Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Naravno da pušači plaćaju veću premiju osiguranja, ali životnog a ne zdravstvenog. Bilo bi suludo da delimo ljude na osnovu bolesti i da shodno tome plaćaju doprinose, kako je već vasudeva napisao.
Jel hoces da kazes da je pusenje bolest?
A kako bi iko mogao da provali da li sam ja pusac ili ne pusac, pa bi mi naturio vecu premiju?
Hahahaha... Good question :)Paj' ovamo. Da li bi mogao da se slozis da je pregledom moguce utvrditi da li si pusac? Bilo pregledom odozgo (zuti zubi, zuti prsti, kasalj, vostana boja koze) ili pregledom iznutra (rentgen pluca, krv, urin,...). Kao poslednji metod je raspitivanje kod kolega i prijatelja.Osiguranja sindrom "kad je tad pocela da me s@re karta" resavaju na sledeci, apsolutno fenomenalan nacin.Osiguranje prihvata sve "zdravo za gotovo" kada ulazis u ugovor sa njima. Jesi pusac? Nisam. Odlicno, evo potpisi ovde i pocni da placas. Na osnovu onoga sto si nam kazao, tvoj rizik kao nepusaca je toliki i toliki, pa je premija ta i ta. Ugovor vazi ako je sve ono sto si rekao tacno.Pet godina kasnije, deset godina kasnije, nakon para i para placenih osiguranju, ti se ozbiljno razbolis i trebaju ti pare od njh da ti pokriju lecenje. E, ONDA oni krenu da cesljaju tvoju aplikaciju. Ako nadju da si "nepusac", mozes da se ubrises za to da ce da te pokriju. Razlog? Polisa ne odgovara cinjenicnom stanju, prema tome ugovor ih ne obavezuje (posto je nevazeci).
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Paj' ovamo. Da li bi mogao da se slozis da je pregledom moguce utvrditi da li si pusac? Bilo pregledom odozgo (zuti zubi, zuti prsti, kasalj, vostana boja koze) ili pregledom iznutra (rentgen pluca, krv, urin,...). Kao poslednji metod je raspitivanje kod kolega i prijatelja.Osiguranja sindrom "kad je tad pocela da me s@re karta" resavaju na sledeci, apsolutno fenomenalan nacin.Osiguranje prihvata sve "zdravo za gotovo" kada ulazis u ugovor sa njima. Jesi pusac? Nisam. Odlicno, evo potpisi ovde i pocni da placas. Na osnovu onoga sto si nam kazao, tvoj rizik kao nepusaca je toliki i toliki, pa je premija ta i ta. Ugovor vazi ako je sve ono sto si rekao tacno.Pet godina kasnije, deset godina kasnije, nakon para i para placenih osiguranju, ti se ozbiljno razbolis i trebaju ti pare od njh da ti pokriju lecenje. E, ONDA oni krenu da cesljaju tvoju aplikaciju. Ako nadju da si "nepusac", mozes da se ubrises za to da ce da te pokriju. Razlog? Polisa ne odgovara cinjenicnom stanju, prema tome ugovor ih ne obavezuje (posto je nevazeci).
Čemu sve to, zar nije jednostavnije postaviti snajperiste na krovove i streljati sve koji pridju trafici i kupe cigare?
Link to comment
Neko laže da ne puši da bi plaćao manju premiju i za neko vreme umre od bolesti povezane sa pušenjem.
šta se podrazumeva pod "ne puši"? Ne puši duvan? Ne puši nikada? Ne puši ni pasivno? Ne uvlači dim u pluća?
Link to comment

Pa mogu da kazem da sam pusio ranije i prekinuo pre bilo kakvih pregleda, a opet mogu da kazem da mi zena pusi ko turcin, deca isto tako, gutam taj dim svakodnevno godinama pa se etoh ja nevin razboleh

Link to comment

What's in a cigarette?hard factsHope you?ve got a strong stomach because the answer is really gross. Ready for it? Ok, so imagine breathing in flea powder, nail polish remover and floor cleaner all at the same time. But there?s far more: cigarette smoke contains over 4000 chemicals and 69 of these are known to cause cancer. Even if you don't smoke you can still get sick from these poisonous chemicals just by breathing in other people's smoke. When you smoke a cigarette, you breathe in some of the following: tar, a black, sticky substance that contains many poisonous chemical such as: ammonia (found in floor and window cleaner), toluene (found in industrial solvents) and acetone (found in paint stripper and nail polish remover) nicotine, the addictive drug in tobacco carbon monoxide, a poisonous gas that reduces the amount of oxygen taken up by a person's red blood cells hydrogen cyanide, the poison used in gas chambers during World War ll metals, including lead, nickel, arsenic (white ant poison) and cadmium (used in car batteries) pesticides such as DDT, methoprene (found in flea powder) are used in growing tobacco. Other chemicals such as benzene (found in petrol) and naphthalene (found in mothballs) are added when cigarettes are being made.

Link to comment

Health effects of smokinghard factsSmoking will give you a full body makeover ? in a bad way ? as it affects every part of you both inside and out. These may happen straight away and others may take longer to occur. Some health conditions and diseases that are caused by smoking include: cancer (in the lung, lip, tongue, mouth, throat, nose, nasal sinus, voice box, oesophagus, pancreas, stomach, kidney, bladder, ureter, cervix, and bone marrow) heart disease stroke emphysema asthma blindness But wait there?s more: there are a number of immediate effects on the body from smoking just one cigarette. In the short term, cigarettes can cause: bad breath, stained teeth, and smelly hair stained fingers more coughs and colds decreased oxygen to the brain increased heart rate and blood pressure less oxygen to the lungs which causes shortness of breath, reduces fitness and can also cause asthma attack in asthmatics decreased blood flow to the hands and feet Keeping fit is also a lot harder if you smoke. Those who smoke: are more easily exhausted suffer shortness of breath have reduced endurance are slower to react http://www.oxygen.org.au

Link to comment
Docim dijabetes dovodi cesce do tog stanja raspada i niko ne trazi da se stavi dodatni porez na masnu ranu i Coca Colu. O olovnom benzinu i dizelu i azbestu sa kocionih plocica da i ne pricamo.
Уопте то нисам користио као аргумент против пушача већ искључиво као опис њиховог самодеструктивног и ирационалог понашања.Трол:Кључни узрочник шећерне болести (поред генетског момента) је ваљда стрес...
Link to comment
i upravo si ušao/la u pubertet.. ili nikada nisi ni izašao/la..
yap :) i sto je meni dobrooooooo .... :wub:i sta ste se na kraju dogovorili u vezi cigareta? Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...