Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Neko mozda hoce da sere u sali za rucavanje. Ne moze iz razumljivih razloga. eno mu WC pa nek sere koliko hoce.Neko hoce da pusi. Ne moze u zatvorenom prostoru iz razumljivih razloga, eno mu ulica.
Citam ovaj post i razmisljam koliko sam srecan sto trenutno nisam u sali za rucavanje.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Danasnji Blic:Hrvatska uvodi zabranu pušenjaCigarete proterane iz kafićaU Hrvatskoj 6. maja stupa na snagu Zakon o zabrani pušenja na javnim mestima, uključujući restorane i kafiće. Tako će se naš sused pridružiti velikom broju evropskih zemalja koje su tu zabranu već uvele. Prema novom zakonu, pušenje će biti dozvoljeno samo na terasama, dok će restorani morati da osiguraju prostor za pušenje u kome neće moći da se služe hrana i piće. Ugostitelj bi u slučaju kršenja zakona morao da plati kaznu od pet do 15.000 kuna (više od 2.000 evra), a kazne za konobara i gosta su po 1.000 kuna. Zakon zabranjuje svaku vrstu oglašavanja cigareta, pušenje prilikom javnih nastupa, kao i prikazivanje osoba koje puše na televiziji, od čega je izuzet filmski program. Ceh ugostitelja pri Hrvatskoj privrednoj komori se pobunio protiv zabrane i zatražio da se primena zakona odloži do 2010, piše ?Nacional?. Ugostitelji su predložili da 30 odsto površine restorana fizički odvoje od prostora za nepušače, kao i da se diskotekama i noćnim barovima odobri da izaberu da li će biti lokal za pušače ili za nepušače. U slučaju prekršaja, kaznu bi, po njima, trebalo da plati gost, a ne ugostitelj. Svi njihovi zahtevi su odbijeni. Hrvatska privredna komora navela je da su slični zakoni u evropskim zemljama kao posledicu imali veliki pad prometa u ugostiteljskim objektima - u Sloveniji je zabeležen pad od 30 do 50 odsto, a u Nemačkoj čak 70 odsto u početnoj fazi primene zakona. U Hrvatskoj puši 32 odsto stanovništva, a od posledica pušenja godišnje umre 13.000 ljudi u toj zemlji. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Fircaju nas ovi Hrvati da nije malo. UVEK idu napred, dok se u Srbiji jos konta, premizguje, oni vec izvrsavaju.Svaka cast, bratjo.

Link to comment
Fircaju nas ovi Hrvati da nije malo. UVEK idu napred, dok se u Srbiji jos konta, premizguje, oni vec izvrsavaju.Svaka cast, bratjo.
A sto vas fircaju? Koliko ja znam u Australiji je ova zabrana odavno uvedena.
Link to comment
A'si ti neki sitnicar... :P
Samo postavljam stvari u odgovarajuci kontekst. Kad su u pitanju drzavni poslovi onda smo "mi" i "vi" drzavljani ove ili one drzave. Nacionalnost, etnicko poreklo i druge slicne stvari su za ovu pricu nebitne.
Link to comment
Kad su u pitanju drzavni poslovi onda smo "mi" i "vi" drzavljani ove ili one drzave.
Mi (forumski Oziji, Ameri, itd) vecinom i jesmo drzavljani i Srbije, da ne govorim sto smo drzavljani i ovog foruma. Dakle, mi smo nasi.
Link to comment

Bolest uzela maha:

An important thing People should know is that Smokers Spread Swine Flu.Flu virus usually in droplets of sputum comes out some ones mouth floats around in the air for a bit, landing on all sorts of surfaces and also gets inhaled by a passer by.The Smoker with the Flu Virus, breathes out the Smoke and the Flu Virus in the lungs attaches itself onto the particles of smoke.It remains suspended in the air for quite some time, luckily we can usually see this smoke .Breathing in this smoke may well get you that Flu virus.There is no evidence that the Swine Flu behaves any differently than the usual Flu Virus in this respect.If YOU want to avoid the Swine Flu Virus then avoid Smokers and their smoke.
Link to comment
Mi (forumski Oziji, Ameri, itd) vecinom i jesmo drzavljani i Srbije, da ne govorim sto smo drzavljani i ovog foruma. Dakle, mi smo nasi.
How convenient. <_<
Link to comment
  • 3 weeks later...
Potvrđena presuda duvanskim gigantimaApelacioni sud u SAD je potvrdio presudu proizvođačima duvana za "sistematsko laganje kako bi prodavali duvanske proizvode za koje su znali da su opasni po zdravlje".Apelacionu sud za okrug Kolumbija, u Vašingtonu, presudio je da su duvanske kompanije, među kojima su i giganti poput grupacije "Altrija" i "Filip Morisa", prekršile savezne zakone udruživši se u poduhvatu laganja potrošača."Optuženi su bili svesni da iznose neistine i iznosili su ih godinama u nameri da prevare", navodi se presudi na 92 strane, kojom je apelacioni sud potvrdio predsudu nižeg suda iz 2006. godine, kojom se kompanijama zabranjuje upotreba oznaka "s niskim nivoom nikotina" i "lajt" na pakovanjima cigareta."Nemamo posla sa slučajnom greškom ili sa iskrenom namerom da se kupci ubede da kupe proizvod, već sa prevarom uz znanje onih koji su je učinili da govore neistinu", navodi se u presudi.Tročlano sudskog veće apelacionog suda jednoglasno je donelo odluku, preneo je Rojters.
Link to comment
Zabrana pušenja zatvorila kultni zagrebački buffetZabrana pušenja: U kultnom buffetu Pod starim krovovima gdje je sniman i flim 'Tko pjeva zlo ne misli? nije bilo gostiju pa je gazda morao zatvoriti17:21 | 23.05.2009. | Piše: Marko DejanovićKultni buffet preživio je dva svjetska rata, brojne gospodarske krize i nekoliko država. Ipak, ovaj zakon o zabrani pušenja nije mogao, kaže Goran Albini Kamanjo, vlasnik buffeta Pod starim krovovima na zagrebačkom Gornjem Gradu. Taj lokal otvoren je 1830. godine, inspirirao je vjerojatno najbolji hrvatski film ?Tko pjeva zlo ne misli?, ali je i ovisio o pušačima te njihovu ispijanju kave.- Otkako je na snagu stupio zakon, mi nismo prodali ni jednu kavu ujutro. Pa tko bi to mogao preživjeti? Nekoliko redovitih gostiju dolazilo je i pilo kavu s prozora, tako da su na cesti, pa mogu pušiti. Ali tako se ne može raditi - kaže Kamanjo, koji je u petak buffet zatvorio do daljnjega. On sam je zakleti nepušač te, kako kaže, protivnik pušenja.- Okorjeli sam nepušač, ali se protivim i ovakvom zakonu jer je diskriminatorski i licemjeran. Istodobno uništava posao vlasnicima restorana i kafića. Ja ću do kraja mjeseca zatvoriti još jedan lokal zbog ovog zakona. Pitam se gdje su ti nepušači zbog kojih je zakon donesen. Lokali su prazni, pušači ne dolaze, a ni nepušači - kaže Kamanjo.Kafići i restorani se gase diljem Hrvatske. U Dubrovniku su se u zadnja tri dana zatvorila već dva kafića, Apollo i Paradis
Pa dobro, zar nisu nepushachi samo zeleli da sede, a da im dim ne smeta? :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...