravednickom gnevu duvanskog tabora), vec pusenje u zajednickim prostorima sa nepusacima. U osnovi je to napad na njihovu komociju, a ne na njihovu slobodu izbora. Ali, pravednicki gnev nista ne moze zadrzati. :D
:DNope.Pravednički gnev duhanskog sabora je usmeren na zabranu postojanja ijednog javnog zatvorenog prostora gde će samotrovanje biti dozvoljeno.Znači, jedna simple nalepnica na vratima "U ovom objektu je dozvoljeno pušenje" je sve što je potrebno/dovoljno da svi budu srećni.I oni koji bi ceo dan da mirišu na ljubičicu i sporosamoubice.

Ali, neeeee.Antismoker mind:Video sam zapuštenu smrdljivu kafančinu u koju nikad ne bih ni privirio. Tada spazih detalj da tamo ljudi pušu, i to uz "izlog", naočigled prolaznika i nevine dečice koja prolazi pored.Osetih da nešto moram da učinim po pitanju javnog morala, te proglasih ovo mesto svojim najomiljenijim, zgrozih se činjenicom da će mi odeća nenormalno smrdeti posle pola sata tamo provedenih, te da će mi 7 dana života biti skraćeno efektima pasivnog pušenja, i dadoh svoj glas kampanji da se pušenje zabrani i na takvom, ali javnom, mestu.

Link to comment
A "smrdljiva dimcina" nije argument. I meni smrde cvetni dezodoransi sa pijace. Povraca mi se od njih. Zdravlje i afinitet ne treba brkati.
Ajd sad malo ozbiljno.
Link to comment
:DNope.Pravednički gnev duhanskog sabora je usmeren na zabranu postojanja ijednog javnog zatvorenog prostora gde će samotrovanje biti dozvoljeno.Znači, jedna simple nalepnica na vratima "U ovom objektu je dozvoljeno pušenje" je sve što je potrebno/dovoljno da svi budu srećni.I oni koji bi ceo dan da mirišu na ljubičicu i sporosamoubice.
A koliko takvih mesta treba da bude u gradu da se pusac ne bi osecao diskriminisano? 1 u gradu? ili 50-50?I uvek postoji sansa da bas tvoje omiljeno mesto ne bude na odgovarajucoj listi.Jel se misli samo na kafice i restorane, ili bas sve zatvorene javne prostore?Nije davno bilo kad se i na aerodromu u Bg purnjalo samo tako. Zbudzen mali prostor, nema sanse da se odvoji nepusacki i pusacki deo. Na sta je to licilo :ph34r: A nemas nigde druge da sednes, naravno, osim na svoju torbu ispred check-ina.

Ali, neeeee.Antismoker mind:Video sam zapuštenu smrdljivu kafančinu u koju nikad ne bih ni privirio. Tada spazih detalj da tamo ljudi pušu, i to uz "izlog", naočigled prolaznika i nevine dečice koja prolazi pored.Osetih da nešto moram da učinim po pitanju javnog morala, te proglasih ovo mesto svojim najomiljenijim, zgrozih se činjenicom da će mi odeća nenormalno smrdeti posle pola sata tamo provedenih, te da će mi 7 dana života biti skraćeno efektima pasivnog pušenja, i dadoh svoj glas kampanji da se pušenje zabrani i na takvom, ali javnom, mestu.

Poznajes ikoga ovakvog, ili si se raspisao onako sporta radi?
Link to comment
Pravednički gnev duhanskog sabora je usmeren na zabranu postojanja ijednog javnog zatvorenog prostora gde će samotrovanje biti dozvoljeno.
Ne lupaj! Cilj ove duvanske kampanje da se kobajagi prica o toleranciji i o tome kako svi mogu da odluce da da li ce im kafice biti pusacki ili nepusacki, a u realnosti bi uvodjenjem ovog pravila sve ostalo kako je sada. Svaki klub bi ostao pusacki sa sve idejom "nepusacima i ranije nije smetalo da dolaze ovde, a pusaci ce mi pobeci ako im zabranim da se drogiraju".I kao sto sam vec pomenuo ja sam prestao da izlazim u van letnjem periodu jer svaki put se u gradu ugusim i smrdim na cigare toliko da sve sto sam nosio mora na pranje. Problem je samo sto pusacima dim "ne smrdi" jer su se t0oliko navikli na njega da ga ni ne osecaju.Radio sam u jednom bg klubu i navikao se bio na smrad da sam svaki put dolazio kuci smrdljiv a da to nisam ni primecivao (nego su mi drugi skretali paznju na to). Kada sam prestao tamo da radim, svaki put kada bih usao tamo i izasao posle pola sata osecao sam smrad duvana na sebi. Edited by salerokada
Link to comment

Shto ti onda lepo ne otvorish kafic/kafanu/klub/pab/birtiju/cumez samo za nepushache i uzivash u plodovima svog poduhvata, s obzirom da vas je jadnih i potlachenih koji nemaju gde toliko, da sedite po kucama 365,24 dana u godini. Uradi neshto po tom pitanju, ne prilichi odrasloj osobi da sedi na rukama i kmechi. Mislim, u gradu ima svakakvih stvari - fast foodova od kineskog to turskog do chak i kanadskog™ i tako u nedogled, pa chak videh da postoji i neshto shto se zove Vegetarijanska gostionica, al eto, ne postoji tako preko potrebno mesto poput nepushachkog kafica ili kafane. How strange.

Link to comment
Znači, jedna simple nalepnica na vratima "U ovom objektu je dozvoljeno pušenje" je sve što je potrebno/dovoljno da svi budu srećni.I oni koji bi ceo dan da mirišu na ljubičicu i sporosamoubice.
Drugovi, nemojmo podele i frakcije. Pušači i nepušači odvojeno, pa odvojeni klubovi za žene i muškarce, separacija po plažama k'o što je negda bilo ("devojačka plaža"), pa već imamo vegetarijanske i mesožderske restorane, itd. itd. Ne valja nam to, tupimo oštricu revolucije i jedinstvenost radničke klase. A neprijatelj, zna se, ne spava.Uostalom, zar nema romantike u ilegali - barem mi to najbolje znamo? Skupljajte se po stanovima, kao kockari u vreme ilegalne kocke, tamo pada lepo druženje, doduše ako možete međusobno da se pronađete u oblaku dima... a uvek će se pronaći i poneko dovoljno tehnološki pismen da isključi protivpožarni alarm... Tu možete da razmenjujete i recepture za samostalno pravljenje cigareta (dve trećine hercegovačkog i jedna čokalijskog - razbija!) Pošto već cenim da će se razviti jedno zdravo tržište ilegalnog duhana, kao što ga već imamo ovde, pošto raja globe davati ne mere nit' trpeti državnog zuluma. Ih, svako i sa trunkom avanturističkog i subverzivnog duha će vam prići....
Link to comment
A koliko takvih mesta treba da bude u gradu da se pusac ne bi osecao diskriminisano? 1 u gradu? ili 50-50?I uvek postoji sansa da bas tvoje omiljeno mesto ne bude na odgovarajucoj listi.Jel se misli samo na kafice i restorane, ili bas sve zatvorene javne prostore?Nije davno bilo kad se i na aerodromu u Bg purnjalo samo tako. Zbudzen mali prostor, nema sanse da se odvoji nepusacki i pusacki deo. Na sta je to licilo :ph34r: A nemas nigde druge da sednes, naravno, osim na svoju torbu ispred check-ina.Poznajes ikoga ovakvog, ili si se raspisao onako sporta radi?
1.Koliko?Nemam pojma, neko stručan bi trebalo da proceni.Kako su došli do cifre od baš 7000 taksista?2.Ne zalazim na aerodrome, za mene su luksuz.3.Jesam, rask*njao sam se malo, znam, ali to što sam napisao mi zrači iz svakog drugog nepušačkog posta.Recimo ovog:
Ne lupaj! Cilj ove duvanske kampanje da se kobajagi prica o toleranciji i o tome kako svi mogu da odluce da da li ce im kafice biti pusacki ili nepusacki, a u realnosti bi uvodjenjem ovog pravila sve ostalo kako je sada. Svaki klub bi ostao pusacki sa sve idejom "nepusacima i ranije nije smetalo da dolaze ovde, a pusaci ce mi pobeci ako im zabranim da se drogiraju".I kao sto sam vec pomenuo ja sam prestao da izlazim u van letnjem periodu jer svaki put se u gradu ugusim i smrdim na cigare toliko da sve sto sam nosio mora na pranje. Problem je samo sto pusacima dim "ne smrdi" jer su se t0oliko navikli na njega da ga ni ne osecaju.Radio sam u jednom bg klubu i navikao se bio na smrad da sam svaki put dolazio kuci smrdljiv a da to nisam ni primecivao (nego su mi drugi skretali paznju na to). Kada sam prestao tamo da radim, svaki put kada bih usao tamo i izasao posle pola sata osecao sam smrad duvana na sebi.
"Šta bi bilo kad bi bilo", jel' to?Posle ja lupam.
Drugovi, nemojmo podele i frakcije. Pušači i nepušači odvojeno, pa odvojeni klubovi za žene i muškarce, separacija po plažama k'o što je negda bilo ("devojačka plaža"), pa već imamo vegetarijanske i mesožderske restorane, itd. itd. Ne valja nam to, tupimo oštricu revolucije i jedinstvenost radničke klase. A neprijatelj, zna se, ne spava.Uostalom, zar nema romantike u ilegali - barem mi to najbolje znamo? Skupljajte se po stanovima, kao kockari u vreme ilegalne kocke, tamo pada lepo druženje, doduše ako možete međusobno da se pronađete u oblaku dima... a uvek će se pronaći i poneko dovoljno tehnološki pismen da isključi protivpožarni alarm... Tu možete da razmenjujete i recepture za samostalno pravljenje cigareta (dve trećine hercegovačkog i jedna čokalijskog - razbija!) Pošto već cenim da će se razviti jedno zdravo tržište ilegalnog duhana, kao što ga već imamo ovde, pošto raja globe davati ne mere nit' trpeti državnog zuluma. Ih, svako i sa trunkom avanturističkog i subverzivnog duha će vam prići....
Indi, uvek sa osmehom čitam tvoje postove, iako se često ne slažem s tobom. :thumbsup:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...