Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

I ja sam. Bukvalno mi pozli kada osetim teski cvetni miris dezodoransa sa buvljaka. Trpim, sta cu. Ima nas mnogo, moramo da se trpimo. Nego hajde da popricamo o konobarima jos malo. Da li smatrate da bi bilo pravicno da se u pusackim lokalima placa posebna nadoknada konobarima i sankerima koji tu rade? Nadnica za hazard.

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

I ja sam. Bukvalno mi pozli kada osetim teski cvetni miris dezodoransa sa buvljaka. Trpim, sta cu. Ima nas mnogo, moramo da se trpimo. Nego hajde da popricamo o konobarima jos malo. Da li smatrate da bi bilo pravicno da se u pusackim lokalima placa posebna nadoknada konobarima i sankerima koji tu rade? Nadnica za hazard.
Poshto sam pobornik apsolutne zabrane pushenja u kaficima uz davanje mogucnost fizichkog razdvajanja pushachkog dela tamo gde velichina prostora dozvoljava mislim da je to ok za one radnike koji bi obavljali taj posao u pushachkim zonama, naravno, ako je nepushach.
Link to comment
Lakoca kompromisa. Samo ne treba ici djonom, i resenja se sama namecu.
Ja ovo tvrdim, osim dodatka za zaposlene za koji si me konkretno pitao, od pochetka teme tako da ne znam o kakovom kompromisu govorish.Tema je: da li dozvoliti kul pushachke kafice i restorane tamo gde nema mogucnosti za fizichku deobu prostora?
Link to comment

Po mom misljenju, da, treba dozvoliti. Konobarima dati bonus, sve ostalo je nesto sto se dogadja izmedju consenting adults i samim tim nije pos`o drzave da se o tome brine.

Link to comment
I ja sam. Bukvalno mi pozli kada osetim teski cvetni miris dezodoransa sa buvljaka. Trpim, sta cu. Ima nas mnogo, moramo da se trpimo. Nego hajde da popricamo o konobarima jos malo. Da li smatrate da bi bilo pravicno da se u pusackim lokalima placa posebna nadoknada konobarima i sankerima koji tu rade? Nadnica za hazard.
jedno od mogućih racionalnih i pravičnih rešenja. kao i kod ostalih rizičnih poslova.
Link to comment
Po mom misljenju, da, treba dozvoliti. Konobarima dati bonus, sve ostalo je nesto sto se dogadja izmedju consenting adults i samim tim nije pos`o drzave da se o tome brine.
Ako si ovime mislio da treba dozvoliti kul nikotinske kafice onda da te pitam, da li treba dozvoliti i kul nikotinske bioskope, avione, autobuse, ... sve ono shto nije pos'o drzhave?Naravno, zaposlenima dati bonus. Edited by cedo
Link to comment

Nikotinski bioskopi da, zasto ne. Avion ne, autobus ne. Uvek postoji situacija u kojoj neko mora da odabere odredjenu kompaniju i putuje njom. Sa druge strane, bioskop spada u delokrug zabave.

Link to comment
žalim slučaj, ali nisam ovo napisao da bih doveo priču do apsurda. Podaci o uticaju mirisa na astmatičare su alarmantni, a još nisam ni stupio na tle alergija. U nekim delovima sveta već je prepoznata potreba za hitnom akcijom:By COLIN NICKERSONTHE BOSTON GLOBE HALIFAX, Nova Scotia -- Perfume is meant to provoke passion, but not the sort stirring this historic seaport. To the horror of perfume makers worldwide, Halifax has become the first major center in North America to prohibit the wearing of all cosmetic fragrances -- from Giorgio to grandmother's lavender soap -- in most indoor public places, including municipal offices, libraries, hospitals, classrooms, courts, and mass transit buses. With little fanfare, and less public debate, a city renowned for its sea breezes and friendly folk has declared underarm deodorant, herbal shampoos, colognes, and other scented products to be hazardous to public health -- or at least too politically incorrect to be countenanced. The ban, backed by ardent scent opponents, reflects not only concern for people discomforted by fragrances but a grim new environmental view that sees a morning slap of aftershave as a blow against Mother Earth. "Aromatic chemicals are poisoning people and the planet as much as tobacco or pesticides," said Karen Robinson, an anti-scent campaigner who compares the fight against fragrances to writer Rachel Carson's celebrated early warnings about the effects of DDT, a powerful insecticide now restricted by law. "We don't want a 'Silent Spring' brought by cosmetics in Halifax. We've even got scent-free doughnut shops.".............
Uf, pokušaću da budem jasnija.Moj komentar odnosio se na to što si svojom izjavom "evo - zabranimo mirise" brigu o zdravlju sveo na jednu od milijardu stavki o kojima bi se trebalo brinuti u određenom smislu.Današnja sloboda informacija je nemerljivo široka da bi iznošenje istih, do kojih svako danas vrlo lako može doći, moglo da se smatra neprikosnovenim argumentom za nešto odnosno protiv nečega. Dostupnost i sloboda informacija time pozivaju čoveka na buđenje zdravog razuma kao jedinog validnog argumenta pa ti kopi-pejstuj tekstove sa neta kol'ko god voliš, al pokušaj da ne objašnjavaš jedan problem prebacujući se na drugi.
Link to comment
Nikotinski bioskopi da, zasto ne. Avion ne, autobus ne. Uvek postoji situacija u kojoj neko mora da odabere odredjenu kompaniju i putuje njom. Sa druge strane, bioskop spada u delokrug zabave.
Znachi, zabava je kljuchni faktor. Hmmm, interesantno.Onda i pozorishta, chak i ona za decu. Edited by cedo
Link to comment
Dostupnost i sloboda informacija time pozivaju čoveka na buđenje zdravog razuma kao jedinog validnog argumenta pa ti kopi-pejstuj tekstove sa neta kol'ko god voliš, al pokušaj da ne objašnjavaš jedan problem prebacujući se na drugi.
Prvo, da je "zdrav razum" jedini validni argument za bilo sta, mi bi bacali bebe sa litice ako utvrdimo da imaju Daunov sindrom, a starce ostavljali na planini da umru. Drugo, ne objasnjavam jedan problem prebacujuci se na drugi, nego ukazujem da je taj problem socijalni konstrukt makar isto toliko, ako ne i vise nego medicinski. Drustvo je odlucilo da percipira pasivno pusenje kao ogroman problem, ali mu mnogo manje, na primer, smeta cinjenica da za upravljanje vozilom od 1000 kilograma koje ide brzinom od 100 na sat licence dobijaju mentalno poremecena, senilna i neodgovorna ljudska bica.Poenta: hajde da pogledamo siru sliku. To ne ocekujem od aktivista za zabranu pusenja (uvek me je nerviralo kada, recimo, environmentaliste pitaju "A zasto ne brinete o gladnoj deci"), jer su oni odabrali legitimnu metu i udaraju po njoj svim sredstvima, kao sto dobar aktivista i treba da radi. Ali, ja kao neko kome je realno sa tacke adikcije svejedno da li ce mi neko zabraniti da pusim ili ne, to nije nimalo svejedno sa tacke ljudske slobode od mesanja drzave u privatan zivot. Neprihvatljivo mi je da Kusta na Mokroj gori odredjuje seljanima da li smeju ili ne smeju da grade poljske vecee, neprihvatljivo mi je da neko, kao UK vlada, stavlja coveka na listu seksualnih prestupnika zato sto je uhvacen da jebe bicikl, i neprihvatljivo mi je da drzava pokusava da ukine gnezda poroka u kojima se srecu odrasli ljudi pod sopstvenim uslovima da piju, puse, gledaju tekmu na plazmi, slusaju muziku i generalno otresaju sa sebe teret skupih kredita, ugrozenih poslova i posledicnog stresa. Nije sve u medicini, nije sve u "bezbednom okruzenju"......postoje mnogi nivoi ljudskog zadovoljstva.@cedoTi, nadam se, pojmis da postoji jedna faza u zivotu deteta koja se zove "punoletstvo"? U toj fazi dete odgovara za svoje postupke, i ona najcesce traje do detetove smrti u dubokoj starosti. Edited by vasudeva418
Link to comment
Prvo, da je "zdrav razum" jedini validni argument za bilo sta, mi bi bacali bebe sa litice ako utvrdimo da imaju Daunov sindrom, a starce ostavljali na planini da umru. Drugo, ne objasnjavam jedan problem, nego ukazujem da je taj problem socijalni konstrukt makar isto toliko, ako ne i vise nego medicinski. Drustvo je odlucilo da percipira pasivno pusenje kao ogroman problem, ali mu mnogo manje, na primer, smeta cinjenica da za upravljanje vozilom od 1000 kilograma koje ide brzinom od 100 na sat licence dobijaju mentalno poremecena, senilna i neodgovorna ljudska bica.Poenta: hajde da pogledamo siru sliku. To ne ocekujem od aktivista za zabranu pusenja (uvek me je nerviralo kada, recimo, environmentaliste pitaju "A zasto ne brinete o gladnoj deci"), jer su oni odabrali legitimnu metu i udaraju po njoj svim sredstvima, kao sto dobar aktivista i treba da radi. Ali, ja kao neko kome je realno sa tacke adikcije svejedno da li ce mi neko zabraniti da pusim ili ne, to nije nimalo svejedno sa tacke ljudske slobode od mesanja drzave u privatan zivot. Neprihvatljivo mi je da Kusta na Mokroj gori odredjuje seljanima da li smeju ili ne smeju da grade poljske vecee, neprihvatljivo mi je da neko, kao UK vlada, stavlja coveka na listu seksualnih prestupnika zato sto je uhvacen da jebe bicikl, i neprihvatljivo mi je da drzava pokusava da ukine gnezda poroka u kojima se srecu odrasli ljudi pod sopstvenim uslovima da piju, puse, gledaju tekmu na plazmi, slusaju muziku i generalno otresaju sa sebe teret skupih kredita, ugrozenih poslova i posledicnog stresa. Nije sve u medicini, nije sve u "bezbednom okruzenju"......postoje mnogi nivoi ljudskog zadovoljstva.@cedoTi, nadam se, pojmis da postoji jedna faza u zivotu deteta koja se zove "punoletstvo"? U toj fazi dete odgovara za svoje postupke, i ona najcesce traje do detetove smrti u dubokoj starosti.
Prvi bold: Zabrana pushenja se odnosi na javna mesta, tako da to nikako nije meshanje u privatan zhivot pushacha.2. i 3. bold: U Drugom boldu ti se nalazi odgovor izostavljanjem rechi odrasli.edit: I nisi mi odgovorio, i pozorishta?Za decu sam spomenu samo zato da bih ti skrenuo pazhnju da i maloletnici, mozhda i vishe od drugih, idu u kafice. A to je ona istinska ciljna grupa koja treba da bude zashticena.I da, mislim da si se do sada mogao uveriti ( na ovom topiku) da nikotin nije zadovoljstvo, vec neshto sasvim drugo. Edited by cedo
Link to comment
Prvi bold: Zabrana pushenja se odnosi na javna mesta, tako da to nikako nije meshanje u privatan zhivot pushacha.2. i 3. bold: U Drugom boldu ti se nalazi odgovor izostavljanjem rechi odrasli.
Sustina je u sledecem. Cigareta je legalan akcizni proizvod. Ako gosti kafane, vlasnik i zaposleni zele da trose taj proizvod u kafani, sta drzava ima s tim? Kome ona tacno pomaze ukidanjem te mogucnosti? Konacno pitanje svih pitanja je: ako se pusenje tretira kao nedozvoljena aktivnost, zasto se ne zabrani, odmah i sada, promet cigareta? Sta je gore: kada ja u kafani "Tri brata" trujem deda-Lazu sa Djerma koji ispija vinjak i konobara koji je sav zut od "Drine" koju pusi na buljuke, ili kada u kuci trujem svoju jednomesecnu bebu? Ne vidis li da je sve to pomalo arbitrarno?@ako maloletnici sede u kaficima vise od punoletnih, mislim da je urnebesno koristiti to kao argument za ukidanje pusenja u kaficima..napravimo od kafane bezbedno mesto za decu, da mogu da ispijaju red bull i vodku bez straha od plucnih bolesti.Pozorista? Glumci u 99% slucajeva toliko purnjaju da mi umakanjem istih u rakiju mogla da se napravi nikotinska tinktura podobna industrijskom procesu obogacivanja cigareta :)) nezavisno od toga, vec postoji forma teatra koja podrazumeva uzivanje u porocima tokom izvodjenja predstave, i zove se kabare...S druge strane, onaj ko voli pozoriste, a smeta mu dim, vec ima priliku da to radi, pusaci su naviknuti da ne puse tokom predstave, i svi su mirni. Zasto to kvariti? Edited by vasudeva418
Link to comment
Sustina je u sledecem. Cigareta je legalan akcizni proizvod. Ako gosti kafane, vlasnik i zaposleni zele da trose taj proizvod u kafani, sta drzava ima s tim? Kome ona tacno pomaze ukidanjem te mogucnosti? Konacno pitanje svih pitanja je: ako se pusenje tretira kao nedozvoljena aktivnost, zasto se ne zabrani, odmah i sada, promet cigareta? Sta je gore: kada ja u kafani "Tri brata" trujem deda-Lazu sa Djerma koji ispija vinjak i konobara koji je sav zut od "Drine" koju pusi na buljuke, ili kada u kuci trujem svoju jednomesecnu bebu? Ne vidis li da je sve to pomalo arbitrarno?
Da, postoji dvojnost. Mozhda iz razloga shto bi to bilo previshe radikalno. Vidish da ovde neki ljudi smatraju da je i ovo previshe radikalno.Zato, zasad je mozhda bolje da se pusenje tretira kao drushtveno nepozheljna aktivnost, a to se nece postici ostavljanjem kul pushachkih mesta.edit: Nishta ti to u editu ne valja. Pisano je ranije oko uporedjivanja nikotina i ostalih poroka, i zashto nisu komparabilni. Edited by cedo
Link to comment
Zato, zasad je mozhda bolje da se pusenje tretira kao drushtveno nepozheljna aktivnost, a to se nece postici ostavljanjem kul pushachkih mesta.
Znaci ovo je proces koji ide u fazama i ukljucuje stigmatizaciju pusaca? Posto zakon, avaj, za sada dozvoljava pusenje, potrebno je stvoriti drustvenu klimu koja ce ih stigmatizovati i izolovati, pa ce drzava na kraju podlegnuti atmosferi linca? Znaci, nije rec uopste o zdravlju konobara...zatvaranje kafana je samo prvi korak ka ulasku u domove, jebes odgovornost i prava pojedinca. Hvala na iskrenom odgovoru.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...