Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Pa dobro, zar nisu nepushachi samo zeleli da sede, a da im dim ne smeta? :D
Meni deluje da nepušači ovim zakonom žele samo da spreče pušače da puše u kafićima, bez namere da i sami idu u te kafiće.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

apropo generalne hajke na pusace u srbiji koja zalazi vec u 4-tu godinu [ili tako nesto, prestao sam brojati], mislim da je to sto anti-tobacco lobiiji rade po srbiji veliki atak na ljudska prava koji se uvodi na mala vrata [kao zdrav zivot i fore], a da ovi iz ZUZ-a ne artikulisu u dovoljnoj meri koliko je to flagrantan atak, niti shodno tome mobilisu gradjane na protest, vec u statutu stavljuju stvari tipa '21 vek je vek dogovora' i sl. - kakav bre dogovor, oce da nas sisaju kao ovce !dva centa iz perspektive nepusaca.

Link to comment

Jedno belosvetsko mesto i kampus.Pepeljara ima na kampusu ali su na oko 500m rasporedjene (i X metara od bilo koje zgrade). Ali, to nije dovoljno. Ide akcija zabrane toga. Razlog: zdravlje nepusaca. Izgleda da onih X metara nije dovoljno, naime postoje studije koje ukazuju da valjda ni svetlosna godina nije dovoljno rastojanje.... Stvarno pominju neke studije u obrazlozenju.A mestasce je bas fino. Imali su zakon po kome lokali mogu da imaju prostoriju za nepusace (npr. 25% od cele kvadrature - ne secam se tacno). I sta biva, na 5x5 metara se nagura masa ljudi. A ostatak lokala je totalno prazan. Dodje ti da se zapitas gde su ti silni nepusaci. Nije proslo mnogo i nastupila je totalna zabrana. Rezultat: pola ljudi je unutra, a pola na ulazu sa cigarama, pa se onda zamene.Predhodno mesto koje sam posetio i profa koji mi se zali da vise ne moze da pusi u svojoj kuci. Naime osiguranje je daleko skuplje ako se pusi u kuci. Mora se totalno izbaciti pusenje na radnom mestu, bolnice, skole, itd itd. Tu nema pogovora. Srbija je mnogo losa po ovom pitanju. Ali dajte ostavite malo dostojanstva pusacima. Ovaj primer sa osiguranjem kuce mi je najgori. Stvarno ne vidim rizik od pozara za nekoga ko to hoce u svojoj kuci. Ajde i zabrana za lokale (ponajvise zaposleni u istim). Ali zasto ne ostaviti mogucnost nekog extra debelog poreza + licence koju moze da dobije npr samo 30% lokala u mestu, koje bih ja placao sa 2x skupljom kafom npr. Ovo sto pisem nema mnogo veze sa srbijom. Posebno ne mogu da zamislim da ce se u mom mestu iko obazirati na zakon. Cisto bih voleo da vidim pro-aktiviste zabrane da barem donekle malo uvaze dostojanstvo pusaca.

Link to comment
apropo generalne hajke na pusace u srbiji koja zalazi vec u 4-tu godinu [ili tako nesto, prestao sam brojati], mislim da je to sto anti-tobacco lobiiji rade po srbiji veliki atak na ljudska prava koji se uvodi na mala vrata [kao zdrav zivot i fore]
Hajke na pušače?! Koje hajke? Ove koju su isfrustrirani nepušači otvorili na ovom forumu? I gde još? Vidim mediji bruje, širom Srbije šetaju horde okorelih nepušača i prebijaju svakog pušača koga nađu pa pušači jadni moraju da se kriju po podrumima i jedino tu u memljivom prostoru imaju ljudsko pravo pušenja!!!anti-tobbacco lobiji!?!?!? Wtf???kao zdrav zivot i fore - ma da, to su sve fore. Mnogo je zdravije, cim ustanes odmah zapaliti cigaru, pa jos jednu pa jos jednu, jer, kakav je to samo melem za pluca. A uz cigaru jos lepse pijuckati kafu pa sve savrseno - kafa dize pritisak, cigareta je spusta pa je organizam u savrsenoj ravnotezi... jedino sto je mozak u toj kombinaciji malo skrenuo.
Link to comment
1. Nigde duvanski lobi nije bio jaci nego u Americi pa ga je ipak ispusio (slozice se i Indy da je ovo primerena igra reci :lol: ).
Боли их патак. Филип Морис прешао на клопу, следећи монопол.
2. Zilotizam je stanje duha a ne pripadnost ovoj ili onoj platformi na kojoj ces zilotizam da demonstriras. Iznenadio bi se.
Управо. Задртост је задртост, без обзира с које стране дува..
3. ...Od svih reakcija najsimpaticnije su mi reakcije nasih gastosa koji bi sa toliko strasti da nesto zabrane par hiljada kilometara od kuce, na mestu na kojem niti zive niti imaju nameru da zive, pod devizom "a sto bi zatucana i nazadna Srbija mimo ovog pristojnog sveta u kojem mi zivimo", valjda oslonjene na "pozitivna iskustva naprednih zemalja" (citaj: nama su savili rogove i sta ste se sad vi njima razmahali).
Ја сам један атипичан (или беше "ја сам ти један апичан"?) гастос, и некако би ми био ћеф да код нас опстану неке слободе које су овде давно забрањене, например глуварење на ћошету или код трафике, пушење у кафани (макар и у ограниченом простору... па да видимо који ће простор да буде попуњен, онај за или онај против).
Docim su "zaboravili" da pomenu kako su zabrane u tom civilizovanom i naprednom svetu dosle kao posledica visegodisnjeg (negde, kao u USA na primer, visedecenijskog) procesa postepenog prilagodjavanja drustva na ideju o stetnosti konzumiranja duvana.
Јесте било постепено, али да је било прилагођавање, то је као оно под Слобом што смо се прилагођавали алтернативној мрежи набавке, алтернативним изворима информисања, разуђеним методима наплате струје, баратања готовином и чим све не. Овде се просто утркују ко ће луђу забрану да испали а да се раја не буни. Кад је Блумберг увео тоталну забрану пушења у јавним просторијама у Новом Јорку, строго је пазио да то буде у пролеће, те су људи износили пиће напоље и био још већи промет, јер треба мање столица. Цврц да је то урадио у новембру. Овде су се кафеџије, и удружења њихових радника, борила за то да се ствар сведе на налепницу "у овом локалу се пуши" (или не) на вратима, или на раздвајање простора (што има где може - где је шанк на средини, нашрафе који преградни зид, лево непушачи, десно пушачи, свако улази на своја врата), и таман је све то као легло, пролазиле блаже забране а теже јок, сад одједном потпуна забрана, уз орган управо оних које као штити, тј келнера. Тј не знам да ли је прошла, али антипушачки лоби има толика леђа, државна, да нико не сме да зине, само дижу рукице и изгласавају сваки могући апсурд.Ово је тотално тренирање строгоће, а не постепена кампања. И није једина. Кад год затреба за одвлачење пажње, окрене се јавност против ове или оне групе - против усељеника без папира, против омладинских банди... отприлике као што је Слобина Бастиља једног дана убедила све да је план З-4 одличан, а три дана касније да ко прихвати издаје, тако и овде иду те кампање.Следећи на реду су ваљда дебели... не знам тачно, отказао сам кабловску пре више месеци, а тзв. "вести" већ годинама не гледам.
5. Nijedna tema ne govori o nama onoliko koliko mi o sami sebi govorimo demonstrirajuci svoje stanoviste o toj temi. Ni ova tema nije izuzetak. Ostaje pitanje kako smo dosli do toga da jedna simpaticna reklama protiv pusenja od pre 20 godina ciji je moto bio "pusenje ili zdravlje - odlucite sami" evoluira u "qratz cete vi sami da odlucujete o bilo cemu", to jest, kako smo za samo dvadeset godina izdresirani da po cenu zivota i smrti branimo upravo ovo drugo. Za mene je to mnogo veca novost od nekakve fucking zabrane pusenja u javnom prostoru.
Па и иде ка том органу. Је ли већ почело смањење асортимана у радњама?
Link to comment
Ja isto kad vidim nekog s cigarom u ruci, odmah zamislim bushmana kako sere u grmlju. To je taj nivo.
А ово је ниво антипушачке кампање. Не уме без срања, па то ти је.
Link to comment
А ово је ниво антипушачке кампање. Не уме без срања, па то ти је.
Pa moramo i mi nešto da radimo, vi pušite, mi seremo, svakom svoja zabava :lol: (ali ne na javnom mestu angry.gif )
Link to comment
Ја сам један атипичан (или беше "ја сам ти један апичан"?) гастос, и некако би ми био ћеф да код нас опстану неке слободе које су овде давно забрањене, например глуварење на ћошету или код трафике, пушење у кафани (макар и у ограниченом простору... па да видимо који ће простор да буде попуњен, онај за или онај против).
šta je tu atipično?
Link to comment
  • 1 month later...

"pantomimičari gostima pokazuju kako dobra regulacija pušenja na javnom mestu može da obezbedi boravak u ugostiteljskim objektima i pušačima i nepušačima, a da ne ugrozi njihovo pravo na izbor." A sto treba podrzati izbor na trovanje i sebe i drugih to nije vazno - pa ne moze tacka da se stavlja u sred nedovrsene recenice...bre,bre... "Inicijativni odbor predlaže regulisanje pušenja na javnom mestu, tako što bi se ono zabranilo u školama, zabavištima, bolnicama, javnom prevozu, bioskopima, prodavnicama i drugim sličnim mestima" ahahahahah, pa ovo je super! Stvarno su smesni...

Link to comment

Zato shto su to ustanove koje su i pushachi i nepushachi prinudjeni da dele. Bilo bi lepo kada bi bili toliko bogati kada bi mogli da si priushtmo postojanje bolnica za pushache i nepushache, ali to nazalost nije sluchaj.Kafici su ionako luksuz.

Link to comment
Zato shto su to ustanove koje su i pushachi i nepushachi prinudjeni da dele. Bilo bi lepo kada bi bili toliko bogati kada bi mogli da si priushtmo postojanje bolnica za pushache i nepushache, ali to nazalost nije sluchaj.
Zasto ne bi mogli? Ako mogu kafici za pusace i nepusace onda mogu i skole, bioskopi, prodavnice, autobusi... angry.gif
Link to comment
Kafici su ionako luksuz.
Dokle će ovde da se smatraju za "luksuziranje" stvari kao što su kafići, cigarete, benzin, alkoholni napici, tj. sve što nije hleb i mleko!? I onda kad je kriza, opališ poreze po tim "luksuznim" artiklima, jer to valjda koristi neka aristokratija ili ko već. Bljax.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...