Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ekipa s ovog topika treba da osnuje privatnu firmu za relativizovanje. Steta je da toliki talenat trune po forumu. U najmanju ruku, osnujte dipartment of hjumanitiz, sa harperom dekanom.

Link to comment
Ekipa s ovog topika treba da osnuje privatnu firmu za relativizovanje. Steta je da toliki talenat trune po forumu. U najmanju ruku, osnujte dipartment of hjumanitiz, sa harperom dekanom.
Ovo je prvi put u istoriji oba foruma da si ti nekog optužio da je relativizator. :unsure:
Link to comment

Devojke bi ovo trebalo da imaju u vidu

Smoking avoidanceMain article: Smoking cessationCarcinogens from tobacco and second-hand smoke are concentrated in the cervix, increasing rate of dysplasia by four to five times, and doubling the risk of cervical cancer.[56]
http://en.wikipedia.org/wiki/Hpv#cite_note-ACS_CCRisk-55Zanimljivo je inače da smo u školi učili kako nastaju koralni sprudovi i nazive nekih izumrlih paprati, a nikad nijednu reč nisam čula o HPV virusu, ne daj Bože sve sa nekom statistikom tipa ove.
Link to comment
Nisam optuzio, samo konstatujem. Ne branim ja ovde nijednu strast, znas.
Whatever. Nego da te pitam nešto zaista stručno: koliki je i kakav uticaj pušenja na degustaciju vina et. al.?
Link to comment

Sto "whatever". Mislim, ako se nekom pusi, neka brate pusi, ali neka ne tupi sa kojekakvim relativizacijama (kojih je zaista impresivna galerija na ovoj temi). Ako siluje sebi i drugima pluca, ne mora da siluje i mozgove sa bedastim logiciranjima i analogijama sa automobilima i ostalim sto pokrece ovu civilizaciju.Za vino, koliko znam (a ne znam mnogo, jer sam u Australiji sreo jednog (1) coveka u vinskom biznisu koji pusi), ako se zapali pred degustaciju, onda ima uticaja na nijanse u aromama (i to vazi i za pusaca i - as always - za ostale). Naravno, ovo ne vazi samo za pusenje, vec i za npr. zvake i sl.

Link to comment
Sto "whatever".
Ne zbog tebe, nego zato što ne znam tačno šta da mislim o ovoj temi, a diskusija mi nimalo ne pomaže. Ova ugostiteljsko-tajkunska kampanja me je malko gurnula u nepušačkom smeru...
Link to comment

Mislim da je tema otišla u jako čudnom pravcu. Evo samo odgovori sam sebi na pitanje da li misliš da je OK da 40-50-60% ljudi u nekom kafiću ili restoranu (ne znam koliki je % pušača kod nas) guši i truje ljude od kojih nekima (npr meni) pušenje jako smeta (bude mi muka bukvalno).Statistika je pokazala i tu nema dalje, da je duvanski dim štetan za zdravlje. Znači de facto tih recimo 60% ljudi truje onih 40%, a mislim da ni kad bi 95% pušilo to ne bi promenilo ispravnost toga da onih 5% na javnim mestima ne smeju biti zdravstveno ugrožavani. Oni koji misle da nepušači treba da se sklone sa javnih mesta (mislim da sam i to negde videla unazad) neka mi spakuju sendviče za put.Ima vas ovde koji ste aktivni na onim političkim temama, recimo da se nas 95% složi da treba da povremeno malo išamaramo onih 5% Roma u Srbiji, mislim da to niko ovde ne bi podržao. A duvanje dima nekome u facu mnoooogo je opasnije po zdravlje nego šamaranje.I neka me zaobiđu oni koji imaju dedu Stanojka od 90 leta koji puši od 16te, pa je još živ, ili oni koji tvrde kako se medicina 20og veka smeje medicini 19og, mozak mi škripi kad pročitam tako nešto.

Link to comment
Ekipa s ovog topika treba da osnuje privatnu firmu za relativizovanje. Steta je da toliki talenat trune po forumu. U najmanju ruku, osnujte dipartment of hjumanitiz, sa harperom dekanom.
Posto samo konstatujes da ti se u tom konstatovanju pridruzim. Konstatujem da imas problem sa razumevanjem terminologije koju sam koristis. Nemoj da se sekiras, ima leka za to. Zove se Recnik stranih reci i izraza, a sastavio ga je Milan Vujaklija.Relativizacija!? :lol: Kao, rec dobro zvuci (da ne govorim sto je prava babaroga na ovim forumima kad hoces nekom da podmetnes) pa hajde da je negde udenem, da se ne baci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...