Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

kao i 99% ljudskih aktivnosti! dole homoseksualizam, padobranstvo, igranje igrica! korist je jedino merilo!
Padobranstvo? Pa jedno je adrenalin, a drugo je nikotin, a verujem i da je užitak drugačiji. Podosta. Valjda je bolje leteti nego smrdeti. A i ako mu se ne otvori padobran, pa postane kašica kad sleti, sam je to tražio, a mene ne dotiče osim ako mi nije pao na krov zgrade.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Reč je samo o tome da si napravio veliku grešku u mišljenju kada si rekao da je ono što nije korisno - devijacija, a ja sam tu tezu samo doveo do apsurda da bih ublažio, ako mogu, tvoju dalju argumentaciju. I da, bolje je leteti nego smrdeti, ne sporim..zvuči kao nešto što bi rekao Grunf (Bunkerov, ne ovaj forumski)

Link to comment
A kako pušači tretiraju mene? Da li se neko pita kako se ja osećam dok stojim u kafiću a on mi purnja taj ogavni smrad po sred face? Zbog takvih nemam želju da idem na takva mesta.
Upravo se o tome radi, treba dozvoliti vlasnicima kafana koji su tvoji istomišljenici da objekat proglase nepušačkim. Za to se borimo.Inače, maštam o tome da se zabrani dovodjenje male dece u kafiće. Kako njihovi roditelji tretiraju mene? Da li se neko pita kako se ja osećam dok sedim u kafiću, pijem kafu, pušim cigaru i čitam novine, a na dva metra od mene se deca jure i dernjaju? Još i imam grižu savesti dok pušim u njihovoj blizini. Zbog takvih nemam želju da idem na takva mesta.
Link to comment
o socijalnoj interkaciji ne znam puno niti me puno interesuje, ali zrtve pijanog vozenja su zrtve i mimo obilaska mesta radi ispunjavanja socijalne interakcije. a razlika je sto ucesnici u saobracaju, bez obzira da l su isli u socijalnu interakciju ili su radili nesto asocijalno i ainteraktivno, ne znaju kada ce na njih naleteti pijana budala koja se mozda jesta a mozda i nije napila socijalno interreagujuci. posetilac kafica ima potpuno slobadan izbor oce li ili nece li uci u zadimljeni kafic.
Ili samo nisi siguran/na šta znači socijalna interakcija? Malo mi je komplikovano da poverujem da bilo koja osoba živi i diše potpuno izolovano od bilo kakvog delovanja socijalne sredine, da o njo ne zna mnogo i da se o istoj ne interesuje! :blink::lol: Suprotno od interakcije je: nezavisno i jednosmerno ili intrOaktivno ali verujem da na ovo poslednje nisi mislio/laA kakav to izbor nepušač ima ako želi da uđe u određeni kafić a kafić zadimljen? Izbor da ne uđe?! :blink:
Link to comment
kao i 99% ljudskih aktivnosti! dole homoseksualizam, padobranstvo, igranje igrica! korist je jedino merilo!
Reč je samo o tome da si napravio veliku grešku u mišljenju kada si rekao da je ono što nije korisno - devijacija, a ja sam tu tezu samo doveo do apsurda da bih ublažio, ako mogu, tvoju dalju argumentaciju. I da, bolje je leteti nego smrdeti, ne sporim..zvuči kao nešto što bi rekao Grunf (Bunkerov, ne ovaj forumski)
A od kad li se opravdavanje/objašnjavanje neke pojave/pojma onim što ono nije smatra argumentom?!?! Tek mi svrha pokušaja dovođenja do apsurda 99% ljudskih aktivnosti poredeći ih sa bolešću zavisnosti nije jasna...hmm :blink:
Link to comment
Inače, maštam o tome da se zabrani dovodjenje male dece u kafiće. Kako njihovi roditelji tretiraju mene? Da li se neko pita kako se ja osećam dok sedim u kafiću, pijem kafu, pušim cigaru i čitam novine, a na dva metra od mene se deca jure i dernjaju? Još i imam grižu savesti dok pušim u njihovoj blizini. Zbog takvih nemam želju da idem na takva mesta.
Još jedan pokušaj da se bolest zavisnosti opravda/objasni/razjasni nečim potpun suprotnim - poredeći bolest zavisnosti sa jednim oblikom manifestacije interpersonalne nenaklonosti...ccc... Uostalom, izvinjavam se na iščuđavanju jer, kao da bi bilo koja bolest zavisnosti mogla da se opravda samom sobom?
Link to comment
ovo je sustina cele price. zameni za 'ljudima prosipaju govna na glavi' sa 'se pusi' i to je to. zamisli sada situaciju gde se u svim kafanama ljudima prosipaju govna na glavi pa ti moras da se boris za to da bar u nekoj to ne rade, kako bi i ti imao izbora. jos te neko ubedjuje kako je njegovo pravo da u svim kafanama moze da prosipa govna a ti nemoj da ides u kafane ako ti se ne svidja.
govna-na-glavu, vanredno poredjenje. aj' davaj jos u duhu- (po)jednostav(lje)nog-sledi-tacnog razmisljanja, uzitak je. britka ostrica. zaista.i da, ne pusim tacka, pa ni ciga- re- rilose- rete.
Link to comment
:Hail: Ustvari mi nepušači u celoj priči ispadamo pičke, što nemamo spremnu kofu govana da je izručimo na glavu svakom ko u kafani zapali cigaru. To bi bilo idealno, jedni pale cigare, drugi bacaju govna uokolo, kome se ne sviđa nek sedi kod kuće, ili u bolnici ako baš mora. Stvarno genijalno. :Hail:
dakle, nema potreba za imbecilnim hajlovima, posebno ako i ne razumes napisano. javna mesta na kojima nisi iskljucivo svojom voljom su i radno mesto, javni saobracaj, administrativne zgrade itd.nemam nista protiv postojanja kafana u kojima se ljudima prosipaju govna na glavu, al jednostavno ne zelim da obitavam na takvim mestima, kao sto rado izbegavam mesta na kojima su povecani izgledi da neko povraca po meni bez obzira bilo to zdravo ili ne. je l jasno?
govna-na-glavu, vanredno poredjenje. aj' davaj jos u duhu- (po)jednostav(lje)nog-sledi-tacnog razmisljanja, uzitak je. britka ostrica. zaista.i da, ne pusim tacka, pa ni ciga- re- rilose- rete.
na zalost ne mogu da ti dam poredjenja '(po)jednostav(lje)nog-sledi-tacnog razmisljanja', nemam ja talenta za to.'govna na glavu' sam samo preuzeo/prepisao od drugih.edit: zalost Edited by pajapatak
Link to comment
na zalos ne mogu da ti dam poredjenja '(po)jednostav(lje)nog-sledi-tacnog razmisljanja', nemam ja talenta za to.'govna na glavu' sam samo preuzeo/prepisao od drugih.
naravno komentar je bio namenjen izvorniku. nenamerno te potkacih.
Link to comment
što se tiče zabrana pušenja u prostorijama gde ljudi dobrovoljno borave (kafane, klubovi), osnovno načelo bi bilo da se ipak pogleda da li oni koji rade u tim mestima imaju pravo na zaštitu na radu. Dakle, ovde se ipak ne radi o harperu kao ljubitelju viskija i pljuge uz dobar jazz, već o konobaru koji radi u uslovima koji su nezdravi.
I tu je kraj price.
Link to comment
Posteri koji najvaljuju retrospectivu filmova Zaka Tatija:i posteri za premijeru fila o Coco Chanel nisu prihvaceni od strane RATP-a i SNCF-a (javni prevoz - autobusi i vozovi)zato sto na posterima akteri puse lulu/cigaretu
:lol: Gospode. Sta je sledece? Retusiranje fotografija slavnih licnosti iz proslosti sa ciljem uklanjanja cigareta sa njih.? Ili je i toga vec bilo? :unsure: Kakav mali Staljin cuci u svima nama samo kad mu das priliku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...