Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Konstatujem da imas problem sa razumevanjem terminologije koju sam koristis. Nemoj da se sekiras, ima leka za to. Zove se Recnik stranih reci i izraza, a sastavio ga je Milan Vujaklija.
Ovo je podsetnik samo za one po kojima je harper uvek na nekim bozanskim visinama. Moze on i onako prosto, seljacki, kad ustreba. Trovanje okoline duvanskim dimom je vid nasilja i zasluzuje da se na njega odgovori kao i na svako drugo siledzijstvo. Svako relativizovanje tog fakta i intelektualno nepostene analogije, tipa onih koje koristi harper lee, najobicnije je smece.Over & out. Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

:lol: lepo rece Bulgakov, rukopisi ne gore
O cemu se ovde uopste raspravlja? Meni cesto ove rasprave ne lice na nekakve teme o kojima ljudi imaju razlicita misljenja, vec najobicnije lupanje cuski kao u skolskom dvoristu. Ovde se cak ne zna ni sta je tema, niti ko zastupa koju tezu (niti su, frankly, mnogi u stanju da zastupe bilo koju tezu).I sta vi kog djavola radite u 3:13am za kompjuterima? Da li ste pod uticajem? Zasto se onda ne javljate na adekvatne teme, nego smarate ovde?
Link to comment

Ne trpaj mene u ovo, ja i dalje ne znam šta da mislim. Inače ako te baš zanima, skidam u FLAC formatu album Dejv Metjuz benda Under The Table and Dreaming, pa me zanima kako će da zvuči. Zato ne spavam.

Edited by vasudeva418
Link to comment

po nekoj logici, pushaci trose znacajan deo svog disposable income-a na cigarete, upaljace, gume za zvakanje, raznorazne vodice protiv smrada iz usta + prvenstveno - trose vise za lekove, lecenje i medicinske procedure + zive krace.ukratko, ne vidim kako restoranskoj industriji pushaci, kao musterije, mogu biti profitabilniji od nepusaca. nepusac pijanac bi trebao da je u mogucnosti da potrosi vise i cesce, a obe kategorije vise obzirom da su prinudjeni da piju vise jer je zabranjeno pushiti; + nepushaci koji ne podnose dim bi trebali da trose manje na booze jer zele sto pre da pobegnu. ugostitelji su, mislim, malo pobrkali lonchice glede sopstvenog $ interesa, mada nemam podatke kojima bih potkrepio ovu tezu :unsure:

Link to comment
po nekoj logici, pushaci trose znacajan deo svog disposable income-a na cigarete, upaljace, gume za zvakanje, raznorazne vodice protiv smrada iz usta + prvenstveno - trose vise za lekove, lecenje i medicinske procedure + zive krace.ukratko, ne vidim kako restoranskoj industriji pushaci, kao musterije, mogu biti profitabilniji od nepusaca. nepusac pijanac bi trebao da je u mogucnosti da potrosi vise i cesce, a obe kategorije vise obzirom da su prinudjeni da piju vise jer je zabranjeno pushiti; + nepushaci koji ne podnose dim bi trebali da trose manje na booze jer zele sto pre da pobegnu. ugostitelji su, mislim, malo pobrkali lonchice glede sopstvenog $ interesa, mada nemam podatke kojima bih potkrepio ovu tezu :unsure:
Hahahaha, ODLICNO. Svidja mi se ovaj pogled na stvari. :Hail:However... Ima jedna sitnica koja ti je promakla a koja cini mi se bas odgovara na tvoje pitanje. Pusaca ima dovoljno, u zemlji u kojoj 60-70% stanovnistva pusi, iako zive krace uvek ce biti novih nikotinskih entuzijasta da sednu na mesto ovoga sto ga iznesose na nosilima (rak mu izjeo pluca, nema nista od njega, sa'rana za 5 dana).Elem, pusaci kao takvi manje obracaju paznju na zdravlje i na budzet pa su po toj logici skloniji ozderavanju i osvedoceni u trosenju para na maligane. Prema tome, kad pogledas ocima kafedzije, ko ti se vise dopada: ovaj zgoljavi nabildovani sto ce da pije sokic celo vece, ili pusac koji ce da se oblokava? Jos instaliras mini trafiku u lokalu, da im ne ponestane cigara za uz pivo i rakijestine za uz cigaru... Pa ko ih ne bi voleo?
Link to comment
Ovo je podsetnik samo za one po kojima je harper uvek na nekim bozanskim visinama. Moze on i onako prosto, seljacki, kad ustreba. Trovanje okoline duvanskim dimom je vid nasilja i zasluzuje da se na njega odgovori kao i na svako drugo siledzijstvo. Svako relativizovanje tog fakta i intelektualno nepostene analogije, tipa onih koje koristi harper lee, najobicnije je smece.Over & out.
Bozanske visine? :lol: Kad naucis (ako ikada naucis) da nije nuzno tumaciti tudje misljenje da bi se imalo svoje onda mozes i da dobijes pristojan odgovor. Ovako nisi ni zasluzio nista vise od seljacke cuske. Nisam ti ja student da me klepas u prolazu glupostima, niti si ti toliko ocajan da moras da posezes za banalnim karakterizacijama tudjih stavova. Za mene je ovo rasprava o jednoj tacno odredjenoj drzavnoj zabrani (zapravo, opasnosti od nje) a ne o pusenju i o odnosima pusaca i nepusaca, sto si imao prilike da procitas samo da si ulozio malo truda. Pusenje se iskorenjuje dugogodisnjim sistematskim procesom smanjivanja pusacke populacije kombinacijom raznih metoda, kako bi zabrana koja dodje na kraju, a kojoj nijedna pristojna drzava nije narocito sklona, imala "meko prizemljenje". To je proces koji ste vi kao gradjani tih pristojnih drzava (Kanade, Australije, SAD) imali prilike da gledate izbliza, makar u jednom njegovom delu. Taj proces bi mogao biti odlicna preporuka od gradjana tih drzava za nas koji zivimo u drzavi gde nisu pusaci jedina ciljna grupa protiv koje se jos uvek koriste argumenti "neka rade sta hoce kuci ali nemaju prava da time masu u javnosti, to je atak na zdravlje nacije (bela kuga) i necu da mi deca budu izlozena mogucnosti da i ona prihvate to ponasanje kao normalno" i drugi slicni argumenti.Kad su u pitanju politicke direkcije prema drustvu ne postoje postene i nepostene analogije. Postoje samo upotrebljive i neupotrebljive. Ni u jednoj drzavi se nije smesta instalirala zabrana pusenja u vreme kad je pusacka populacija bila vecinska, vec je dosla kao posledica tog procesa o kojem sam govorio, kada su pusaci vec bili dovoljno marginalizovani da bi zabrana imala efekta na nove generacije. U takvoj situaciji i sa svim tim znanjem provocirati neku drzavu u kojoj ne zivis na takvo ponasanje prema svom sopstvenom drustvu nije samo licemerno smece vec i aktivnost koja se ne moze opisati dovoljno precizno a da se ne zadre u pravila upotrebe foruma i nacina diskusije na njemu.
Link to comment

Moram da priznam da mi nije jasna "opasnost" od državne zabrane pušenja u javnim, a zatvorenim prostorijama. Prosto, ne vidim tu nikakvu "opasnost". Naprotiv, kako god malu, ipak vidim bar nekakvu opasnost od dozvole da se to radi.Edit: osim ako nisi mislio na "opasnost" da se takva donese, ali i tada bi pre govorio o "mogućnosti" nego o opasnosti. Opasnost je kad postoji verovatnoća da se desi nešto loše ;)

Edited by M16
Link to comment
Kad su u pitanju politicke direkcije prema drustvu ne postoje postene i nepostene analogije. Postoje samo upotrebljive i neupotrebljive. Ni u jednoj drzavi se nije smesta instalirala zabrana pusenja u vreme kad je pusacka populacija bila vecinska, vec je dosla kao posledica tog procesa o kojem sam govorio, kada su pusaci vec bili dovoljno marginalizovani da bi zabrana imala efekta na nove generacije.
a marginalizovati se neće bez zabrane. vicious circle.
Link to comment
a marginalizovati se neće bez zabrane. vicious circle.
Ma kakvi, odakle ti to. Pa, nismo mi prva zemlja koja je postepeno dosla do stroge zabrane pusenja u zatvorenim prostorijama. Za pocetak treba pedantno insistirati na vec postojecim zabranama koje se, inace, jedva postuju i to od slucaja do slucaja, podici cene cigareta na nekih 7-8 eura po kutiji i izjednaciti ih na tom nivou kako bi i oni koji i pored tih cena jos uvek hoce da puse mogli da puse najkvalitetnije cigarete, likvidirati preostali sverc cigareta, insistirati na medijskim kampanjama protiv pusenja, sprovesti obavezu restoranima i drugim objektima koji sluze hranu da imaju minimum 70% prostora od odredjene kvadrature za nepusace (ako objekat nema potrebnu kvadraturu onda nema pusenja) i uraditi niz drugih stvari kojih trenutno ne mogu da se setim, a ne menjaju smisao. Tek nakon toga najaviti tacan period kad ce eventualna zabrana pusenja u svim zatvorenim prostorijama stupiti na snagu, ne kasnije od 6 meseci pre nego sto zabrana stupi na snagu. Zabranu poceti na pocetku letnjeg perioda.To se otprilike tako radi u normalnoj zemlji, to jest, tako je radjeno svuda gde su sada pusaci debela manjina u drustvu. Sprovesti striktnu zabranu navika nekih 55-60% ukupne populacije dovesce samo ili do velikih pizdarija ili do toga da ce se zabrana "postovati" na nacin na koji se trenutno postuje, recimo, u Crnoj Gori. Drzava je tu da planira i sprovodi strategije a ne da meri patku i baca kosku izmedju pusaca i nepusaca. Naravno, ovakvoj licemernoj drzavi je neuporedivo lakse da skine odgovornost sa sebe tako sto ce nesto zabraniti a onda ce mirno gledati kako se zabrana naveliko krsi. To smo svi vec videli kad je Zakon o saobracaju u pitanju.
Link to comment

Kakve veze ima to sto "vecina pusi"? Vecina, ne vecina, vec svi, prde, pa to ipak svi normalni ljudi ne rade na javnom mestu. Smrdi i ruzno je. Tako treba isto i pusenje gledati.Ako je prinicip da se zabrani pusenje u zatvorenim javnim prostorijama dobar, onda je dobar i za Srbiju. Jednako kao sto je pijana voznja svuda sa pravom zabranjena, a bila bi masovno prisutna da nije (i ovako je previse prisutna, svuda). Nagledao sam se za ovu deceniju po forumima logika, "e to je tako u normalnim zemljama, ali ne moze u Srbiji, to ne vazi za Srbiju". Sta vi mislite da je Srbija, nije mi jasno, neka prvobitna zajednica?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...