Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Čemu sve to, zar nije jednostavnije postaviti snajperiste na krovove i streljati sve koji pridju trafici i kupe cigare?
Ili da uradimo reviziju Dušanovog zakonika, kad vidiš pušača ti mu odseci prste pa da vidimo čime će onda da puši...
Link to comment
Ili da uradimo reviziju Dušanovog zakonika, kad vidiš pušača ti mu odseci prste pa da vidimo čime će onda da puši...
Pa ustima :PMada bi moglo - da mu se užarenim žaračem probiju oba obraza, zamisli frustraciju kada može upaliti cigaretu ali ne može postići kompresiju...Ostavio pušenje pre mesec dana, pose devet godina i mnogo pokušaja, samo ugasio jedan dan i više nisam zapalio. Još ne mogu da prežalim, sve razmišljam kako ću zapaliti samo da me prođe, baš tako, kao da sam bolesta, tako mi se vrti po po glavi - "zapaliću kad me prođe". A znam, u istom trenutku, da neće proći, neću više paliti.Pušenje ne treba zabraniti, ne treba trošiti sredstva na antipušačke kampanje, na dranje i histerisanje, na tekst na svakoj kutiji...... sav novac treba usmeriti na programe odvikavanja, lako dostupne i rasprostranjene i na grupe podrške i fabrike čokolade. A za 5-10 godina (i onako nema ništa od EU do tad) zabraniti, gde god je moguće, pa i u kući ako imaju decu mlađu od xy godina, zajebi privatne slobode. Doduše ja bi zabranio i krštavanje dece, neka sami izaberu sa 18 godina.... A ovi što ne dime mogu da se strpe, nije šećer u vodu.
Link to comment
Ostavio pušenje pre mesec dana, pose devet godina i mnogo pokušaja, samo ugasio jedan dan i više nisam zapalio. Još ne mogu da prežalim, sve razmišljam kako ću zapaliti samo da me prođe, baš tako, kao da sam bolesta, tako mi se vrti po po glavi - "zapaliću kad me prođe". A znam, u istom trenutku, da neće proći, neću više paliti.
hmm... je l se to racuna vec posle mesec dana?
Link to comment
hmm... je l se to racuna vec posle mesec dana?
Kako sam razumeo, medicinski, čist sistem posle 3-12 meseci. A ja bi za ostavljanje proglasio i sve duže od 6 sati, ako su vam dostupne i nije zabranjeno, znajući šta je duhan.
Link to comment

šta, pušim dvajes godina, ostavim i za godinu dana pluća ko u curice? Sutra malo ranije.Moja keva puši 40 godina, kad su se javili problemi sa disanjem otišla kod lekara. Doktor kaže šteta je učinjena, vi i sad da prestanete nećete ništa posebno poboljšati. Jedno vreme je prestala, sad opet puši i neka živi kako hoće to što joj je od života ostalo.Vapade, ako si za to deca sa 18 biraju da li će da se krste :lol:, što ne bi sa 18 birali i da li će da puše?

Link to comment
Ostavio pušenje pre mesec dana, pose devet godina i mnogo pokušaja, samo ugasio jedan dan i više nisam zapalio. Još ne mogu da prežalim, sve razmišljam kako ću zapaliti samo da me prođe, baš tako, kao da sam bolesta, tako mi se vrti po po glavi - "zapaliću kad me prođe". A znam, u istom trenutku, da neće proći, neću više paliti.
Ma sta da te prodje? Zdrav razum? Pa ne moze to!Bravo!Cestitamo!Svaka cast!Tako se to i radi - samo se ugasi jedan dan i gotovo!Ma sve je u umu...Zelimo ti puno cistog vazduha!A kad naleti priliv pozitivne energije zbog zivota bez cigareta ne da ti nece pasti na pamet da i jednu opet zapalis nego sam sebe neces razumeti sta ti je to u zivotu trebalo!
Link to comment
Kako sam razumeo, medicinski, čist sistem posle 3-12 meseci. A ja bi za ostavljanje proglasio i sve duže od 6 sati, ako su vam dostupne i nije zabranjeno, znajući šta je duhan.
Mesec dana je daleko od ostavljene cigarete, chisto da se ne opustish.Posle "vrtoglavice" ce ti josh neko vreme trnuti ruke, noge,... Meni posle naglog ostavljanja zhelja nije minula ni posle shest meseci.U svakom sluchaju, dobar izbor i zhelim ti da istrajesh.
Link to comment

@Hartmann: Nisam ni mislio na to, ko u curice, baš tako, šteta je već načinjena, ali izbacivanje nikotina i ostalih hemikalija iz sistema. A to sa 18, naravski, neka propuše, ali...ne smeju do tada videti da neko puši niti osetiti dim. Tako je jedino pravično, pa sa 18 mogu ritualno biti upoznati sa čarima duvana, alkohola, seksa bez zaštite, slanine sapunjare i čega god želite još a da je proglašeno za "opasno". Prosto, klinci piju, puše, jedu i jebu kao odrasli, kako jedino znaju. Ako ne vide ne mogu imitirat, naravno, ostavljamo mesta za kreativne primene :). Tako i ako dete od tri godine provodi svoje dane u zadimljenoj prostoriji, ako ga pere, hrani i bije keva sa cigarom u ustima a tata je stavlja na spavanje uz duvan poljubac...kako da ne propuši, što da ne propuši... Svaki pušač koga znam je imao neku varijantu u tom smislu, roditelji puše pa gledajući njih, kada dođe u određeno doba počne da krade dim iz bačenog pikavca, pa mazne cigaru, uzme dim i zakašlje se, gadno, baci i ne razume zašto ipak taja puši. Onda dođu godine konflikta sa roditeljima, pa odeš na žurku i ostaneš do kasno, vratiš se i smrdiš na dim iako nisi palio i onda idu kritike - nemoj to nije dobro - a vi možete je l'... Neko stariji u društvu, ajde uzi, budi čovek. Budi čovek. Ne, nisam čovek dok ne mogu ni sopstvene porive da kontrolišem. Ja nisam želeo da pušim, ima tome pet godina sigurno, slab karakter - traži izgovor, te nervoza, kriza, zajebancije. I tako za sve, pa onda kao smanjujem, pa ostavljam, izađeš napolje u dva ujutru i nađeš se kraj trafike a da se ne sećaš kako. Pa ne zapališ dva dana i onda vidiš kolega ostavio paklo i otišao na teren i za dvadeset sekundi se "budiš" sa popušenom cigaretom, za dvadeset sekundi, i muka ti je jaaaako, pa u toalet. E toliko je teško bilo. A sad, e sada ću da im hebem mater, iz principa.@fliuku, cedo: :) Hvala ! Cedo, nemam nikakve vrtoglavice, a privlaci me mozda na tren, mada ne posle klope (koja jeste drugačija sada) i tako to vec.....ne znam, ali je daleko manje nego prva dva dana, što sam pokrio mini krofnicama sa kremom. Jedem možda malo više, dobio sam dva kilograma ali to se da regulisati. Najveći problem je što sada više ni ne pijem, smeta mi i alkohol (pivo, vino), a ne znam ni šta ću sa rukama, stalno ih prinosim ustima, pa nešto kao gladim bradu, pa sučem nepostojeće brke, pa onaj Batin "saćutekaram" pokret. Proći će valjda i to. Inače, kažu da želja nikad ne mine. Društo me je podržalo, koliko pušačko društvo može, ranije su uvek nudili, i ja sam njih, kada ostavlja neko, pakost. Sada je ok, dozvoljavam pušenje kod mene, još godinu dana, najavio sam. Kolege sa posla su izgubili opklade, a nisu ispunilio svoje obaveze - E ako do ponedeljka ne zapališ ja ostavljam, hehehe, hoćeš kafu... E hoću, ne treba ti cigareta da uživaš kafu.Sve se to može i mora regulisati, zarad nas samih, kako medicina napreduje tako mi smišljmo nove načine da se uništimo, cigarete nisu ništa lošije ni bolje od hiljade drugih načina koje biramo, zarad zadovoljstva i iz "potrebe".Achtung Achtung daje se na znanje:Sa kompjutera od kancerogenih materijala (ploča ima desetine otrova koji ako dospeju u ekosistem mogu napraviti ogromnu štetu koja se teško sanira + struja za njega, termoelektrane ?), pošto sam stigao kući Yugo Skalom 55 - benzinac, stavio mobilni telefon (hm, zrače li oni) na punjenje, sveže okupan Pino Silvestre šampon - kupkom, našprican Nivea for men, pošto sam pojeo roštilj i zasladio se konzervom ananasa, strogo osuđujem pušenje.

Link to comment
...E toliko je teško bilo. A sad, e sada ću da im hebem mater, iz principa...
Kad bi se to zvalo princip psiholozi i psihijatri bi se zvali profesori etike.
Link to comment
Ne samo za pušače i debele, nego za sve one koji svesnim i dugotrajnim unošenjem dokazano štetnih supstanci (aditivi, masna i konzervisana hrana, gazirana pića, junk food, alkohol...) višestruko povećavaju rizik od bilo koje bolesti koja se dobija na taj način.
i ne zaboravi najvece kancerogeno tkivo u drustvu: navijache Partizana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...