Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

90% filmova koji se prikazuju u bioskopu su umetnost koliko i kompozicije i izvodjenje istih na gorepomenutoj emisiji.Uostalom danas su svi ti filmovi dostupni i u radnjama, i u video klubovima, i na internetu...bioskop ce mozda jednog dana postati institucija kulture koliko su to bila i javna kupatila (nekad bila - u Rimu npr. - danas nikako).Meni, npr., eto mnogo vise znaci kafic kao "institucija kulture", i pre bih ziveo u gradu sa kaficima ali bez bioskopa nego obratno, i mnogo mi je interesantnije da mogu da se prosetam gradom i sednem u jedan od tonu kafica (primer: Beograd) nego da imam 6 multiplex bioskopa do kojih cu se dovesti svojim kolima, odgledati film, pa odvesti nazad kuci (mnogi severnoamericki gradovi).
I od tebe imam bitno razlicito misljenje o filmu.
Probaj bez njih, za promenu... Uglavnom su ti vrlo neadekvatne.
Zao mi je, Indy, diskutujem onako kako znam i kako sam naucio. Ne ispunjavam muzicke zelje sagovornicima.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

..."ljude koji bi da sprovode ovu zabranu u njenom najrigidnijem obliku".
Nije tako harpere.Mozhe i rigidnije od ovoga. Da se uopshte ne dozvoli pushenje u javnim zatvorenim prostorima.Meni nije jasno kako mozhesh da stavljash pushacha ispred nepushacha u bilo kojem kontekstu?
Link to comment
Nije tako harpere.Mozhe i rigidnije od ovoga. Da se uopshte ne dozvoli pushenje u javnim zatvorenim prostorima.Meni nije jasno kako mozhesh da stavljash pushacha ispred nepushacha u bilo kojem kontekstu?
Ne stavljam nikoga ispred niti iza samo zbog toga sto pusi ili ne pusi. U tome je cela stvar sa ovom raspravom. Zasto je tako tesko razumeti da se nikome ne moze odricati pravo na upotrebu dela javnog prostora zato sto je crn, beo, crven, gay, pusac, visok, nizak, bez ruke, Jevrej, Albanac, Srbin, katolik, Jehovin svedok, debeo, anoreksicno mrsav i tako dalje i tome slicno?
Link to comment
Ne stavljam nikoga ispred niti iza samo zbog toga sto pusi ili ne pusi. U tome je cela stvar sa ovom raspravom. Zasto je tako tesko razumeti da se nikome ne moze odricati pravo na upotrebu dela javnog prostora zato sto je crn, beo, crven, gay, pusac, visok, nizak, bez ruke, Jevrej, Albanac, Srbin, katolik, Jehovin svedok, debeo, anoreksicno mrsav i tako dalje i tome slicno?
Bash suprotno.Ovim zakonom se nikome ne odriche pravo na upotrebu javnog prostora.Odriche se pravo paljenja cigarete u tom javnom prostoru.Znachi, chovek mozhe, cigareta ne mozhe.
Link to comment
Bash suprotno.Ovim zakonom se nikome ne odriche pravo na upotrebu javnog prostora.Odriche se pravo paljenja cigarete u tom javnom prostoru.Znachi, chovek mozhe, cigareta ne mozhe.
Tacno tako. Covek moze ali onakav covek kakav Mi procenimo da sme da bude. Inace nije covek. Zabranjeno za pse i pusace. (Mada ovo za pse bas vise i ne vazi, mogla bi se pobuniti neka organizacija za zastitu zivotinja.)Kao sto rekoh, to se toliko puta ponavlja kroz istoriju da je vec postalo dosadno. Ali, ne smem o tim prethodnim slucajevima inace ce Indy odmah da zakuka kako ga smaram "neadekvatnim analogijama".
Link to comment
Tacno tako. Covek moze ali onakav covek kakav Mi procenimo da sme da bude. Inace nije covek. Zabranjeno za pse i pusace. (Mada ovo za pse bas vise i ne vazi, mogla bi se pobuniti neka organizacija za zastitu zivotinja.)Kao sto rekoh, to se toliko puta ponavlja kroz istoriju da je vec postalo dosadno. Ali, ne smem o tim prethodnim slucajevima inace ce Indy odmah da zakuka kako ga smaram "neadekvatnim analogijama".
E znachi stvarno ...Negde ranije sam pisao shta to odredjuje jednog choveka, tipa:profesija (doktor, inzhenjer, profesor,...), ... , roditelj, dete, brat,..., strejt, homo, ... ne znam ni ja shta,....posle mnogo individualnih odrednica dolaze kolektivne : pripadnost navijachkoj grupi, naciji, ..., sta god hocesh,...posle svih pozitivnih/neutralnih odrednica stavljam one negativne, te odrednica pushach meni dolazi negde pri kraju toga lanca.Zashto ti od svih svojih karakteristika, odrednicu pushach stavljash tako visoko?I da, obrni okreni, ali zabranjena je cigareta, ne chovek.edit: u svakom sluchaju je razumnije/ljudskije zabraniti cigaretu, nego li zabraniti/onemoguciti masu ljudi da zalazi u taj javni prostor Edited by cedo
Link to comment
E znachi stvarno ...Negde ranije sam pisao shta to odredjuje jednog choveka, tipa:profesija (doktor, inzhenjer, profesor,...), ... , roditelj, dete, brat,..., strejt, homo, ... ne znam ni ja shta,....posle mnogo individualnih odrednica dolaze kolektivne : pripadnost navijachkoj grupi, naciji, ..., sta god hocesh,...posle svih pozitivnih/neutralnih odrednica stavljam one negativne, te odrednica pushach meni dolazi negde pri kraju toga lanca.Zashto ti od svih svojih karakteristika, odrednicu pushach stavljash tako visoko?I da, obrni okreni, ali zabranjena je cigareta, ne chovek.edit: u svakom sluchaju je razumnije/ljudskije zabraniti cigaretu, nego li zabraniti/onemoguciti masu ljudi da zalazi u taj javni prostor
Vidi, sta si ti pisao i sta tebi nesto znaci kad je u pitanju bilo ciji drugi identitet, savrseno je irelevantno. To isto vazi i za mene kao i za bilo koga drugog. Nista ja ne stavljam visoko ili nisko, samo sam nabrajao.Ovaj tvoj edit uopste nisam razumeo. Ko zabranjuje bilo kojoj grupi ljudi da posecuje bilo koji prostor? Svaki prostor ima svoja pravila ponasanja, jedino sto razlikuje nas dvojicu u ovoj raspravi je ko, kako i zasto treba da ima konacnu rec u odredjivanju toga sta je za bilo koji prostor prihvatljivo a sta nije. I jos jedna stvar. Ti bi da te drzava bicuje zbog toga sto si zgresio puseci godinama. Ja svoju kozu cenim malo vise od toga. Edited by harper lee
Link to comment
Vidi, sta si ti pisao i sta tebi nesto znaci kad je u pitanju bilo ciji drugi identitet, savrseno je irelevantno. To isto vazi i za mene kao i za bilo koga drugog. Nista ja ne stavljam visoko ili nisko, samo sam nabrajao.Ovaj tvoj edit uopste nisam razumeo. Ko zabranjuje bilo kojoj grupi ljudi da posecuje bilo koji prostor? Svaki prostor ima svoja pravila ponasanja, jedino sto razlikuje nas dvojicu u ovoj raspravi je ko, kako i zasto treba da ima konacnu rec u odredjivanju toga sta je za bilo koji prostor prihvatljivo a sta nije. I jos jedna stvar. Ti bi da te drzava bicuje zbog toga sto si zgresio puseci godinama. Ja svoju kozu cenim malo vise od toga.
Ok, za prvi pasus.E sad, to shto si nabrojao jeste isto kao kada bi rekao "ovo je kul kafic za belce, a ostalim bojama ulaz nije zabranjen", gde ovo belci u krajnjoj liniji mozhesh da poistovetish sa KKK, mada nije neophodno. za ostala nabrajanja mozhesh slichne paralele da napravish.Sa druge strane, ako kazhemo "na javnim mestima je zabranjeno paljenje cigarete, dovodjenje domacih i inih zhivotinja, sta god hocesh,..., ali je zato pozheljan chovek", meni barem izgleda mnogo pravednije/humanije do li ono prvo.edit: na brzinu odgovarao, pa nezadovoljan formom ... Edited by cedo
Link to comment

Nadam se da nije daleko dan kada ce neko uci u amsterdamski 'coffee shop' i besno napasti vlasnika kako dozvoljava da mu odredjene mushterije gushe druge mushterije. Just for fun. Jebiga, njihovo je pravo da uzivaju u frishkom zraku klimatizovane prostorije. Koje im niko ne sme uskratiti??.

Link to comment
nikome ne moze odricati pravo na upotrebu dela javnog prostora zato sto je crn, beo, crven, gay, pusac, visok, nizak, bez ruke, Jevrej, Albanac, Srbin, katolik, Jehovin svedok, debeo, anoreksicno mrsav i tako dalje i tome slicno?
:Hail: Ja se pridružujem ovom mišljenju i u skladu sa njim vadim svoj pištolj i idem da vežbam gađanje na sred trga Republike. Neće meni neko odricati pravo na upotrebu javnog prostora! A ako nekoga slučajno pogodim, ko mu je kriv, šta je tražio tu, mogao je da se nalazi sa društvom i na trgu Nikole Pašića!
Link to comment
:Hail: Ja se pridružujem ovom mišljenju i u skladu sa njim vadim svoj pištolj i idem da vežbam gađanje na sred trga Republike. Neće meni neko odricati pravo na upotrebu javnog prostora! A ako nekoga slučajno pogodim, ko mu je kriv, šta je tražio tu, mogao je da se nalazi sa društvom i na trgu Nikole Pašića!
Neće ti uspeti. Bole njega da li njegova cigareta izaziva rak pluća kod tebe. Jel te neko terao da sediš na javnom mestu? Nije. E pa trpi onda.
Link to comment

A pazi sad ovo: vozachu autobusa je zabranjeno da pushta muziku - ispravno, tako treba. A ja seo neki dan u kafic, u kojem ide neka grozna muzika. I kazem ja konobaru, jel moze to da se promeni na neshto bolje ili ugasi, ne odgovara mi, a inache bih da sedim tu. On me gleda bledo, neshto mu nije jasno. Kazem, jel moze to da se promeni, ne odgovara mi, ali inache zarko zelim da sedim ovde i na to imam pravo, shto mi uskracujete jer me ova grozna muzika zivcira. I njemu i dalje nije bilo jasno, te sam pokunjeno morao da odem, a nisam hteo. Neljudi su to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...