Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Evo malo istorijskih prizora, dok jos i slike nisu zabranjete... I svi umrli u istom danu :cry: zahvaljujuc duvanu. oscar_wilde.jpggarbo313.jpgalbert_einstein.jpgsigmund_freud.jpgwinston_churchill.jpgjohnf_kennedy.jpg48397.jpgz80192068.jpgbarack_obama.jpgA protiv pusenja... evo jednog maloglinkica: hitler_uniform.jpg (klik na slik)Winners never quit, and quitters never win ;)***E, jbg, ja quittnula pre mesec dana... Inace bih se osecala very, very nesigurno u ovakvoj atmosvery.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Evo malo istorijskih prizora, dok jos i slike nisu zabranjete...
Vidim, i tamo su slike vrlo popularne. Kanda se hoce reci da nema prave kulture bez duvana. Mozda, samo misle na pogresnu kulturu:Howard-Terpning-Medicine-Pipe-sm.jpg
Link to comment

Hitler bi plaćao zdravstveno osiguranje po manjoj stopi...Ajnštajn je, sa druge strane, nekorisna jedinka koja drugima vadi pare iz buđelara da bi finansirao lecenje posledica svog poroka.

Link to comment
Hitler bi plaćao zdravstveno osiguranje po manjoj stopi...Ajnštajn je, sa druge strane, nekorisna jedinka koja drugima vadi pare iz buđelara da bi finansirao lecenje posledica svog poroka.
Uhhh, pa nemoj biti tako strog prema pušačima, nisu oni nekorisne jedinke samo zato što su pušači. Nego čemu ovoliki bes na ovoj temi? Ozbiljno pitam, meni izgleda sasvim logično da na javnim mestima pušenje treba da bude zabranjeno, na planini i kod kuće kako ko hoće, i to je to. Ne vidim u ovome prostor za tako burne emotivne stavove, a ipak to je slučaj. ? Edited by Evi
Link to comment

@Chivo D'Arbo::blink: Znači svako ko puši je duša od čoveka, dobrica i pametnica? A nepušači su svi od reda nacisti?Propuši ti ponovo, puši i cigare i cigarilose pored cigareta, znaš šta, bolje se i obloči, nema ništa bolje nego kada uz duhan popiješ po jednu, a ako te zaboli glava, pij što više lekova, na šake.

Link to comment
@Chivo D'Arbo::blink: Znači svako ko puši je duša od čoveka, dobrica i pametnica? A nepušači su svi od reda nacisti?
Tako je! I svako ko stane u odbranu pusaca drogira se na kante. :D
Link to comment
Sa prvim delom se (naravno) slazem, ali ova druga recenica mi nije jasna. Uvek sam mislio da drzava treba da funkcionise kako gradjani to zele, a tu bi se negde valjda trebala uvaziti i nasa (suprotstavljena, ali svejedno) misljenja? Ili ni to ne vazi u Srbiji?Ne razumem zasto je moje misljenje "revolverasko volontersko", niti sta to tacno znaci (osim da se ti sa njime ne slazes, sto sam vec cuo). Protiv sam pusenja u zatvorenim javnim prostorijama. U Srbiji, na Marsu ili u sazvezdju Andromede. Postoji sasvim dovoljno razloga zasto tako mislim, ne slazem se da je to "pucanje s boka". Gle, jos jednom se ne slazemo!
Osim u prethodnom postu u kojem si napisao da te boli dupe za to sta vecina misli o nekoj stvari. Koji su onda ti gradjani cije muzicke zelje drzava treba da ispunjava? Oni koji imaju sertifikat od doktora da rade samo politicki korektne stvari, vode zdrav zivot i ne mesaju se sa zarazenima? Oni koji imaju moci da nametnu svoje manjinsko misljenje? Neko treci? Indy, u ovoj drzavi pusaci nisu jedina ciljna grupa ciji se pravni radijus kretanja opisuje sa "neka rade sta hoce kuci ali da ne paradiraju time u javnosti". Sad ces, naravno, ti da zavapis kako su takve analogije nepostene i da to nije isto. Zasto nije isto? Zato sto ovo prvo zagovaraju neki Mladi, Lijepi & Pametni a ovo drugo ne? Zato sto je ovo prvo civilizacijski standard a ovo drugo anticivilizacijski? Zato sto ovi prvi smetaju nekome a ovi drugi ne smetaju nikome? Hajde malo da budemo ozbiljni. U ovoj zemlji ce pre Duuuule Savic koji bi istrebio homoseksualce da bude neki faktor nego nekakav forumas koji bi istrebio pusace. Uvodjenje ovakvog tipa zabrane bez ikakve pripreme u Srbiji je zapravo uvodjenje gladnog vuka u tor prepun ovaca. Zato se ja toliko i nerviram na ovom topiku. Ne toliko zbog ovih ovdasnjih, jer ovce imaju tu optiku koju imaju i nista drugo i ne zasluzuju da budu, vec zbog vas (ne nuzno zbog tebe, zapravo najmanje zbog tebe) koji znate kako su se sve te stvari odvijale u tim vasim normalnijim zemljama a ipak tupite qratz bezveze, "savetujuci" Srbiji samo finalni rezultat a ne i proces koji do njega treba da dovede, iako je svakome sa vise od dve daske u glavi jasno da jedno bez drugog ne ide.
Hvala Bogu pa komunisti nisu znali da društvo treba da stekne kapacitet za promene, te su iste uvodili dekrtetom. Da su znali ovo što harper lee zna, ništa od jednakosti polova, a ja bih morala da perem svekru noge (ovo aprosimiram koliko bi vremena 1oj Srbiji trebalo da dosegne kapacitet da počne da polove tretira jednako).truć broć Ti si jedan veliki egocentrik ako misliš da je zabrana pušenja na javnim mestima uvedena u cilju da smanji broj pušača. Ja nisam čula ni za jednog pušača koji je zbog zabrane pušenja na javnim mestima ostavio pušenje, a nisam čula ni za neku statistiku koja bi to dvoje povezala. Biće da je cilj zabrane pušenja na javnim mestima zaštita zdravlja nepušača (što nema veze sa kampanjom protiv pušenja).edit: Nije tema ovde, ali kad čitam ovakve komentare od navodno inače pametnih ljudi, ne mogu da se ne otmem utisku da nije demokratija baš prava stvar za sve
Da, komunisti su odlucujuce zasluzni za jednakost polova, a demokratija nije bas prava stvar za sve vec, valjda, samo za upucene u arcana imperii.Do vidjenja i nadam se da cemo vise srece sa diskusijom imati u sledecoj reinkarnaciji.
pa ni to niko ne spori. spori se da to pravo imlicira opstu zabranu pusenja na svim javnim mestima. zato se uglavnom podrzava zabrana pusenja na mestima gde se ljudi ne zaticu iskljucivo svojom voljom. to je valjda nacin za uskladjivanje interesa.
Koliko puta cete izignorisati ovo sto je covek ovako jasno i precizno opisao a sto figurira od samog pocetka topika. Ljudi, od ovoga ne moze jednostavnije.
Link to comment
Osim u prethodnom postu u kojem si napisao da te boli dupe za to sta vecina misli o nekoj stvari.
U demokratskom procesu, ako ista valja, ne pobedjuje misljenje vecine, vec misljenje onih koji imaju najbolje argumente da sa njima ubede dovoljnu vecinu. Uostalom, videli smo u medjuvremenu da su ti tvoji procenti malo klimavi?
Uvodjenje ovakvog tipa zabrane bez ikakve pripreme u Srbiji je zapravo uvodjenje gladnog vuka u tor prepun ovaca. Zato se ja toliko i nerviram na ovom topiku. ... koji znate kako su se sve te stvari odvijale u tim vasim normalnijim zemljama a ipak tupite qratz bezveze, "savetujuci" Srbiji samo finalni rezultat a ne i proces koji do njega treba da dovede, iako je svakome sa vise od dve daske u glavi jasno da jedno bez drugog ne ide.
Ja vidim to kao deo procesa. Uopste ne mislim da ce da padne nebo ako se u Srbiji sprovede ta zabrana, niti se uopste slazem sa tvojom logikom, pominjanjem nekakvog duuuuleta savica i kojecega. Boze, da ne znam bolje, pomislio bih da citam Biki Srki na blogu B92. Ja uopste ne mislim da postoji kvalitativna razlika izmedju Srbije i vecine srednjerazvijenih zemalja, barem ne takva komadina od razlike koju ti izgleda vidis. Nije bre to Chad. Postoji velika kvantitativna razlika (=prosecna primanja), ali to bas i nema previse veze s konkretnom temom.
Koliko puta cete izignorisati ...
Ja nijednom, ali ne mogu da se slozim s tim sto je napisao (inace mi obicno nije nimalo tesko da se s njim slozim). Edited by Indy
Link to comment
pa ni to niko ne spori. spori se da to pravo imlicira opstu zabranu pusenja na svim javnim mestima. zato se uglavnom podrzava zabrana pusenja na mestima gde se ljudi ne zaticu iskljucivo svojom voljom. to je valjda nacin za uskladjivanje interesa.
:Hail: Javna mesta su javna mesta, znači namenjena svima, a ne mesta samo za pušače. Ja ne znam šta znači javno mesto gde se ljudi ne zatiču isključivo svojom voljom - to je valjda samo bolnica. I ne vidim kakve veze dobrovoljnost prisustva ima sa bilo čim, po toj logici i ja imam pravo da nekom na javnom mestu prdnem pod nos, poserem se na glavu, sve što mi padne na pamet, ali samo dok to unapred najavim da ljudi imaju fore da napuste kafić i zaključaju se u svoje stanove, što je i jedino mesto gde treba da borave i provode svoje vreme ako neće da im neko sere po glavi. To je argumentacija iza koje vi stojite:Ako sam u kafiću, onda mogu da povraćam po prisutnima , jer ste svi unutra svojom voljom, te stoga pristajete na sve što meni padne na pamet. Naravno, prethodno ću obavestiti sve prisutne da ću da se ispovraćam po njima, da ne ispadne kako nisu znali šta će se desiti. Ko ostane unutra, sam je kriv. Znao je šta mu sledi. Mogao je i da sedi kod kuće, šta uopšte traži u kafiću. Naravno, po pacijentima u bolnici neću povraćati jer ipak nisu oni tu svojom voljom.Takođe, želim da istaknem kako sam ja i tu bolja od pušača, jer mojim povraćanjem niko neće zaraditi alergiju, astmu ili rak.Briljantno. Ustvari mi nepušači u celoj priči ispadamo pičke, što nemamo spremnu kofu govana da je izručimo na glavu svakom ko u kafani zapali cigaru. To bi bilo idealno, jedni pale cigare, drugi bacaju govna uokolo, kome se ne sviđa nek sedi kod kuće, ili u bolnici ako baš mora. Stvarno genijalno. :Hail:
Link to comment

Haha, Evi, pre par dana sam u vezi ove teme bas pomislio na analogiju izmedju pusenja na javnom mestu i prosipanja kofe govana. S tim sto je ovo drugo mnogo zdravije. ;-)

Link to comment
Haha, Evi, pre par dana sam u vezi ove teme bas pomislio na analogiju izmedju pusenja na javnom mestu i prosipanja kofe govana. S tim sto je ovo drugo mnogo zdravije. ;-)
Pardon, moliću lepo, povraćanje je zdravije, ipak je taj sadržaj maltene sterilan. Za govna je ipak diskutabilnije. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...