Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

i svjesno i namjerno labave paravertebralnu muskulaturu. da ste imalo društveno odgovorni, vi sa preko 3000 postova bi dobrovoljno poduplali doprinose u zdravstvene fondove. a ne da vaše liječenje od dokonosti plaćaju savjesni i osvješteni forumaši s manje od 5 postova na dan.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

A tek mi sto dobismo tikove od ovih sto brzometno slepo tuču po starim tastaturama to se ne broji a?
to ti je vjerojatno nasljedno pa kuća časti :D
Link to comment
teza je sledeca: pusac svesno povecava rizik da oboli. zato bi trebalo da placa posebnu (visu) premiju (doprinos), ili da se s ostalim pusacima organizuje u poseban fond za oboljenja koja su prema redovnom toku stvari indukovana dugotrajnim uzivanjem duvana.ako je odgovor da, odnosno ako pusace treba osiguravati pod posebnim uslovima, onda - da li isto treba da vazi za morbidno debele ljude?
Samo da kažem da ovo u Britaniji uopšte nije suluda teza. Naime, pušači već plaćaju svojevrsnu premiju, tj doprinos nacionalnom zdravstvenom sistemu, plaćajući bezobrazno skupe cigarete, ovde paklo cigareta košta oko 5 funti, dok bi realna maloprodajna cena bila oko ?1.30 - ?1.50. Ovoliki porez na duvan se opravdava dvojako - država želi da ljude odvrati od pušenja & lep deo duvanskih poreza ide u zdravstveni sistem. što se tiče morbidno debelih ljudi, teško mi je da nabrojim koliko sam puta čuo na dnevnim vestima (ne u senzacionalističkim medijima) na koji način da država pokuša da oporezuje ovakve ljude zbog troška kojem izlažu zdravstvo, ili da ih ubedi da vode zdraviji život. Vodi se tiha ali temeljita kampanja o problemu preterane gojaznosti već par godina, evo i danas jedan članak...
Link to comment

ih vaso, društvena moda? misliš da će kampanje protiv pušenja jednog dana izaći iz mode i ljudi sa olakšanjem početi da puše, zajedno sa svojom predškolskom decom?zdravstvenu pomoć ne uskratiti nikom. bolest zavisnosti je bolest. ako mi nije pravo da finansiram lečenje nečije bolesti izazvane pušenjem, kukaću na državu u kojoj cigarete kupuješ u krugu od 30m, ma gde se nalazio, ma koliko godina imao, za manje od 100 kinti, a ne na mučenika koji je zavisan od nikotina.

Link to comment
i svjesno i namjerno labave paravertebralnu muskulaturu. da ste imalo društveno odgovorni, vi sa preko 3000 postova bi dobrovoljno poduplali doprinose u zdravstvene fondove. a ne da vaše liječenje od dokonosti plaćaju savjesni i osvješteni forumaši s manje od 5 postova na dan.
To kažeš samo zato što ti imaš cca 2500 <_< Naučno je dokazano da se to dešava već posle 2480. posta.
Link to comment

To ide i kod nas, doduše kod privatnog osiguranja. Što se duže kanim da ga uplatim sebi, rastu mi šanse da dobijem 5 centi na svakih uplaćenih 100 evra.

Edited by henrik larsson
Link to comment
ih vaso, društvena moda? misliš da će kampanje protiv pušenja jednog dana izaći iz mode i ljudi sa olakšanjem početi da puše, zajedno sa svojom predškolskom decom?zdravstvenu pomoć ne uskratiti nikom. bolest zavisnosti je bolest. ako mi nije pravo da finansiram lečenje nečije bolesti izazvane pušenjem, kukaću na državu u kojoj cigarete kupuješ u krugu od 30m, ma gde se nalazio, ma koliko godina imao, za manje od 100 kinti, a ne na mučenika koji je zavisan od nikotina.
Histeričan progon pušača jeste društvena moda. Za sve ostalo si u pravu, uz dodatak da ne vidim da se i jedna država nešto posebno trudi da ukine proizvodnju duvana...henrik:'ladno sam nakuckao odgovor ne gledajući sa kim se dokucavam, potpuno mahinalno :lol: ispao sam glup u društvu
Link to comment
Histeričan progon pušača jeste društvena moda. Za sve ostalo si u pravu, uz dodatak da ne vidim da se i jedna država nešto posebno trudi da ukine proizvodnju duvana...
Objasni bold, molim te? Gde ti vidiš histeriju i progon? Samo da podsetim da je tema ovog topika zapravo kampanja za pušenje...
Link to comment
Objasni bold, molim te? Gde ti vidiš histeriju i progon? Samo da podsetim da je tema ovog topika zapravo kampanja za pušenje...
Koliko sam ja ukapirao, tema topika je zapravo odvajanje pušača od nepušača, shodno afinitetima (i proceni koliko će se to odraziti na njihov džep) vlasnika privatnih objekata zabavne sadržine. Nigde nisam video da se traži da pušenje bude dozvoljeno svuda kao i do sad, kao što neki pokušavaju da predstave.
Link to comment
zdravstvenu pomoć ne uskratiti nikom. bolest zavisnosti je bolest. ako mi nije pravo da finansiram lečenje nečije bolesti izazvane pušenjem, kukaću na državu u kojoj cigarete kupuješ u krugu od 30m, ma gde se nalazio, ma koliko godina imao, za manje od 100 kinti, a ne na mučenika koji je zavisan od nikotina.
moji stavovi idu u sličnom pravcu. država, barem ovdje, ima vrlo nejasan stav prema upotrebi duhana. s jedne strane daje potpore poljoprivrednicima za uzgoj, naplaćuje masne poreze od duhanske industrije, ali i zabranjuje (od 1.5.) pušenja u svim javnim prostorima, a zbog njegove štetnosti. kako sad ispravno iščitati poruke što ih nose takve mjere:ako sami sadite i potom konzumirate duhan u svoja 4 zida, nemamo ništa protiv?ili, slobodno platite svoje cigarete na kiosku, ali ih nemojte pušiti?ako ih pušite, radite to podalje od javnosti, takod da trujete dimom samo svoje najbliže?a ako ste bolesnik u psihijatrijskoj bolnici, yebe nam se- pušite koliko hoćete?u svakom slučaju zabrana pušenja na javnom mjestu ili promjena natpisa na kutiji su kozmetska i parcijalne mjere smanjenja postotka pušača.
To kažeš samo zato što ti imaš cca 2500 <_< Naučno je dokazano da se to dešava već posle 2480. posta.
sad kad kažeš, pinku me probada među lopaticama :(
Link to comment
Koliko sam ja ukapirao, tema topika je zapravo odvajanje pušača od nepušača, shodno afinitetima (i proceni koliko će se to odraziti na njihov džep) vlasnika privatnih objekata zabavne sadržine. Nigde nisam video da se traži da pušenje bude dozvoljeno svuda kao i do sad, kao što neki pokušavaju da predstave.
Pa evo ti naslova teme, sajt koji se protivi zabrani pušenja na javnim mestima, uz kampanju u kojoj učestvuju javne ličnosti tipa MBM i nekakav Kubura...I kako to kod nas biva, svaka kampanja se nadovezuje na ono: da budemo kao Evropa + uplitanje dece kao vrhunca patetike. Tako da histeriju vidim jedino sa strane pušača, kojima će se tokom narednih godina sa ovim zakonom ili sa sledećim, smanjiti komoditet u upražnjavanju svoje navike.
Link to comment
Koliko sam ja ukapirao, tema topika je zapravo odvajanje pušača od nepušača
...to jest, kukolja od жita =) edit: e, da - ko je vise puta pominjani kubura? Edited by PointTaken
Link to comment
...to jest, kukolja od жita =)
U je. Superiorna osobo, izvini što udišemo vazduh na istoj visini. Neće se ponoviti. A sad sačekaj da pronađem svoju žutu traku u fioci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...