Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Samo da kažem da ovo u Britaniji uopšte nije suluda teza. Naime, pušači već plaćaju svojevrsnu premiju, tj doprinos nacionalnom zdravstvenom sistemu, plaćajući bezobrazno skupe cigarete, ovde paklo cigareta košta oko 5 funti, dok bi realna maloprodajna cena bila oko ?1.30 - ?1.50. Ovoliki porez na duvan se opravdava dvojako - država želi da ljude odvrati od pušenja & lep deo duvanskih poreza ide u zdravstveni sistem. što se tiče morbidno debelih ljudi, teško mi je da nabrojim koliko sam puta čuo na dnevnim vestima (ne u senzacionalističkim medijima) na koji način da država pokuša da oporezuje ovakve ljude zbog troška kojem izlažu zdravstvo, ili da ih ubedi da vode zdraviji život. Vodi se tiha ali temeljita kampanja o problemu preterane gojaznosti već par godina, evo i danas jedan članak...
ma znam da je teza u opticaju u par evropskih zemalja, a neke je vec i praktikuju.inace, ratio nije nuzno paternalisticki, tipa "da ih drzava ubedi, da im drzava objasni ..."slusala sam i ekonomske argumente, tipa - sto moje premije da skacu zbog tvog hobija.stvar je uobicajena i kod extremnih sportova i slicno.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

U je. Superiorna osobo, izvini što udišemo vazduh na istoj visini. Neće se ponoviti. A sad sačekaj da pronađem svoju žutu traku u fioci.
:lol: zapali jednu, mozda ti se vrati... onaj tag sa sarkazmom, pa kad ti dodje, a ti pritici, poljubi ga, i dodaj salu i komiku.sto se visine tice, malo ih je na mojoj visini. i to bukvalno.
Link to comment
Aha, kao i za profesionalne vozače, one koji namerno odlučuju da žive u blizini fabrika, morbidno mršave, tj. anoreksične i bulimične, alkoholičare, narkomane, one koji jedu nezdravo masnu hranu, potom one koji se bave aktivnostima mogu da izazovu rak (drvodeljstvo, slikarstvo, grafičke umetnosti, grnčarstvo), sportiste-amatere koji lome noge 3 puta godišnje pa očekuju da država finansira njihovu smotanost...
pa svaki privatni fond osiguranja bi uzeo u obzir sve sto si nabrojao, i mnoge stvari koje nisi - tipa godine starosti, pol, da li je osiguranik u braku ...ne vidim ni jedan argument zasto se ne moze makar diskutovati o tome da drzavni fond ucini isto - narocito kada se uzme u obzir da je uplacivanje love u isti obavezno za sve, pa i za one sa prosecnim zivotnim rizicima.
Link to comment
zdravstvenu pomoć ne uskratiti nikom. bolest zavisnosti je bolest.
slazem se. mada se drzava ne slaze, pa trazi da istovremeno finansiram lecenje narkomana i krivicno sankcionisanje posedovanja* droge. u cudnom cosku sveta zivimo ...* 246(3) Ko neovlašćeno drži supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
Link to comment
u kanadi te stavke ne idu u zdravstveno, ali idu u zivotno osiguranje. sto vise imas sanse d'umres sutra, to vise placas danas.
Mislim da je ideja visoke cene cigareta ovde delom baš da se nadoknadi ogroman trošak koji država ima za lečenje pušača i koletaralnih žrtava. O tome je govorio članak iz koga sam pre mnogo stranica citirao deo koji govori koliko milijardi dolara godišnje ode na troškove lečenja itd. ...Naravno, sve ovo ne sprečava mnoge pušače da se odvezu do prvog rezervata i tamo kupe neoporezovane cigarete. Niti pojedine rezervate to sprečava da krijumčare cigarete u ostatak Kanade.
Link to comment
Stvarno mi nije jasno kako ove nase poznate face nije blam da izjavljuju ovako nepromisljene stvari?!...Da li ste ikada od nekog pusaca, alkosa ili narkosa culi neko racionalno opravdanje?
Sta se palis, covece? :blink: Jeste, svakom dobronamernom gradjaninu je jasno da se Cutura (je'se tako zove?) isprovaljivao ko grlica. Pa sta? Ima pravo covek da bude budala. A i pusac. Na isto mu dodje.I, da ti odgovorim na pitanje:Da, JESAM. Svako opravdanje alkosa ili narkosa UVEK je racionalno. Zar ne vidis da se pushadzije slazu. To sto su tebi te ideje sulude sasvim je prirodno jer nisi pusac. Da si sam/a pusac ili narkos razumela bi u cemu je gvinta.
Kapito. Ne smeta ti kada truju svoje devetomesečno dete. Najbitnije je da to tebi smeta.
Nisam shvatila u kom trenutku se izbor pusaca sveo na ekskluzivno ili izmedju ova dva. Ima jos nekih resenja, na primer: ni u kuci, ni u kafani. I u kuci i u kafani?
Samo da kažem da ovo u Britaniji uopšte nije suluda teza. Naime, pušači već plaćaju svojevrsnu premiju, tj doprinos nacionalnom zdravstvenom sistemu, plaćajući bezobrazno skupe cigarete, ovde paklo cigareta košta oko 5 funti, dok bi realna maloprodajna cena bila oko ?1.30 - ?1.50. Ovoliki porez na duvan se opravdava dvojako - država želi da ljude odvrati od pušenja & lep deo duvanskih poreza ide u zdravstveni sistem. što se tiče morbidno debelih ljudi, teško mi je da nabrojim koliko sam puta čuo na dnevnim vestima (ne u senzacionalističkim medijima) na koji način da država pokuša da oporezuje ovakve ljude zbog troška kojem izlažu zdravstvo, ili da ih ubedi da vode zdraviji život. Vodi se tiha ali temeljita kampanja o problemu preterane gojaznosti već par godina, evo i danas jedan članak...
U ex-firmi sam radila izmedju ostalog papirologiju za penzijsko (gde je obavezno da imas zivotno osiguranje) tako da znam za sigurno da su premije za osiguranje za debele ljude vece nego za one normalne tezine. Zavisi od tezine, moze biti i do tri puta skuplje osiguranje.Tako osiguranje i funkcionise: sto si veci rizik to ce vise da te kosta. Sto je veci rizik da slupas kola vise ces da placas, sto je kraj u kome zivis bezbedniji manje te kosta osiguranje kuce, ako si debeo zivotno osiguranje je skuplje tako da ne vidim u cemu je problem da se pusacima skuplje naplacuje osiguranje.
Link to comment
Sta se palis, covece? :blink: Jeste, svakom dobronamernom gradjaninu je jasno da se Cutura (je'se tako zove?) isprovaljivao ko grlica. Pa sta? Ima pravo covek da bude budala. A i pusac. Na isto mu dodje.I, da ti odgovorim na pitanje:Da, JESAM. Svako opravdanje alkosa ili narkosa UVEK je racionalno. Zar ne vidis da se pushadzije slazu. To sto su tebi te ideje sulude sasvim je prirodno jer nisi pusac. Da si sam/a pusac ili narkos razumela bi u cemu je gvinta.
Meni, kao bivšem pušaču vrlo je jasno u čemu je gvinta - to čime se oni pravdaju nikako nije racionalno već mehanizam odbrane u psihologiji poznat kao racionalizacija. Ali ne treba biti psiholog da bi bilo jasno kada čovek govori racionalno (razumno) a kada koristi navedeni mehanizam odbrane.A što se poznatih i njihovog lupetanja bez pardona tiče, kako da se ne palim kad su oni velikom broju ljudi simboli divljenja, idoli, cenjene osobe...a dovoljno takvih sličnih idola proizvodi Pink da bismo smeli da ostanemo mrtvi 'ladni pred budalaštinama slične vrste
Link to comment
Tako osiguranje i funkcionise: sto si veci rizik to ce vise da te kosta. Sto je veci rizik da slupas kola vise ces da placas, sto je kraj u kome zivis bezbedniji manje te kosta osiguranje kuce, ako si debeo zivotno osiguranje je skuplje tako da ne vidim u cemu je problem da se pusacima skuplje naplacuje osiguranje.
Naravno da pušači plaćaju veću premiju osiguranja, ali životnog a ne zdravstvenog. Bilo bi suludo da delimo ljude na osnovu bolesti i da shodno tome plaćaju doprinose, kako je već vasudeva napisao.
Link to comment

Odgovaraš na pitanja prilikom potpisivanja ponude. Ako si svesno doveo osiguravača u zabludu, on može da raskine ugovor o osiguranju i zadrži do tada uplaćene premije. Neko laže da ne puši da bi plaćao manju premiju i za neko vreme umre od bolesti povezane sa pušenjem. Nema šanse da osigiravajuća kuća isplati novac korisniku. Isto tako, svaku promenu zdravstvenog stanja tipa propušio sam moraš prijaviti da bi se eventualno korigovala premija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...