Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

U stvari je bilo upućeno Venomu, ali ste ti i vasudeva uleteli preko reda. :D Izvini za nesporazum.E da. Edita:Od onog trenutka kada budu zabranili i proizvodnju, i promet i konzumiranje duvana, ali samo u paketu, glasam za stranku koja bude na vlasti do smrti.
Evo ja cu proshirim ovaj spisak.Glasacu i ja za stranku koja ovo boldovano zabrani, ali ako proshiri tu zabranu na automobile ( poizvodnju,promet i konzum). hranu i to svaku koja na 100 grama ima vishe od 10 kalorija,svako konzumiranje alkohola, zabrani svaki luksuz ( svajcarske satove i cokoladu,belgijske praline,francuska vinai skotski viski).Ma 100% sam nesto propustila, al aj ti nastavi :lol:
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

( svajcarske satove i cokoladu,belgijske praline,francuska vinai skotski viski).Ma 100% sam nesto propustila, al aj ti nastavi :lol:
Da li namerno ili slucajno, ali, naravno da si propustila belugu i red pepper stalin style stolichnaya drink :naughty:
Link to comment

Jedan tekst iz Danas-aZašto sve više umiremo od raka?

Rak čini trocifren broj različitih bolesti, a za trećinu svih njih odgovorno je pušenje. Bez duvanskog dima, rak pluća, koji je danas najčešći uzrok umiranja među malignim tumorima, sveo bi se na jednu desetinu svoje učestalosti, a u sličnom procentu, za 80-90 odsto, smanjila bi se i pojava raka usni, usana, šupljine, ždrela, grkljana i jednjaka, dok bi efekat na niz drugih vrsta raka bio manji, mada još uvek vrlo značajan.Autor je epidemiolog
Link to comment
Jedan tekst iz Danas-aZašto sve više umiremo od raka?
Upravo procitah vest da su solarijumi stetni kao i taj dim od cigareta. Mislim da je i zabranjenoonima koji nemaju 18 godina da uopste i ulaze u solarijume( ovde u Nemackoj).Opasnost vreba sa svih strana, kao sto vidish.Ali ljudi pushe vec vekovima. Kako to da sada odjednom umire sve vishe ljudi zbogduvanskog dima? E, brzi Gonzels vec postavio tekst. Ja ga videh negde na nemackim vestima. Edited by Teja
Link to comment
Ali ljudi pushe vec vekovima.
Mislis na Indijance? Gde se to pusi vekovima?I, zaista, zar nikom nije poznato koliko je prosecan zivotni vek duzi danas nego pre npr. 100 godina? Rak je bolest starosti. U stvari je sasvim normalno imati neki rak kad si vrlo star (ne mora nuzno da bude poguban). Rak je luksuz, kroz najveci deo postojanja ljudskog roda nismo mogli da predjemo 25-30 leta, a nekamoli da docekamo da nam celije tu i tamo posandrcaju.
Link to comment
Moj link je postavljen zbog dela o štetnosti duvana, a ne zbog raka. Držimo se teme.
Uglavnom se karcinom dovodi u vezu sa nikotinom,moze i obrnuto.Niko ne spori da je duvan stetan.Cak necesh ni od pushacha cuti da je pushenje zdravo.Svako ko pushi savrsheno dobro zna da unistava svoje zdravlje. Za tudje nisam sugurna da jetako.@Indy, ja sam bre pushila u proslom veku. Dodushe i u ovom ;)
Link to comment
Ali ljudi pushe vec vekovima. Kako to da sada odjednom umire sve vishe ljudi zbogduvanskog dima?
Samo da primetim, ljudi možda i puše vekovima, ali ne paklicu-dve dnevno. Ranije je pušenje duvana predstavljalo ritual, trebalo je nabaviti duvana, cigaret-papira, trebalo je smotati sa uživanjem... danas na trafici kupiš dvadeset spakovanih, otvoriš paklicu i vadi i pali jednu za drugom...
Link to comment
Samo da primetim, ljudi možda i puše vekovima, ali ne paklicu-dve dnevno. Ranije je pušenje duvana predstavljalo ritual, trebalo je nabaviti duvana, cigaret-papira, trebalo je smotati sa uživanjem... danas na trafici kupiš dvadeset spakovanih, otvoriš paklicu i vadi i pali jednu za drugom...
Ja ne znam koliko su cigareta ljudi ranije pushili. Sigurno je da je samo neki vishi sloj drustva pushio,ostali bili siromasi pa i nisu imali mogucnosti i sigurno je da je pusenje bilo ceremonija kao i pijenjecaja, recimo.Za mene je ranije recimo pocetak dvadesetog veka , kraj WWII ,kada su dosleamericke cigarete u Evropu, silne scene iz filmova gde se pushi jedna za drugom.Na to sam vreme mislila kada rekoh da nikome nije smetalo.Inache, ovo sto si gore napisao da je ljudima danas sve dostupno i da ga bez mere i merakaarche, to se ne odnosi samo na duvan nego i na alkohol, hranu, ali brate i na drogu.Zasto da se ne popushi joínt tu i tamo kada si sa finim drustvom i lepo se zabavljate?Alavi smo danas. Hocemo sve, odmah i u velikim kolicinama.Si vido dole na topiku o seksu. Nije nam dovoljno ono koliko nam je prirodadala nego hocemo vishe,efektnijre, stalno smo u nekoj trci za ultimativnim ,recimo dozivljajem.Ja inache ne pushim, ima tome vec 5-6 meseci. Edited by Teja
Link to comment
Ali ljudi pushe vec vekovima. Kako to da sada odjednom umire sve vishe ljudi zbogduvanskog dima?
Ne umiru sve vise zbog dima, nego ih druge stvari ubijaju sve manje.
Link to comment
Ja ne znam koliko su cigareta ljudi ranije pushili. Sigurno je da je samo neki vishi sloj drustva pushio,ostali bili siromasi pa i nisu imali mogucnosti i sigurno je da je pusenje bilo ceremonija...
E, to si lepo primetila.Iz "Magla u dimu":
Stvarni razlozi zabrana nisu u zdravlju, već u tome što je pušenje oduvek bilo socijalni simbol koji je odvajao aristokrate od radnika, muškarce od žena, stare od mladih, zabavne od dosadnih. Kao i simbol jednog introvertnog, kontemplativnog, individualističkog - dakle subverzivnog - ponašanja. Onog istorijskog momenta kada pušenje gubi ovu draž i postaje masovno i demokratski dostupno svima - "dražesni" postaju antipušači. U novoj menadžerskoj ideologiji zdravlja ono što je kul i "in" postaje antipušenje.
Link to comment

Znaci zabrana pusenja pred nepusacima je u stvari samo jedan od pokusaja oligarha da ponize posteni narod. A ja mislio da oni to rade radi nas, koji ne zelimo da nas drugi truju. Bas sam blesav.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...