Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ne umiru sve vise zbog dima, nego ih druge stvari ubijaju sve manje.
Tako nekako.Posto je crna smrt iskorenjena, vreme je za obracun sa sivom cool.gif Zabrana pusenja u zatvorenom prostoru, koji pusac deli sa drugima, meni zvuci sasvim razumno i dovoljno.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Pošto ne volim moralizatorske kampanje, ja sam od nekoga ko je mislio isto što i ti došao do fanatika koji bi uveo obavezno pušenje u obdaništima. Samo za inat. Zdravlje je jedno, a malograđanština nešto sasvim drugo.

Link to comment
Boze, pa moraju i besposleni socijalni dekonstruktivisti necim da se bave. Mislim na ove mudre tekstove koje kaci ion i ekipa.
:lol: Oduvek sam uviđao tu vezu između noblesa i pušenja, ali na žalost nisam uspeo da se primaknem toj kasti... :(JeremyBrettAsSherlockHolmes.jpg
Link to comment
Pošto ne volim moralizatorske kampanje, ja sam od nekoga ko je mislio isto što i ti došao do fanatika koji bi uveo obavezno pušenje u obdaništima. Samo za inat. Zdravlje je jedno, a malograđanština nešto sasvim drugo.
Negde sam citala da ove kampanje i kod okorelih pusaca izazivaju suprotan efekat.A x puta svojim ocima videla kad neko otvara paklicu s potpuno ravnodusnim pogledom na onu nakaznu fotku usne duplje u raspadu.Ne vredi, stroga zabrana samo stvara otpor. Osim mozda kod Nemaca (da ostanem anti pc do kraja :D )
Link to comment

Da, da. Samo ne treba zaboraviti da niko ne zabranjuje pusenje (kako bi se moglo zakluciti po pravednickom gnevu duvanskog tabora), vec pusenje u zajednickim prostorima sa nepusacima. U osnovi je to napad na njihovu komociju, a ne na njihovu slobodu izbora. Ali, pravednicki gnev nista ne moze zadrzati. :D

Link to comment
:lol: Oduvek sam uviđao tu vezu između noblesa i pušenja, ali na žalost nisam uspeo da se primaknem toj kasti... :( JeremyBrettAsSherlockHolmes.jpg
Divna fotka mog omiljenog Sherlocka... ide u arhivu, o'ma.
Link to comment
Da, da. Samo ne treba zaboraviti da niko ne zabranjuje pusenje (kako bi se moglo zakluciti po pravednickom gnevu duvanskog tabora), vec pusenje u zajednickim prostorima sa nepusacima.
Tačno, s tim što se postepeno širi definicija zajedničkog prostora čak i na parkove i druge velike otvorene površine (vidi pod Norveška). Nego da li je iko sedeo u bašti kakvog gradskog kafea, okrenutoj prema ulici? I decu vodite tu, da popiju sokić? Postoji li ijedan način da me se ubedi da je udisanje dima iz stotina brekćućih auspuha manje opasno od stotinama puta razređenog i delimično filtriranog dima od pola grama zapaljene biljke? Pazi, ne želim da menjam teze i da jedan problem pravdam drugim, većim problemom: mene samo zanima zašto izostaje društvena kampanja za saniranje urbane polucije, problema koji je neuporedivo ozbiljniji od pušenja? Zato što je pušenje postalo, arbitrarnom odlukom, moralni problem...a nekako to ne važi za solo vozače u automobilu koji troši dovoljno goriva da se preveze pet ljudi, i, naravno, i izluči ekvivalentnu količinu suspendovanih čestica. Tvoj izraz "pravednički gnev" sa mnogo većim pravom se može upotrebiti za nepušački, nego pušački tabor.
Link to comment
Tačno, s tim što se postepeno širi definicija zajedničkog prostora čak i na parkove i druge velike otvorene površine (vidi pod Norveška). Nego da li je iko sedeo u bašti kakvog gradskog kafea, okrenutoj prema ulici? I decu vodite tu, da popiju sokić? Postoji li ijedan način da me se ubedi da je udisanje dima iz stotina brekćućih auspuha manje opasno od stotinama puta razređenog i delimično filtriranog dima od pola grama zapaljene biljke? Pazi, ne želim da menjam teze i da jedan problem pravdam drugim, većim problemom: mene samo zanima zašto izostaje društvena kampanja za saniranje urbane polucije, problema koji je neuporedivo ozbiljniji od pušenja? Zato što je pušenje postalo, arbitrarnom odlukom, moralni problem...a nekako to ne važi za solo vozače u automobilu koji troši dovoljno goriva da se preveze pet ljudi, i, naravno, i izluči ekvivalentnu količinu suspendovanih čestica. Tvoj izraz "pravednički gnev" sa mnogo većim pravom se može upotrebiti za nepušački, nego pušački tabor.
Nehotice, upravo to i radiš...
Link to comment
Postoji li ijedan način da me se ubedi da je udisanje dima iz stotina brekćućih auspuha manje opasno od stotinama puta razređenog i delimično filtriranog dima od pola grama zapaljene biljke?
Bila je vec ta analogija, u moru slicnih i neuspesnih. Pusac uvek moze da ode da zapali u za to predvidjeni prostor, dok kamion koji prevozi hleb u radnju, ili radnik koji ide na posao, moraju da prodju tuda kuda je ulica napravljena. Kad svi budemo imali helikoptere, onda cemo moci da biramo rutu tako da izbegnemo da zagadjujemo prostore gde sedi nejac.PS. Pusacki "pravednicki gnev" je iskazan na ovom topiku - dobro je poznato da je moja realnost = forum. Dakle, kad ja nesto kazem, to se odnosi na forum, a ne na neki tamo realni svet. :D
Link to comment
Nehotice, upravo to i radiš...
Dobro, evo da se ogradim, ako još uvek nije jasno. Ne smatram da sve probleme treba rešavati odjednom, nego - daj da uradimo ono što nam je pri ruci, a nastavićemo na drugom frontu kada budemo imali mogućnost. To što su "svi u ovoj zemlji lopovi" ne pravda šalterušu koja traži 50 evra da "požuri stvar". Itd, itd. Da, načelno se slažem da treba ograničiti pušenje tamo gde ono može nekoga da ugrozi. Ali ne mogu da se složim sa zabranom pušenja zato što to smeta konobarima i ugrožava njihovo zdravlje. Zabranjuje li neko prodaju dijamanata? Znate li kako izgleda rad u rudniku dijamanata? Obavesti konobara da je njegov rad opasan, plati ga adekvatno, pa neka vidi šta će, a prostoriju proventilirati i odvojiti od nepušačke. Sve se može rešiti ako postoji volja. Samo, zaboga, neka prestanu sa moralisanjem i, zašto ne reći, glupiranjem: dim cigarete se posle deset metara otvorenog prostora pretvori u ništa, i nikog ne može ugroziti.@Indy: OK. Tačno. Ali zašto nema organizovane kampanje za ukidanje samostalnog auto prevoza u gradskim jezgrima i poboljšanje javne saobraćajne mreže? Da li su ti vozači svesni koliko truju svoju okolinu kada njih pet vozi pet automobila? Zašto im ne lepe nalepnice "Stidi se, trovaču"? Ne kažem da to treba raditi, ali me zanima zašto se to ne radi? Nije valjda da negiraš da kod antipušačke kampanje postoji i element moral outrage-a? Edited by vasudeva418
Link to comment
Da, načelno se slažem da treba ograničiti pušenje tamo gde ono može nekoga da ugrozi. Ali ne mogu da se složim sa zabranom pušenja zato što to smeta konobarima i ugrožava njihovo zdravlje. Zabranjuje li neko prodaju dijamanata? Znate li kako izgleda rad u rudniku dijamanata? Obavesti konobara da je njegov rad opasan, plati ga adekvatno, pa neka vidi šta će, a prostoriju proventilirati i odvojiti od nepušačke. Sve se može rešiti ako postoji volja. Samo, zaboga, neka prestanu sa moralisanjem i, zašto ne reći, glupiranjem: dim cigarete se posle deset metara otvorenog prostora pretvori u ništa, i nikog ne može ugroziti.
Meni licno bi bilo najdraze da se zabrani pusenje svugde gde ja boravim ili prolazim (nista gnusnije nema nego kad ides ulicom,minding your own bussiness, a onda nicim izazvan udahnes smrdljivu dimcinu koju ispusta kolega prolaznik)Ali ajde, mogu ja i da vozim slalom i da ih zaobilazim, al kad negde sednem ne bih bas da ustajem i menjam lokal jer mi neko tu purnja u facu.Ajd nek konobarima damo beneficirani radni staz (jer rade u rudniku, jelte), al civili zalaze u kafice valjda zbogradi nekakvogkoliko toliko prijatnog boravka tamo... Sad ti reci pa i pusaci just wanna have fun, pa da okrenemo novi krug :D
Link to comment

I pusaci just wanna have fun.A "smrdljiva dimcina" nije argument. I meni smrde cvetni dezodoransi sa pijace. Povraca mi se od njih. Zdravlje i afinitet ne treba brkati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...